Golf 3 Gti Pomoc

Golf 3 Gti Pomoc

Član
Moguce je zasto da ne,ovisi di je brtva probila ,ako je probila,veliiiia je razlika neodzracen sistem hladenja i probijanje kompresije u rashladni sistem,jel ti je taj majstor prvo probao odzracit auto kako treba??jeli radio test na prisustvo ispusnih plinova u rashladnoj tekucini?jel mjerio kompresiju?dal ti auto gubi vodu?...ako nemas iskustva poslusaj majstora sta da ti drugo kazem,zamjena brtve i ravnanje glave i ispitivanje se isplati radit i zahvat nije nesto skup,..
 
Član
Ne mora znacit da je dihtung , mozda je i glava pukla . Treba uradit hidro test glave , ako je uredna poravnat i stavit novi dihtung . Kod mene je bila glava pukla na 3-4 mjesta da je bilo neisplativo varit , kupio drugu glavu i opet odradio hidro test i ravnanje , pa onda novi dihtung .

Kad sam trazio gdje ima da uradim test na prisustvo ispusnih plinova u rashladnoj tecnosti niko nije radio u krugu od 300 km , toliko o nasim majstorima i servisima . Ne vjerujem ni sad da je situacija puno bolja .

Ako nisi imao problema prije zamjene termostata probaj stavit drugi termostat , kod nas je lutrija potrefit ispravan termostat . Ja sam mijenjao 3-4 dok nisam potrefio da radi kao original . Sve kupovao ova zvucna imena , sa istom deklarisanom temperaturom otvaranja i sa svakim drugacija temperatura , dok nisam probao neki jeftini (ne sjecam se koji je proizvodjac) znam samo da je bio vise nego duplo jeftiniji od ovih sto sam kupovao i radi normalno evo 3-4 godine .
 
Top