Golf 3 prokuhao i ne moze da upali

Golf 3 prokuhao i ne moze da upali

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
poz vozim golf 3 td 93 god 55kw
nisam neki strucnjak oko auta
odvuko sam ga majstoru medutim i on ga nije uspio upalit

vozio sam ga pa se odjednom izgasio, bijeli dim je prvo poceo da izbija sa zada to sam vidio na retrovizoru, kad sam haubu otvorio pusilo se opasno iz motora, bijeli dim

voda je prokuhala i nije bilo vode nikako
odslepo sam ga kuci

pokusavao sam novi akumulator, pokusao na kleme stari, na guranje nista ne moze
nije vasljda motor otkazao

slabo vergla, pola snage i jako kratko pa ga napusti snaga
kada je stao temperatura je bila visoka 100 mozda i cak 110
bila je normalna dok sam vozio oko 80
onda 5 minuta nisam pratio temperaturu i tako se desilo

primjetili smo da voda curi iz pumpe, vjerovatno je ispustio svu vodu sto je dovelo do pregrijavanja

imatel nekoh savjeta do cega bi moglo bit, konto sam ga drugom automeh. da vidim mozel on sta da uradi
 
Član
Bijeli dim ti znači da su dihtunzi glave otišli,te da je pomiješao ulje i vodu.Ako nastaviš da verglaš,sjebat ćeš komplet motor,mada već sad sumnjam,čim slabo vergla sa novim aku da je zaribao...
 
GreenDevil je napisao(la):
ne gine ti generalka

Mozda cak i mijenjanje glave jer VW/Audi motori ne prastaju pregrijavanje, jednom je pregrijes mozes je je*at ;) Zato sam ja sebi ugradio dodatni prekidac ventilatora hladnjaka u slucaju da pocne dizati temp, ali vrlo rijetko ga upotrebljavam ;)

Kod pregrijavanja motora prvo što će se dogoditi je da će eksplodirati expanziona posuda, hladnjak vode ili će jedno od starih gumenih crijeva propustiti rashladnu tekućinu. Ako je kompletan rashladni sistem u vrlo dobrom stanju postoji mogućnost da neće eksplodirati ni na jednom od navedenih mjesta već će doći do pregrijavanja ulja u motoru pa samim time i do oštećenja radilice, klipova, ventila odnosno do kompletnog uništenja motora (motor se više neće moći popraviti). I ako uradis taj motor on se vise nikad nece ponasati kao prije, zato treba biti oprezan sa temp vode u motoru ;) mada ja msm da ga je neisplativo raditi, sv je tu upitno sta je ispravno a sta ne :icon_rolleyes:
 
Član
Nije mi jasno jos si vidio da ti pusta vodu i nisi kontroliso ili pak otklonio kvar, no sad mozes samo :icon_cry: umijesto 100km sad ces dati :icon_question: ljenost i zanemarivanje problema :123:
 
Član
99% je da ti se iskrivila glava motora od pegrijavanja ili je cak i pukla na jednom ili vise mjesta i motor sada nema kompresije i nemoze da upali sto je normalna stvar,
to je onako jedan od blazih scenarija,sve zavisi koliko se pregrijao i koliko dugo je tako radio,da li je mogao zeznuti i lezajeve radilice itd. Bjeli dim ukazuje da je voda dospjela u auspuh,jedan od nacina za to je da je pukao dihtung glave u svakom slucaju ali moguce je jos i da je pukla glava prema nekom izduvnom kanalu pa da je rashladna tekucina direkt isticala u auspuh.
Uglavnom slep kod majstora skidanje glave,nositi glavu na hidrotest pa ces vidjeti sta se tacno desilo,ja bih jos obavezno ispustio ulje i skinuo karter te pregledao i radilicu tj lezajeve na radilici. (prilikom sklapanja motora obavezno novo ulje da naspes ne vracaj to ispusteno jer je puno vode vjerovatno)
Ako je glava samo iskrivljena u blazem obliku to se moze poravnati skidanjem glave,ako je pukla negdje moze se i variti ako je dostupno mjesto mada ja nebih isao tim putem vec bih potrazio polovnu glavu,koju isto u svakom slucaju moras na hidrotest i blago poravnanje prije sklapanja motora.
 
Član
Hvala na savjetima
ispostavilo se da se glava iskrivila (moja sreca), mogla je puknuti
pogledacemo i karter i radilicu
i naravno ulje da promjenim

super forum Ö
 
emmro je napisao(la):
poz vozim golf 3 td 93 god 55kw
nisam neki strucnjak oko auta
odvuko sam ga majstoru medutim i on ga nije uspio upalit

vozio sam ga pa se odjednom izgasio, bijeli dim je prvo poceo da izbija sa zada to sam vidio na retrovizoru, kad sam haubu otvorio pusilo se opasno iz motora, bijeli dim

voda je prokuhala i nije bilo vode nikako
odslepo sam ga kuci

pokusavao sam novi akumulator, pokusao na kleme stari, na guranje nista ne moze
nije vasljda motor otkazao

slabo vergla, pola snage i jako kratko pa ga napusti snaga
kada je stao temperatura je bila visoka 100 mozda i cak 110
bila je normalna dok sam vozio oko 80
onda 5 minuta nisam pratio temperaturu i tako se desilo

primjetili smo da voda curi iz pumpe, vjerovatno je ispustio svu vodu sto je dovelo do pregrijavanja

imatel nekoh savjeta do cega bi moglo bit, konto sam ga drugom automeh. da vidim mozel on sta da uradi

ne verglaj vise novi dihtung glave i galvu na obradu i onda :123:
 
Član
i u mene se tako isto desilo na mom golfu 2 1.6 td u sustini do su da ista motora....normalno vozio i odjednom se pregijao otisao dihtung glave pomijesao ulje i vodu...poceo dimit bijel dim....i radio kao traktor..:lol:...srecca bio blizu kuce ugasim ga i uvucem ga u garazu..i ujutru opet ga probao upalit upalio je jedva i kad sam vidio da baca vodu na auspuh..znao sam da mu je kraj...al u mene je glava pukla na 4 mjesta...al nigdje nije bilo osteenja samo na glavi i ako sam ga palio kad je pomjesao...;);)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top