golf 3 ima cudan zvuk

golf 3 ima cudan zvuk

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E vako ljudovi imam golfa 3icu 2.0 8v gti i kad polako pustam kvacilo cuje se neko zujanje iz menjaca a kad krecem uzbrdo bas se cuje,skoro sam radio motor al nisam skidao menjac da vidim lamelu dal me ona zeza il nesto drugo.I jos jedna stvar presao sam od osvezenja motora oko 2000 hiljade kilometara i reko aj da ga testiram,navucem ga 4vrom 180kmh i prebacim u petu i jedva nabije na 190 mozda 195 tapija ali je na 5 hiljada obrtaja.Sto nece da nastavi da vuce???Pozz
 
Legend
zna se cuti potisni lezaj na lameli....neko kaze Druck lezaj,
mozes provjeriti na leru kad stisnes kvacilo nista se ne cuje ,a kad pustis kvacilo pocinje taj zvuk....tako ce zvucati naravno ako je do potisnog......a sad vidi moze biti svasta
 
bas tako,onda je verovatno on,a to sto nece da povuce u petoj na 190 a na pet hiljada obrtaja je,znaci ima fore jos hiljadu ipo obrtaja,sta mislite o tome???
 
Legend
ako je tako vjerovatno je do potisnog.....a to sto nece da povuce,velika je to brzina ,nece on sad skociti ko veyron :D treba mu vremena , ali ako znas da je lakse isao moguce da ti je i lamela vise potrosena , u glavnom ako ustanovis da ovaj zvuk uzrokuje bas potisni lezaj sto je naj vjerovatnije, onda kupi set kvacila , lamela ... potisni lezaj (korpa) kako kazu , i onda ce ici kI zmaj :D:lol:
 
Član
pa tom autu je fabricka max speed 195 kmh......115 ks, sta ocekujes, da ide 250? :) Tih 190 kmh je barem vjerovatno realno, za razliku od onih s g2d sto idu 180 kmh "i moze jos, ima jos gasa, ocam' " a zapravo idu 140-50......

Malo koje auto ce ti zakucati sve brzine do kraja.....
 
Član
napstergfor je napisao(la):
E vako ljudovi imam golfa 3icu 2.0 8v gti i kad polako pustam kvacilo cuje se neko zujanje iz menjaca a kad krecem uzbrdo bas se cuje,skoro sam radio motor al nisam skidao menjac da vidim lamelu dal me ona zeza il nesto drugo.I jos jedna stvar presao sam od osvezenja motora oko 2000 hiljade kilometara i reko aj da ga testiram,navucem ga 4vrom 180kmh i prebacim u petu i jedva nabije na 190 mozda 195 tapija ali je na 5 hiljada obrtaja.Sto nece da nastavi da vuce???Pozz

Da nije druk lezaj oticao ili ti je diferencijal pri kraju,a to za brzinu mislim fabricka mu je 195,a i nije to jos naleglo,tek poslije 5000km to fino nalijeze;)
 
Član
rale_cazin je napisao(la):
mozda ti je lamela slaba, ako ja sam sa svojim golfom 1.6 55kw mogu ici 190/h, gti mora ici vise

i u mene je Astra 1.6 55kw i izvlacim tu brzinu cim pravca finog ugledam, to joj je oko 5.500 o/min, znaci morala bi ta trica minimum 200 da ide...:icon_rolleyes:
 
Ma isao sam sa njim 205 i to je mogao i vise nego me nerviralo otisle uljane karike pa mi cadio kad se zagreje i promenim mu karike letece lezajeve gumice ventila obradim glavu i sve ostalo sto treba,inace 205 mi je isao na 5200 obrtaja tako da sad nije sportski da zabode na 5ooo obrtaja.Nista skinucu menjac pa da vidimo sta me ceka.koja li je cena seta kvacila???
 
Član
Imao isti problem, otisli mi lezajevi u mjenjacu i na difrencijalu, zamjenio jos set kvacila i sad je ko novo.
To sto ti zuji su lezajevi a posto moras rastavljat citav mjenjac onda vec promjenis i set kvacila usput i ko novo.
Savjet uzmi set kvacila SACHS.
Problem je sto ima malo ljudi koji rade mjenjace u Sarajevu, ja znam za Fiat,Alfa i Lancia ...al ne znam za VW.:icon_confused:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top