Golf 3 - konstantno huči ( i nakon promjene ležaja )

Golf 3 - konstantno huči ( i nakon promjene ležaja )

Član
Pozdrav ljudi,

Vozim golfa 3 i inače nemam nikakvih problema sa njim, međutim u zadnjih mjesec dana stalno neka huka što se kaže, nije bitno krivina, nije bitno pravac, on stalno huči, i od prilike ta huka se pojavi na nekih 40km/h i više tj. dokle može - konstantno huči.

I odem kod jednog majstora i on kaže ma ovo ti je do felge nije ti felga 100% ispravna, i ja zamjenim felgu, međutim nije do felge, nakon toga odem kod drugog majstora, on kaže ovo ti je do ležaja, nakon toga zamjenim ležaj i gle čuda - nije ni do ležaja ili je pogrešan mjenjan..

I sad sam se naručio kod trećeg majstora koji je rekao da su u pitanju aksijalni ležajevi u prednjim točkovima, tako da idem sutra i to da odradim, pa me zanimaju vaša iskustva ako ste imali sa istim..

Šta još može biti uzrok tome? Može li biti servo pumpa npr, može li biti korpa / kvačilo ili šta ja znam već..

Osim toga jos jedan mali problemčić imam, naime kada je crkao akumulator, ja sam mislio da je ipak brava paljenja pošto ona nekad zeza i nece da upali na kljuc (to se desi 2 puta u godini), pa sam ga probao upaliti žicom medjutim sat na tabli se nulirao a na ukupnim kilometrima piše total: - - - - - - i ko to može da riješi, gdje god sam išao kažu ma joj komplikacija je to.. je li to baš komplikacija ili ne znaju.. ..inače auto je u super stanju,drugi sam vlasnik, prešao 250.000, išao u Njemačku prošle godine sa njim, sve extraaa, sem evo sada ta 2 problema... U pitanju je 1997g. 90ks 1.9TDI

Hvala unaprijed ljudi,
Veliki pozdrav
 
Član
Aksijalni lezaj ne huci tako da ces ih bezveze mjenjati oni se najvise cuju kad u mjestu motas i prilikom prelaska preko rupe. A vrlo lahko moze biti da je mjenjan pogresan lezaj a moze biti i do mjenjaca.
 
Član
Sta moze biti sa mjenjacem?

Moze se desit i da on huci znaci hucili ti i u 2 i u 3 brzini na 40km/h ? Druk lezaj moze da huci ali to najvise cujes kad je auto izbaceno iz brzine pa pritisnes kvacilo taj zvuk prestane, da je do korpe najvise bi ti se osjetilo kad kreces auto trese. To sa felgama je bilo besmisleno ali gume mogu da huce tj bruje. Drug niko od nas nije vidovit da ti kaze 100% tacno radi cega auto huci na 40km/h.
 
Član
Druk ležaj huči kada stisneš kvačilo a ne kada je auto u leru.

Nećeš na forumu naći rješenje svog problema. Može biti do mali mlion stvari. Od diskova, pločica, suspenzije, ležajeva itd..
 
Član
Moze se desit i da on huci znaci hucili ti i u 2 i u 3 brzini na 40km/h ? Druk lezaj moze da huci ali to najvise cujes kad je auto izbaceno iz brzine pa pritisnes kvacilo taj zvuk prestane, da je do korpe najvise bi ti se osjetilo kad kreces auto trese. To sa felgama je bilo besmisleno ali gume mogu da huce tj bruje. Drug niko od nas nije vidovit da ti kaze 100% tacno radi cega auto huci na 40km/h.
Ne huči na 40km/h, nego tad krene od prilike pa taman da ga vozis do 140 i dalje huči, a ne znam sad sam u dilemi, rekoše mi eto još ssutra da mjenjam aksijalne, a što kažeš bezveze ih mjenjam, prioritet mi je riješit ove simptome što se osjete svakodnevno pa kasnije ovo ostalo što se ne vidi (kao što ti kazes ti aksijalni)
 
Član
Druk ležaj huči kada stisneš kvačilo a ne kada je auto u leru.

Nećeš na forumu naći rješenje svog problema. Može biti do mali mlion stvari. Od diskova, pločica, suspenzije, ležajeva itd..

Ne, druk lezaje se cuje kad je pusteno kvacilo a auto u leru, pritiskanjem kvacila druk lezaj prestaje da se cuje :)

Kva%C4%8Dilo.jpg


Znaci pritiskanjem kvacila ti odvajas lamelu od zamajca, tako da se druk lezaj vise i ne moze cuti niti bilo sta u mjenjacu :)
 
Član
Druk ležaj huči kada stisneš kvačilo a ne kada je auto u leru.

Nećeš na forumu naći rješenje svog problema. Može biti do mali mlion stvari. Od diskova, pločica, suspenzije, ležajeva itd..
A znam druze, nego eto osjecam se kao da lutam, te zamjeni gume isto huci, zamjeni felgu isto huci, zamjeni prednje lezajeve isto huci, sad kazu aksijalne lezajeve, pa kontam ako nije zaista do aksijalnih, onda bih radije da se predje dalje da pogledaju neke druge stvari pa cemo se mi lahko poslije vratiti na aksijalne, samo da prestane ono sto se čuje svakodnevno...

A opet s druge strane nekako mi glupo majstoru sugerisati, hej ja mislim da je do mjenjača nešto haj ti to vidi iako me je naručio sutra za aksijalne, ne znam ziv sta bih.
 
Član
Ne huči na 40km/h, nego tad krene od prilike pa taman da ga vozis do 140 i dalje huči, a ne znam sad sam u dilemi, rekoše mi eto još ssutra da mjenjam aksijalne, a što kažeš bezveze ih mjenjam, prioritet mi je riješit ove simptome što se osjete svakodnevno pa kasnije ovo ostalo što se ne vidi (kao što ti kazes ti aksijalni)

Sad moze biti x stvari jedna od njih kao sto je zela naveo mogu biti kocinice ako se neka plocica ne vraca tj ako su kljesta zablokirala to mozes ustanoviti nako noznje dirnes svaki tocak na kome su kljesta zablokirala bice puno vruci od ostalih.
 
Član
A znam druze, nego eto osjecam se kao da lutam, te zamjeni gume isto huci, zamjeni felgu isto huci, zamjeni prednje lezajeve isto huci, sad kazu aksijalne lezajeve, pa kontam ako nije zaista do aksijalnih, onda bih radije da se predje dalje da pogledaju neke druge stvari pa cemo se mi lahko poslije vratiti na aksijalne, samo da prestane ono sto se čuje svakodnevno...

A opet s druge strane nekako mi glupo majstoru sugerisati, hej ja mislim da je do mjenjača nešto haj ti to vidi iako me je naručio sutra za aksijalne, ne znam ziv sta bih.
Do aksijalni ne moze biti 100%
 
Član
Ne, druk lezaje se cuje kad je pusteno kvacilo a auto u leru, pritiskanjem kvacila druk lezaj prestaje da se cuje :)

Kva%C4%8Dilo.jpg


Znaci pritiskanjem kvacila ti odvajas lamelu od zamajca, tako da se druk lezaj vise i ne moze cuti niti bilo sta u mjenjacu :)

Druže, malo se raspitaj. Druk ležaj se ne može čuti u leru. U leru se mogu čuti npr. ležajevi u mjenjaču
 
Član
Zela nisi u pravu. U leru se cuje druklezaj kad vrisne. Imao sam taj slucaj. Stisnes kvačilo (napregneš ležaj), ne čuje se.

Na mom bivšem Lupu, prvo se čuo, onda se raspao i potrgao korpu i lamelu...
 
Član
Zela je u pravu..
Kvar druk ili potisnog ležaja se prepoznaje po zvuku i to samo onda kada se papučica kvačila pritisne..
zvuk koji proizvodi neispravan druk ležaj može se opisati kao hučanje ili zavijanje..
 
Top