golf 3

golf 3

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
nije lose...lijevi far stoji lose,okrenut u nebo,nekako nerealno,probaj skewom il necim popravit,da spustis da izgleda kao da baca na cestu,ovo na baltobranu mi nije bas nesto,probaj stavit ravne otvore,ne ovako savijene,podloga ispod neona mi je losa,ispred cukica ti imaju neki krugovi,ne znam zbog cega su tu,kao neka sjena,nepotrebna,okvir zadnjeg prozora na desnoj strani ima "rupu",ispod desnog retrovizora ima nesto zelenkasto,plavkasto,ne znam sta je...sve u svemu,auto je extra,par sitnica,place za ralicom i spustanjem;)
respect;)
 
edoze je napisao(la):
nije lose...lijevi far stoji lose,okrenut u nebo,nekako nerealno,probaj skewom il necim popravit,da spustis da izgleda kao da baca na cestu,ovo na baltobranu mi nije bas nesto,probaj stavit ravne otvore,ne ovako savijene,podloga ispod neona mi je losa,ispred cukica ti imaju neki krugovi,ne znam zbog cega su tu,kao neka sjena,nepotrebna,okvir zadnjeg prozora na desnoj strani ima "rupu",ispod desnog retrovizora ima nesto zelenkasto,plavkasto,ne znam sta je...sve u svemu,auto je extra,par sitnica,place za ralicom i spustanjem;)
respect;)

ovo crveno: nekontam ravni su
ovo plavo: kod cukica je odsjaj na bocnom staklu od vozaca
a sto se tice to zelenkasto sam i ja primjetio al je bilo od pocetka rada ja mislim da ima i na org odnosno siguran sam pa nisam htjeo dirat popravljat jer neznam sta je, a sto se tice spustanja i ev sad sam vidio ralicu ja sam gore naveo da nisam htjeo da radim nesto sa velikim branicima a ova ralica sto je nOKe predlozio zahtjeva veci branik a ja to nemam namjeru radit.
a far pokuso sam sve kombinacije pa ak ko zna uradit il nek objasni il nek uradi pa da na mail il na PM
 
Član
cico_mevle je napisao(la):
edoze je napisao(la):
nije lose...lijevi far stoji lose,okrenut u nebo,nekako nerealno,probaj skewom il necim popravit,da spustis da izgleda kao da baca na cestu,ovo na baltobranu mi nije bas nesto,probaj stavit ravne otvore,ne ovako savijene,podloga ispod neona mi je losa,ispred cukica ti imaju neki krugovi,ne znam zbog cega su tu,kao neka sjena,nepotrebna,okvir zadnjeg prozora na desnoj strani ima "rupu",ispod desnog retrovizora ima nesto zelenkasto,plavkasto,ne znam sta je...sve u svemu,auto je extra,par sitnica,place za ralicom i spustanjem;)
respect;)

ovo crveno: nekontam ravni su
ovo plavo: kod cukica je odsjaj na bocnom staklu od vozaca
a sto se tice to zelenkasto sam i ja primjetio al je bilo od pocetka rada ja mislim da ima i na org odnosno siguran sam pa nisam htjeo dirat popravljat jer neznam sta je, a sto se tice spustanja i ev sad sam vidio ralicu ja sam gore naveo da nisam htjeo da radim nesto sa velikim branicima a ova ralica sto je nOKe predlozio zahtjeva veci branik a ja to nemam namjeru radit.
a far pokuso sam sve kombinacije pa ak ko zna uradit il nek objasni il nek uradi pa da na mail il na PM

poznavanje fizike na mom nivou mi govori da nema sanse da ovo bude odsjaj cukica,skontaj malo,vide li se u autu, koje je tunirano u stvarnosti,odsjaj ovako pravilnih krugova mozes imat samo u slucaju da su cukice postavljene u tvom pravcu gledanja,tj da im gledas zadnji dio,da su okrenute prema bocnom staklu...posto auto ne gledas sa boka nego sa coska,mislim da nisu moguce nikakve refleksije cukica jer su one usmjeren prema vozacu...moj savjet,skini to...sto se ticce rlice,ona ide na originalne vw branike,a i u tebe je origi,pa ne kontam sto neces...al nema veze...sto se tice fara,probaj onim alatom,sto ti otvori poligon formata recimo 4x4 il tako nest,warp se zove ak se ne varam,da malo promijenis far zatezanjem,male korekcije,pazi da ne iskrivis socivo...ak ne mogne onda probaj nac drugi far...za otovre,stavi da idu horizontalno,tvoji se malo penju kako idu prema tocku,znaci paralelno s branikom ih stavi,mislim da ce bolje bit
 
edoze je napisao(la):
poznavanje fizike na mom nivou mi govori da nema sanse da ovo bude odsjaj cukica,skontaj malo,vide li se u autu, koje je tunirano u stvarnosti,odsjaj ovako pravilnih krugova mozes imat samo u slucaju da su cukice postavljene u tvom pravcu gledanja,tj da im gledas zadnji dio,da su okrenute prema bocnom staklu...posto auto ne gledas sa boka nego sa coska,mislim da nisu moguce nikakve refleksije cukica jer su one usmjeren prema vozacu...moj savjet,skini to...sto se ticce rlice,ona ide na originalne vw branike,a i u tebe je origi,pa ne kontam sto neces...al nema veze...sto se tice fara,probaj onim alatom,sto ti otvori poligon formata recimo 4x4 il tako nest,warp se zove ak se ne varam,da malo promijenis far zatezanjem,male korekcije,pazi da ne iskrivis socivo...ak ne mogne onda probaj nac drugi far...za otovre,stavi da idu horizontalno,tvoji se malo penju kako idu prema tocku,znaci paralelno s branikom ih stavi,mislim da ce bolje bit

za cukice uredu hvala jest u pravu si ne bi trebalo bar iz ovog ugla al stas zaletio se al cu ispravit a ralici ovoj nista ne fali pa zato nebi mjenjo i far cu pokusat al sumnjam da cu sta uspjet oko trazenja novog. ipak hvala poslusat cu te.
otvori na blatobranu pogledaj bocnu liniju auta koja ide od ispod haube pa ispod stakala pa do guzice auta vidjet ces ima malo svjetlija boja po njoj sam ravno otvore et pa javi ak opet kakvu gresku primjetis pa i sitnicu a sta kazes na zvucnike bil oba upalio neon il ovako kak jest i sta nije uredu sa neonskim svjetlom ispod auta
 
Član
vidio sam da je s bocnom linijom,al malo spusti otvore i poravnaj sa branikom,mislim da ce bolje bit...upali neon i na drugom zvucniku,to si extra uradio...neon ispod auta je fino uradjen,znaci sijalica i odsjaj na felge,al mi nekako cudno ovo na podlozi dole,mutno,sareno,tamne boje...
extra je;)
 
ev refresh gresaka sve sam popravio sto ste rekli osim ralice et obecano ispunjeno
my.php
[/URL][/img]


:icon_smile::icon_smile::icon_smile:

edit

ev i velika
http://img222.imageshack.us/my.php?image=golfsprijedapredobarnu0.jpg
 
kad si vec obnovio temu da nest stavim.

zar vama ovi djelovi nisu slicni djelovima mog golfa:lol::lol:
ko da smo se dogovarali:icon_confused:
http://img187.imageshack.us/my.php?image=polomediumxe6byamarbackuw2.jpg

teo je napisao(la):
daj kakvi neoni na volkswagena

to je seljo tuning, makni to

prvo se predstavis u novi clanovi pa malo sacekas pa onda pocnes postavljat neke odgovore na temu a i neon je bitan zbog prerade jer nije to samo postavi i upali. valja sve ono crtat.
 
Član
Da te posavjetujem malo.. (opet ja pametujem)..

Kad hoces da radis neko auto u photoshopu(reci ce ti to bilo ko ko ima vise iskustva), prvo uzme se slika pristojne rezolucije, i s tim mislim na rezoluciju bar 1280x1024 najmanja, jer rezolucija 640x480 je mala ako hoces iole rad da ti bude kvalitetan. Kad se uzme velika rezolucija onda je ljepse i kad koristis onu "alatku" koja se zove zoom:icon_smile: pa onda obratis paznju na detalje, tako ces se puno vise nauciti.. ;)
Ovo je samo savjet, nadam se da ces prihvatiti to! ;)
 
E55-AMG je napisao(la):
Da te posavjetujem malo.. (opet ja pametujem)..

Kad hoces da radis neko auto u photoshopu(reci ce ti to bilo ko ko ima vise iskustva), prvo uzme se slika pristojne rezolucije, i s tim mislim na rezoluciju bar 1280x1024 najmanja, jer rezolucija 640x480 je mala ako hoces iole rad da ti bude kvalitetan. Kad se uzme velika rezolucija onda je ljepse i kad koristis onu "alatku" koja se zove zoom:icon_smile: pa onda obratis paznju na detalje, tako ces se puno vise nauciti.. ;)
Ovo je samo savjet, nadam se da ces prihvatiti to! ;)

ne kontam da mozda nisi promasio temu jer ova slika je izuzetno velika 1600x1200 i radim detalje ak nisi vidio moju astru na chelenge 3 pogledaj malo bolje pa ces vidjet da su mi bili vazniji detalji nego nesto drugo
 
Član
cico_mevle je napisao(la):
E55-AMG je napisao(la):
Da te posavjetujem malo.. (opet ja pametujem)..

Kad hoces da radis neko auto u photoshopu(reci ce ti to bilo ko ko ima vise iskustva), prvo uzme se slika pristojne rezolucije, i s tim mislim na rezoluciju bar 1280x1024 najmanja, jer rezolucija 640x480 je mala ako hoces iole rad da ti bude kvalitetan. Kad se uzme velika rezolucija onda je ljepse i kad koristis onu "alatku" koja se zove zoom:icon_smile: pa onda obratis paznju na detalje, tako ces se puno vise nauciti.. ;)
Ovo je samo savjet, nadam se da ces prihvatiti to! ;)

ne kontam da mozda nisi promasio temu jer ova slika je izuzetno velika 1600x1200 i radim detalje ak nisi vidio moju astru na chelenge 3 pogledaj malo bolje pa ces vidjet da su mi bili vazniji detalji nego nesto drugo
Ej brate, izvini stvarno,nisam vidio dolje onaj link sa velikom rezom..:icon_redface::icon_redface::icon_redface:
naviko ja da bude thumbnail uvijek..
jbg izvini!!

cico_mevle je napisao(la):
kad si vec obnovio temu da nest stavim.

zar vama ovi djelovi nisu slicni djelovima mog golfa:lol::lol:
ko da smo se dogovarali:icon_confused:
http://img187.imageshack.us/my.php?image=polomediumxe6byamarbackuw2.jpg






Kao prvo,kada optuzujes moras imati argumente.;)

Kao drugo, ovaj tvoj golf nije bio ni u planu kada je moj polo zavrsen, tako da..:icon_rolleyes::lol:
a sada..:icon_exclaim: i LP


edit:
Kao trece, ja kad bi uzimao vt dijelove, uzimao bi sa radova koji su dosta veci i od kvalitete mojih i tvojih radova. ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top