Golf 3 immobilizer

Golf 3 immobilizer

Član
Pozdrav forumasi, evo mene sa problemom :D
Na trojki me zeza kod kljuca tj immobilizer(immo,imobilajzer; kako vam volja :p ) spajao sam ga na dijagnostiku, kad udjem u greske na motoru imam gresku da je ecu blokiran, znam da je zbog immobilizera, greske na immo-u ne mogu da vidim jer nece poveze dijagnostiku. Jednostavno ga ugasio i nece vise, upali na sekundu i ugasi se...
Imate li neki savjet ili krajnje rjesenje, immo off?
Usput ako imate nekog da mi preporucite da mi to odradi samo izvolite
Ecu, immo modul i kljuc je fabricki iz seata ibize 6k.
Hvala unapred.
 
Član
A znam da moze da se ukine softverski ali trazi mi covjek 150KM i jos da mu dovezem auto u Doboj, dok uzmem prikolicu, sve ostalo izadje me na 200, pa reko mozda ima bezbolnija opcija
 
Rastavi bravu i skontaj pozitivni i negativni terminal akumulatora i koja je žica od kontakta i koja od alnasera.Sastavi žicu na kojoj je napon sa žicom od kontakta i samo na njih nadoveži ovu od alnasera dok se ne upali.
 
Druze znam ja upalit auto na zice
Ne pomaze to jer immobilizer blokira ecu motora tako da se dizne zatvaraju, pumpa goriva gasi i ostaje bez varnice
Nisam znao da ima ECU sad vidim da piše da si ubacio iz seata...ne znam šta bi ti naveo više,moraš dijagnostikovati imobilizer.kod mene stari Ford nije htjeo na ključ pa sam tako radio
 
Ako bi mogao da nadješ Delphi dijagnostiku?!.Na njoj imaš detektor imobilizera i podataka o ključevima...evo slike kad sam ja sebi skenirao na c klasi,eto sačuvao sam slike za svaki slučaj pa da ti pokažem ako nisi imao priliku da radiš sa njom.Čita jako mnogo informacija i stavki.Možda ti pronađe kvar na immobilizeru.
06022016316.jpg

06022016322.jpg

06022016323.jpg

06022016325.jpg


I još mnogo ostalih informacija,Znači sigurno jedno 40 kolona po 10-ak redova sa raznim stavkama od proizvođača,datuma i broja proizvoda,ključeva koji su registrovani sa ECU-om i procesora u ključevima po br. za izradu novih i svašta nešto.
Slobodno reci da ne serem ako ti ne pomažem :D
 
Član
Ako bi mogao da nadješ Delphi dijagnostiku?!.Na njoj imaš detektor imobilizera i podataka o ključevima...evo slike kad sam ja sebi skenirao na c klasi,eto sačuvao sam slike za svaki slučaj pa da ti pokažem ako nisi imao priliku da radiš sa njom.Čita jako mnogo informacija i stavki.Možda ti pronađe kvar na immobilizeru.
06022016316.jpg

06022016322.jpg

06022016323.jpg

06022016325.jpg


I još mnogo ostalih informacija,Znači sigurno jedno 40 kolona po 10-ak redova sa raznim stavkama od proizvođača,datuma i broja proizvoda,ključeva koji su registrovani sa ECU-om i procesora u ključevima po br. za izradu novih i svašta nešto.
Slobodno reci da ne serem ako ti ne pomažem :D

Imam istu takvu, samo sto je kod mene autocom, a to ti je isto sve, samo se boja razlikuje. Podaci u stvarnom vremenu koji se nude zavise od auta sa kojim komunicira, na golfu 3 abf.u ima 240 kategorija sa po 4-5 podataka po kategoriji, jedino mozda vcds bi mogao pomoci ali nemam.
A opet na kraju krajeva i da imam mislim da ne bi pomoglo jer immo ecu nece da komunicira sa dijagnostikom.
Ma samo pisi druze, nekom ce biti od koristi
 
Imam istu takvu, samo sto je kod mene autocom, a to ti je isto sve, samo se boja razlikuje. Podaci u stvarnom vremenu koji se nude zavise od auta sa kojim komunicira, na golfu 3 abf.u ima 240 kategorija sa po 4-5 podataka po kategoriji, jedino mozda vcds bi mogao pomoci ali nemam.
A opet na kraju krajeva i da imam mislim da ne bi pomoglo jer immo ecu nece da komunicira sa dijagnostikom.
Ma samo pisi druze, nekom ce biti od koristi
A kada biraš auto na diagnostici koje izabereš Seata ili Golfa?(jer ako je ECU iz Seata...)
Autocom je univerzalni a VCDS je samo za VW grupaciju,možda bi ti i radio
 
Legend
imao sam slican problem kad je ubacen tdi , imam elektricara dobrog i odnio je ecu , vratio ga sutra rijesenog ....
preko dijagnostike nije uspio rijesiti problem
 
Top