Golf 3 TDI se gasi u vožnji i neće odmah da upali

Golf 3 TDI se gasi u vožnji i neće odmah da upali

Član
Pozdrav svima,

Ima mi stari čudan problem sa autom koji se totalno nasumično dešava. Iz čista mira se auto ugasi u vožnji i onda neće da upali odmah, samo vergla i ništa. Nekada upali nakon što sačekamo par minuta, danas nije htio par sati nikako. Vozio sam kod majstora kojem inače vozimo, i nema grešaka na dijagnostici a po njemu što je pregledao je boš pumpa u pitanju. Da napomenem da sam za svaki slučaj probao sa zamjenom releja 109, i filter nafte smo promjenili ali to nije riješilo problem. U subotu idem u AB servis u Rajlovcu, koji nam je radio reparaciju prije tri godine i tvrde da mogu provjeriti da li je do pumpe. Volio bih da čujem i druga mišljenja, da vidim šta bi još moglo biti.
 
Poslednja izmena:
Član
pogledaj crijeva od nafte da nije na povratu neko napuklo slucajno ili na dovodu pa vuce zrak ;) i provjeri el diznu da nezaglavi ona ;) a u svakom slucaju kada se to desi i kad nece da upali probaj start sprejem prskati u usis i vidi ocel upaliti ako nemas start sprej moze i wd ;)
 
Kako ti Murinho reče,pokušaj s provjerom el.mag.ventila,svučeš postojeći kabl s njega a kratkotrajnim dovođenjem + na stopicu,javljat će se caktanje-ako je ispravan
A što se tiče tog spreja,trenerovog Peugeoa smo palili prskajući sprej za čiščenje istrument table :D
Sretno:car1::turbo:
 
pogledaj zicu koja dolazi na bospumpu,nezz zasto tacno sluzi,samo znam da kad nju istekas auto se ugasi momentalno,i mozes verglat do mile volje al,nepali,cim vratis upali,slican problem imao,upravo ta zica bila uprekidu,ali izolacija citava i nismo primjecivali,dok nisam rukom povukao,i odma se rastavila,a dok je u izolaciji,mrdne se radom motora,pa dobije ili izgubi spoj i tak mi pravila slican problem tvom,pogledaj
 
Član
Kako ti Murinho reče,pokušaj s provjerom el.mag.ventila,svučeš postojeći kabl s njega a kratkotrajnim dovođenjem + na stopicu,javljat će se caktanje-ako je ispravan
A što se tiče tog spreja,trenerovog Peugeoa smo palili prskajući sprej za čiščenje istrument table :D
Sretno:car1::turbo:
ma moze bilo kakav sprej odnosno cak i voda al u manjim kolicinama sve je stvar kakve hemije ima u sebi i koliko steti motoru znaci par sprejeva provjereno koji nestete ;) tj sprej za kocnice wd i start sprej i voda u manjim kolicinama :D
 
Član
pogledaj zicu koja dolazi na bospumpu,nezz zasto tacno sluzi,samo znam da kad nju istekas auto se ugasi momentalno,i mozes verglat do mile volje al,nepali,cim vratis upali,slican problem imao,upravo ta zica bila uprekidu,ali izolacija citava i nismo primjecivali,dok nisam rukom povukao,i odma se rastavila,a dok je u izolaciji,mrdne se radom motora,pa dobije ili izgubi spoj i tak mi pravila slican problem tvom,pogledaj
upravo o tome pricamo ja i 8c kompetizione :D o el magnetu to je pokretac bos pumpe znaci on kada cakne gorivo moze slobodno svojim tokom ici kada se vrati u prvobitni polozaj nemos upaliti znaci kad tu el diznu skines i izvadis plocicu u njoj mos auto upaliti kako hoces al nemos ugasiti bez trece i kvacila :D
 
meni to najvise smrdi na instalaciju goriva. msm crijeva. zacepljeno , talog , fals zrak etc... u svakom slicaju ako bude do pumpe imam za tebe , ako ti je 66kw. meni greskom upala u ruke. (nepase mi) ;)
 
Član
Hvala svima na savjetima. Mislim da nije do žice boš pumpe, jer smo protresli sve žice pod haubom i nije se ugasio, mada ćemo provjeriti danas još jednom.

Taj ventil, je li to ona kao kruška na boš pumpi? I je li sigurno davati tako plus, mogu li šta zeznuti?

A što se tiče goriva, nisam siguran da je to, ali ne isključujem. Crijevo što dovodi gorivo do pumpe nema falš zraka. U onome što ide iz pumpe je bilo, ali to sam gledao nakon promjene filtera nafte, premda je već tada auto počeo fino da radi jer više nije bilo vazduha u dovodnom crijevu, ali ću još jednom danas provjeriti. Šta znači ako ima zraka u odvodnom, ne kontam odakle bi se stvarao jer ono izlazi direktno iz pumpe a u ovom što dovodi gorivo nema falš zraka.
 
Hvala svima na savjetima. Mislim da nije do žice boš pumpe, jer smo protresli sve žice pod haubom i nije se ugasio, mada ćemo provjeriti danas još jednom.

Taj ventil, je li to ona kao kruška na boš pumpi? I je li sigurno davati tako plus, mogu li šta zeznuti?

A što se tiče goriva, nisam siguran da je to, ali ne isključujem. Crijevo što dovodi gorivo do pumpe nema falš zraka. U onome što ide iz pumpe je bilo, ali to sam gledao nakon promjene filtera nafte, premda je već tada auto počeo fino da radi jer više nije bilo vazduha u dovodnom crijevu, ali ću još jednom danas provjeriti. Šta znači ako ima zraka u odvodnom, ne kontam odakle bi se stvarao jer ono izlazi direktno iz pumpe a u ovom što dovodi gorivo nema falš zraka.
Taj ventil je jedina naprava na pumpi na koju dolazi kabl od struje,ma ne možeš ga nikako profulati
Nemaš šta zafrkati,samo dovedeš napon s akumulatora i kratkotrajno spojiš par puta na mjesto gdje stopica dolazi,ako je ispravan čut' ćeš caktanje ventila pri svakom spajanju
Provjeri i brif-lampom ima li napona na tom kablu koji se priključuje na ventil,msm tom orginalnom
Napon bih trebao biti prisutan pri uključenom kontaktu-ako griješim u vezi ovoga neka me ispravi ko zna :D
 
Član
Provjeravali smo briferom i ima struje. Ali probaću to sa akumulatora. Fazon je što se auto totalno nasumično ugasi. Mogu li nekako provjeriti u kakvom je stanju ventil, da li se nešto može čistiti?
 
Provjeravali smo briferom i ima struje. Ali probaću to sa akumulatora. Fazon je što se auto totalno nasumično ugasi. Mogu li nekako provjeriti u kakvom je stanju ventil, da li se nešto može čistiti?
Najvjerovatnije su kontakti unutar njega nagoreni zbog stalnog uklapanja-isklapanja pa se desi da neće uvijek provesti ispravan napon
Ali sumnjam da se to može otvarati i čistiti
Ne bih to trebalo biti skupo
Uglavnom,dovodiš pozitivni potencijal napona (+)pa eto vidi,pokušaj
 
Član
A senzor radilice?
Kako znati da li je do njega? Nema ništa na dijagnostici. I je li teško doći do tog senzora?

Najvjerovatnije su kontakti unutar njega nagoreni zbog stalnog uklapanja-isklapanja pa se desi da neće uvijek provesti ispravan napon
Ali sumnjam da se to može otvarati i čistiti
Ne bih to trebalo biti skupo
Uglavnom,dovodiš pozitivni potencijal napona (+)pa eto vidi,pokušaj

Ma nije problem kupiti drugi, nego kontam nakupiće se toga, evo već sam dao 20km za relej za koji se ispostavilo da nije. Probaćemo večeras, čim se vratim s posla.
 
Kako znati da li je do njega? Nema ništa na dijagnostici. I je li teško doći do tog senzora?



Ma nije problem kupiti drugi, nego kontam nakupiće se toga, evo već sam dao 20km za relej za koji se ispostavilo da nije. Probaćemo večeras, čim se vratim s posla.
Pa probaj na taj način ispitati,uglavnom svaki put mora caknuti pri dovođenju napona
Senzor radilice,ako ga već ima,s:car1:e nalazi kod remenice radilice,ne možeš ni njega fulati nikako:D
 
Top