Golf 3 Tdi

Golf 3 Tdi

Član
Prije par dana krenem na posao, i hajde reko da malo "stisnem" auto, i sve je bilo okej do nekih 130 km/h, i onda mi auto kao proguta gas, i osjetim na gasu da ne vuče kako treba,, smanjim brzinu, i hajde reko da vidim kako sad ubrzava poslije toga, kad ono nije to to, osjetim dosta tromije i sporije,, stanem pored puta, ugasim auto ponovo upalim, kad ono sve normalno, auto čupa,,, vratim se da probam opet, sad ću ga reko malo razvuć.. prva, druga, u trećoj da ga "razvučem", dođe do 4000 obrtaja i proguta opet gas kao prethodno.. i opet auto kao tromije.. stanem sa strane ugasim-upalim, sve normalno... više nisam ni pokušavao ga voziti brže dok ne vidim šta bi moglo biti,, auto se sasvim normalno ponaša, s time da čim ga stisnem to se desi..
nisam dizao haubu, nisam se čuo sa majstorom, reko da vidim je li ko imao slična iskustva i odakle bih mogao da počnem..
čitao sam par tema, niko konkretno ne nudi odgovor, sve je u principu kreni od najjeftinijeg ka skupljem,,, :)
 
Član
Radi se o 110ks? :)
Imao takav problem na passatu.. svi odma govorili reparacija turbine bla bla..posto je poznato da se 110ks turbina cesto prlja..
Promjenio sam crijeva od vakuuma, procistio protokomer i eno auto ide u svakoj brzini kako treba ;)
 
kod mk3 90ks je obicna turbina, nije sa varijabilnom geometrijom...
prvo provjeri vakum crijevo sto ide iz usisne grane u elektroniku,ako je to uredno onda ostala crijeva sa turbine i ventil turbine da nije gdje koje puklo, ako nije do toga onda probaj drugi protokomjer
 
Član
danas sam bio kod majstora... kaže hajde da priključimo na aparat.. kad smo priključili pokaza jednu grešku..
xm78fm.jpg

poništimo grešku, pregledamo sva crijeva, sve je okej,, kaže hajde da probamo sa protokomjerom, pa ćemo vidjeti kako se ponaša.. stavimo protokomjer, ja odem da probam, opet isto,, hajde reko opet ću možda će sad biti okej.. probam opet, kao malo mi na većim obrtajima kao zaštopa malo, ali kad ga vratim u prvo, tj. kad startam, normalno mi auto vuče, dok je prethodno se osjetilo dosta teže ubrzavanje,, i treći puta ga zakucam, kad ono nema gutanja, ide auto do 5000 obrtaja bez problema,, jest da me duša bolila što ga kucam, ali morao sam jbga,, vratim se u garažu, ponovo ga priključimo na aparat, ne pokazuje više grešku,,
reče mi majstor, probaj vozati tako sa novim protokomjerom pa ćeš vidjeti hoće li se ponavljati,,
evo vozim ga cijelu noć, sad zasad je okej, pa vidjećemo hoće li se ponavljati,,
 
Član
Ista greska i kod mene bila :)..promjenio sva crijeva vakuuma, ocistio protokomer i sad je sve 5 :))
Par dana sam ga bas gazio..od prve do cetvrte brzine do kraja kolko ide..i tako par puta da izbaci prljavstinu iz turbine.. Sad vise ne moram brinit da ce izgubit snagu kad pocnem nekog prestizat :D
 
Top