Golf 3 (smotana 2 ventila)

Golf 3 (smotana 2 ventila)

Uz predocene racune fino odes na reklamaciju kupljenih dijelova. Kao sto si i sam rekao, vjerovatno je los kvalitet uzrok svega toga a pored toga si platio pod cijenom kvalitetnih dijelova. Novi ventili ti nisu skupi, oko 12 KM par (usisni, izduvni) tako da te cijena samih ventila ne plasi. Pucanje zupcastog remena moze prouzrokovati dosta stete, sve zavisi. U najboljem slucaju ces proci samo sa iskrivljenim ventilima ili hidropodizacima a gori slucajevi su ostecen klip, pucanje glave motora itd. Kod iskrivljenja ventila mora ti stradati hidropodizac ili klip. Kad skines glavu motora, znati ces sta ti je ciniti. Sretno u popravljanju motora. ;)
 
Član
Bit ce to kako treba sve, majstor koji imalo drzi do sebe i svog imena, prije svega kao covjeka trebao bi ti to napraviti al jbg ako nece vozi drugome. ;)
 
Član
Kazem da je skupo jer sam ja za boru-jettu 2.0 benzin, platio zubcasti, spaner, vodenu pumpu, kanalni remen, filter zraka, filter klime 180 KM, a zmajenu toga svega 60 KM a na mom je motoru malo teze zamjeniti nego na trici, jer sam imao tricu GTI, isti je motor kao taj 1.6.
Ako kazes da ga nisi gurao ne znam kako su se mogli stici ventili i kako je taj novi majstro ustanovio dva ventila, ako nije skinuo glavu, nego mozda da odes kod nekoga treceg da fino uzubi auto na tvoju odgovornost ,pa mozda bude to To.Ove gore dijelove koje sam ja kupovao ako nije reklama kupljeni su u Motorexu prije vise od godinu dana, tako da vise nije bitno gdje kupujes dio, a mnogi nisu svijesni da zubcasti najvise puca od lagane voznje jer je najvece naprezanje do 2000 rpm-a vjerovali to mnogi ili ne i ona voznja 40km/h u trecem - cetvrtom stepenu prenosa kao stedis gorivo.
 
Član
Franki je napisao(la):
Bit ce to kako treba sve, majstor koji imalo drzi do sebe i svog imena, prije svega kao covjeka trebao bi ti to napraviti al jbg ako nece vozi drugome. ;)

A vjeruj prijatelju da eto deveta godina auto kod mene, tacnije treca godina kako ja vozim i odrzavam, do tad otac sve radio i sve iso jednom mehanicaru i nikad nije sa covjekom imo problema i ja sve do tad kod njeg radio i sad evo ovo radio i prijatelj me nagovori da odem kod njegovog majstora eto kvalitet ovo ono i vidis sta se desi... Sad je auto ponovo kod starog mehanicara i nema vise mijenjanja definitivno dok on radi... Za ovo vremena sta god je radjeno na autu sve je on radio i zna je u dusu, nek nastavi tradiciju...

Inace na kraju svega jos jednom samo da kazem, hvala na brzim odgovorima, nisam ocekivao ovako brze i prije svega korisne odgovore... Pohvale za sajt i ekipu. Navraticu cesce, nadam se da ne zbog kvara hehe. Lijep pozdrav svima.

G_T_I je napisao(la):
Kazem da je skupo jer sam ja za boru-jettu 2.0 benzin, platio zubcasti, spaner, vodenu pumpu, kanalni remen, filter zraka, filter klime 180 KM, a zmajenu toga svega 60 KM a na mom je motoru malo teze zamjeniti nego na trici, jer sam imao tricu GTI, isti je motor kao taj 1.6.
Ako kazes da ga nisi gurao ne znam kako su se mogli stici ventili i kako je taj novi majstro ustanovio dva ventila, ako nije skinuo glavu, nego mozda da odes kod nekoga treceg da fino uzubi auto na tvoju odgovornost ,pa mozda bude to To.Ove gore dijelove koje sam ja kupovao ako nije reklama kupljeni su u Motorexu prije vise od godinu dana, tako da vise nije bitno gdje kupujes dio, a mnogi nisu svijesni da zubcasti najvise puca od lagane voznje jer je najvece naprezanje do 2000 rpm-a vjerovali to mnogi ili ne i ona voznja 40km/h u trecem - cetvrtom stepenu prenosa kao stedis gorivo.

Kao sto sam i napisao u prethodnom ovdje postu, vratio sam auto starom mehanicaru koji mi auto zna u dusu i sad nek radi, nek napravi sta kosta da kosta, covjek je strucan bez daljnjeg... A ventili su se stigli vjerovatno usljed onog "neprimanja" gasa... A i to sto si spomeno motorex, do sad sam sve kod njih kupovo i unatoc losim pricama o njima nisam imo problema, evo sad kao kupim neke "kvalitetnije" originalne dijelove i vidis sta se desi...
A to za naprezanje do 2000 obrtaja, potpuno si u pravu, to znam vec odavno, na tudjim greskama naucio i vodim racuna da se to ne desava, jer nemam ajmo rec ni potrebu, nije strasan potrosac tako da sumnjam da je to uzrok... Uglavnom, vidjet cemo sutra kako ce sve na kraju ispast i sta ce se ispostavit. Pozz
 
Početnik
Ma tebi je spaner otisao zato sto je remen bio previse zategnut..99% da je do toga,,

Nidje veze je ta prica o "naprezanju" motora na 2000 obrtaja, i da remen puca zbog toga, smijesno :icon_eek:
 
Član
ko sto kaze oggy remen je puku uslijed pretezanja bio je zategnut previse remen kad se stavi i zategne mora se okrenuti rukuom pod 90 stepeni onda je zategnut kako treba dobro si proso u neki slucajevima ja sam imo da cak pukne i bregasta polomi klipove glava pukne najbolje ti je uzet nove ventile odnjeti glavu na servis da ti urade siceve uslajfaju ventile promjenu vodjice ventila jer prilikom udara dobiju lufta zamjeniti hidorpo podizace gumce venitla kad vec mjenjas i to to je 8 km dodatnih troskova poravnati glavu novi dihtung i fino sve sklopiti i ima da radi ko sat opet si dobro proso ;)
 
Top