Golf 3 TDI-Kvarovi

Golf 3 TDI-Kvarovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E ovako, prije pola godine auto je malo udareno nista strasno, zatim je dan nako toga auto skliznulo 'sposobnom' majstoru sa dizalice i od tada se pojavilo mnogo čudnih kvarova. Da naglasim na autu je sve ispravno kugle,krajnice,čahure na lafetama,amortizeri..itd
1. Pri punom skretanju na nekom nagibu,a nekad i po ravnom dolazi do tuckanja,tuckanje nije do zgolbova jer su promjenjeni imaju masti i sve to...I sad u čemu je problem..??? Može li biti do prednjeg mosta ili do šasije automobila (bubam).....
2. Pri laganom kočenju volan automobila počinje skretati u lijevu stranu, a pri naglom kočenju trzne u lijevu stranu.Do cega bi moglo biti...??
 
Član
sto se tice kocnica odzraci sistem prvo ti hvata zadnja lijeva i desna guma zbog toga imas osjecaj da povuce u lijevu stranu,moje misljenje jer se to desava
kuckanja moze biti vise,mozes li reci kako izgleda to kuckanje metal o metal?
 
Član
edo_benz je napisao(la):
sto se tice kocnica odzraci sistem prvo ti hvata zadnja lijeva i desna guma zbog toga imas osjecaj da povuce u lijevu stranu,moje misljenje jer se to desava
kuckanja moze biti vise,mozes li reci kako izgleda to kuckanje metal o metal?

Kada kocim i pustim volan,volan skreće u lijevu stranu na očigled a pri naglom tzv. 'paničnom' kočenju volan trzne u lijevu stranu..
A sto se tice tuckanja nezz kako bi se objasnio moglo bi se reći kao metal od metal ali samo udarac bez ikakvog škirpljenja..
 
Član
meni je tuckao kad sam motao puni lijevo puni desno i na kraju se ispostavi da je solja amortizera otisla :cool:
 
negdje sam citao za to kocenje da treba uradit geometriju trapa,ako neko zna bolje to objasnit,bujrum ;)

meni je lupao kineticki pola godine,odvucem "majstoru" kaze dobar je i nakon 3-4 mjeseca me ostavi na putu,ni makac :icon_mad:
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
negdje sam citao za to kocenje da treba uradit geometriju trapa,ako neko zna bolje to objasnit,bujrum ;)

meni je lupao kineticki pola godine,odvucem "majstoru" kaze dobar je i nakon 3-4 mjeseca me ostavi na putu,ni makac :icon_mad:
Kinetički su dobri ja i majstor ih skidali gledali sve odlično..
 
Legend
provjeri optiku trapa drug, jer mi ti trebalo pokazati jel nesto krivo ili puklo...
a moguce je da si negdje i crijeva kocnice stisnuo pa ti koci jedna strana prije nego druga...

p.s.
nista ti ne preostaje nego redom sve lagano cesljaj... ;)
 
Legend
cahure ili ti ga seleni na lafetima , promijeni prednje i zadnje i to je to ;)

posto ti je tu spura odmah otisla,zato ti i auto seta kud hoce pri kocenju
 
Član
Liga je napisao(la):
provjeri optiku trapa drug, jer mi ti trebalo pokazati jel nesto krivo ili puklo...
a moguce je da si negdje i crijeva kocnice stisnuo pa ti koci jedna strana prije nego druga...

p.s.
nista ti ne preostaje nego redom sve lagano cesljaj... ;)

Baš ću provjerit ta crijeva..
A optiku trapa sam radio sad sta ja znam nisu mi nista govorili da je krivo...

enesss je napisao(la):
cahure ili ti ga seleni na lafetima , promijeni prednje i zadnje i to je to ;)

posto ti je tu spura odmah otisla,zato ti i auto seta kud hoce pri kocenju

Promjeno sam cahure prije 5 dana nove su...;)
 
Član
Most nije stegnut dobro.
Mozda su stavljeni duzi sarafi,pa ne mogu dobro stegnuti,i tu imas lufta,probaj most malo cimati pjserom.

provjeri i cijevi kocnica sto ti liga govori.;)
 
Član
Nije do šarafa tvornicki su i stegnuto je sve....
Može li tuckanje bit do serva ili letve volana...?? Nema lufta samo je nekad zgodnije motat u jednu stranu nego u drugu, nekad volan očvrsne...
 
Član
Ajmo ljudi pomagajte pojavilo se jos simptoma.Da naglasim kugle,krajnice,čahure na lafetama,akcioni ležajevi to je sve uredu..
Znaci u voznji auto nekad dobije malo lufta u lijevu stranu, nekad je normalno,nekad odjednom volan 'olakša' pa opet se vrati u normalu i dok je auto ugašeno i stoji u mjestu kada migam volanom lijevo desno cuje se lupkanje..Uglavnom me sve to izluđuje...:icon_mad:
Ja sumnjam na letvu volana..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top