Golf 3 TD slabo vuce

Golf 3 TD slabo vuce

Član
Poz, rijec je o golf 3 td 55kw. Nakon generalke motora golf je isao ko lud. Tacno se culo pistanje nakon 2,5k obrtaja i auto je ubrzavalo veoma dobro za 74ks. Godinu dana unazad sam sporo vozio i rijetko ga tjerao iznad 3.5k obrtaja. Neki dan sam preticao i bio sam razorcaran, auto je dosta izgubilo na snazi. Pistanje se nekad cuje nekad ne, nekad cujem u prvoj a u trecoj ne, nekad obrnuto. U cetvrtoj i petoj nista se ne desava, kao da nema turbine? Moram ga dobro zaholcat da preticem u cetvrtoj, ubrzanje je isto bilo 1.8k obrtaja ili 3k. Nije da nema snage na vecim brzinama, sjecam se dobro prije samo je u petoj je ubrzavao malo sporije, cetvrta je isla ko flak. Sta se desava?
 
Član
Zapusio si ga gradskom voznjom,trebao si cesce procepiti ga,sad trebas skinuti turbinu i ocistiti je a s tim i ostale elemente za dovod zraka,
 
hahah kao sto greendevil kaze da je vidjet nekog da je zatusio turbinu na ovim starim dimilicama (ona je stalno ipak radila, okretala se)
jeste da se vremenom zatuse vozila kada se voze duzi vremenski period laganim tempom,pa makar to bio 1.6 dizel, ne znam sto tacno ali zatuse se, valjda se sve komponente naviknu i imaju to neko uobicajeno podrucje rada,
pokusaj to malo "procepiti" voznjom,pa odvrnuti mu gorivo na pumpi malo i trebalo bi se poboljsati.
p.s mozda ti je i kompresija motora vremenom oslabila (lose ubacene karike) i to je mogucnost gubitka snage
 
Top