Golf 3 problem

Golf 3 problem

Član
Eh ovako,Golf 3 1,6 benzin 55KW einspritz.Radi na 500 obrtaja i gasi se na leru,a nekad mu obrtaji skacu,auto se "zalijece" izmedju 500 i 700 obrtaja.Odvezem majstoru,posto auto ima ABD dzek,na dijagnostici ne pokazuje nikakvu gresku.Covjek mi skine difuzor,ocisti ga vrati,podesi parametre na kompjuteru i auto je radilo 10 dana normalno,a nakon toga ponovo po starom.Stavim drugi difuzor,isto se ponasa,zamjenim senzor rashladne tecnosti,nista!Zamjenim indikator koji se nalazi pored difuzora sa lijeve strane,i opet nista,cak sam i svjecice nove stavio,mada nisam imao potrebe.E sad nemam blage veze sta mu je,jedino jos da pokusam zamjenit glavnu elektroniku.Ako ko ima sta pametno nek kaze,ja vise ne znam sta da mu radim.
 
Član
A jesi ti pogledao da on ne vuce gdje fals zrak, to hoce raditi ako vuce fals zrak, ako je recimo cok ne ispravan ili ako je napuknuto negdje crijevo ili ima rupicu.
 
Član
imam isto takav golf...slican belaj bio...jesa da mi je na dijag.ocitano neki motoric pozicije ili tako nesto-zamjenim komplet sve...onda otiso hallov davac signala-zamjenim cijeli razvodnik...opet nesto pocelo sa potrosnjom luditi,benzin u ulju-lambda sonda u spoju zamjenim i nju,i na kraju kad sam skoro sve pomjenjo u vezi usisa i palenja desavalo se to sto kazes pane na 500 obr,pa digne,zamjenim ecu i od tad rahat nikakvi kvarova sto se tice motora i elektronike,najbolje bi ti bilo kad bi na otpadu nasao ecu da isprobas samo pazi one brojke na kucistu moraju biti iste i u zamjenskog ecu-a eto malo pomoci
 
Član
amkos je napisao(la):
imam isto takav golf...slican belaj bio...jesa da mi je na dijag.ocitano neki motoric pozicije ili tako nesto-zamjenim komplet sve...onda otiso hallov davac signala-zamjenim cijeli razvodnik...opet nesto pocelo sa potrosnjom luditi,benzin u ulju-lambda sonda u spoju zamjenim i nju,i na kraju kad sam skoro sve pomjenjo u vezi usisa i palenja desavalo se to sto kazes pane na 500 obr,pa digne,zamjenim ecu i od tad rahat nikakvi kvarova sto se tice motora i elektronike,najbolje bi ti bilo kad bi na otpadu nasao ecu da isprobas samo pazi one brojke na kucistu moraju biti iste i u zamjenskog ecu-a eto malo pomoci
Pokusacu i to,hvala.
 
potpis na rsturbo,, a ako ti trza u voznji,, onda
pregledaj kablove i bobinu,, nije to nista strasno tii su motori
jednostavni, samo nadji majstora boljeg ;)
 
Top