golf 3 motor zaribao-zamjena motora ili popravka?

golf 3 motor zaribao-zamjena motora ili popravka?

Član
poz ako ima iko iskustva s tim molim vas napisite

radi se o golfu 3 td 55kw 92. god.
iskrivila se glava i motor zaribao

odvuko sam ga majstoru, kosta 1000km popravka. novi djelovi, da mi izmjeni dosta stvari ali me brine busenje. da li ce me zaje&avati motor nakon popravke?
jeli neko to uradio, jel imao problema?

ili da kupim drugi motor sa papirima (brine me tehnicki prem da mi na posljednjem nisu gledali) za 1000km ne racunajuci atest,instalaciju i papirologiju

vase misljenje mi je potrebno
 
Član
ako je tako po meni je bolje onda uzeti novi motor koji ti nece biti jeftiniji od 1500KM ali zato mozes uzeti jaci motor i birati...npr onaj od 81kw iz tdi-a ili 66kw
 
Član
mozda bi bilo najbolje da ovom motoru generalku uradis bar ces znati sta imas,,,opet da kupujes neki drugi bog zna sta ces uzeti...
a zar su tako skupi motori u mene komsija prodao slovenca golfa 3 1.9 tdi za 1000km
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Ma kako to otpad i drugi motor!

Ne znam, ja sam uradio komplet motor ( jeste 1.4 benzin, ali nema veze ), trošio ulje, mješao ulje i vodu itd... Došlo me sve 450 KM, sad imam motor boli glava, zamijenjene karike, leteći ležajevi, ventili, brušenje glave, dihtung...

Po meni je ovo bolja solucija jer onda znaš da imaš motor, a taj sa otpada opet može biti mačak u vreći...
 
Član
nookey je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Ma kako to otpad i drugi motor!

Ne znam, ja sam uradio komplet motor ( jeste 1.4 benzin, ali nema veze ), trošio ulje, mješao ulje i vodu itd... Došlo me sve 450 KM, sad imam motor boli glava, zamijenjene karike, leteći ležajevi, ventili, brušenje glave, dihtung...

Po meni je ovo bolja solucija jer onda znaš da imaš motor, a taj sa otpada opet može biti mačak u vreći...

U pravu si, opet macak u vreci. Nek mi majstor to sredi pa cemo vidjet
 
Kao i sve polovno taj motor koji bi uzeo ne bi znao šta imaš . . Ali ja bih opet uzeo drugi i jači motor,potrudio se da nađem nekog ko prodaje al' da nije izvađen još,to ćeš malo teže naći mada opet ti ne znaš šta je al' bolje i to nego kupovat' na slijepo .. Nađi nešto tipa 1.8T ili ABF,i vozi se ko čovjek ;)
 
Član
B.M - Floyd je napisao(la):
Kao i sve polovno taj motor koji bi uzeo ne bi znao šta imaš . . Ali ja bih opet uzeo drugi i jači motor,potrudio se da nađem nekog ko prodaje al' da nije izvađen još,to ćeš malo teže naći mada opet ti ne znaš šta je al' bolje i to nego kupovat' na slijepo .. Nađi nešto tipa 1.8T ili ABF,i vozi se ko čovjek ;)

joj savjeta...covjek vozi 1.9td ti mu predlazes 1.8t ili ABF, ko da je to tako jednostavno izvadis i stavis

stavi na papir sve i vidi sta ti je bolje
 
B.M - Floyd je napisao(la):
Kao i sve polovno taj motor koji bi uzeo ne bi znao šta imaš . . Ali ja bih opet uzeo drugi i jači motor,potrudio se da nađem nekog ko prodaje al' da nije izvađen još,to ćeš malo teže naći mada opet ti ne znaš šta je al' bolje i to nego kupovat' na slijepo .. Nađi nešto tipa 1.8T ili ABF,i vozi se ko čovjek ;)

Jesi i ti mudar. Vidis li da covjek razmislja o dizelu. Ti stvarno mislis da je tako lahko nac taj motor, ubacit, odrzavat, sipat benzin. NHF sada ti se iskreno obracam na tvoj post a ne cinicno.
 
Čovjek nigdje nije napiso da želi dizel,doktore nauka ! ;)


A šta bi to dobio više popravkom ovog svog motora !?
 
Top