golf 3 gti 16v , vuca

golf 3 gti 16v , vuca

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
mozda su neki u toku a mozda i ne , imao sam 3-icu 2,0 gti 8v , ispala prilika pa sam sad uzeo golfa 3-icu gti 16v . mlada 3 godine , manje presla dodatne opreme vise itd.. e sad je na ovoj problem sto nema vuce , potegne ona solidno ( ne bas zadovoljavajuce) kad prede 4000 obrtaja ali na manjim je ko 1,8 masina. neznam odakle da pocnem pretrage , sta da joj radim ..... potrosnja je malo veca al auspuh joj je dobar (mislim da nema garezi unutra , cist je). moze li ko reci sta da joj za start radim . pozzzz
i zaboravio sam napisati da i paljenje nije bas ok . kad je ugrijan neke 3-4 sec mu treba a hladnom malo duze .
 
Član
kod DUNE u kiseljak na dijagnostiku i nastima ti covjek da valja ako je nesto otislo sve ti kaze
 
frka je sto ja moram za pocetak nesto da mu uradim jer sam ja sad u Sloveniji .... samo da stignem do Bosne tj. u Sarajevo
 
Član
objasni malo bolje,jeli bilo sve ok kada si ga kupio,pa ti se poslije nesto zeznulo ili si ga kupio takvog?
ako ga predis sa proslim motorom 20 8v,e tu je onda kvaka,20 16v je napravljen fabricki tako da je slabiji na malim obrtajima,ali je za to poslije 4000 obrtaja zakucavanje za sjediste.

20 8v je ostar na malim obrtajima pa ti mozda zato izgleda da sa ovim nesto nije ok.
 
kupio sam ga takvog . cudno je nemogu da vjerujem da je tako "slab na malim obrtajima . reko bi sovijek da ispod haube imam 70 konja a ne 150 . mozda i jes kvaka u tome da je fabricki nastiman da tek poslije 4000 potegne....
 
Član
Mislim da ti je to normalno, ako ide u visim obrtajima ok, to je to :icon_biggrin:

16 ventilce moras vise vrtiti da bi isli, dok su 8V bolji pri nizim obrtajima. Evo ti brojke sve govore. 8V razvija 115 KS pri 5400 o/min, ali jos vaznije, maksimalni obrtni momenat od 166 Nm razvija na niskih 2600 o/min. Dok 16V maksimalnih 180 Nm razvija tek pri 4800 o/min, a 150 KS na 6000 o/min. Znaci taj novi GTI bi ti trebao najbolje vuci od negdje 4500 pa do 6000 o/min, a ispod toga je slabiji od 8V. Jos ako ima i malo duzi mjenjac, sve je jasno...

Eh sad, jedino je cudno ovo za paljenje, 3-4 sec, a hladan malo duze. Ak nisi filtere mjenjao, to odradi, pa vidi ima li razlike.
 
Član
ako hoces da ti bude jaci na manjim obrtajima,mijenjat cemo bregaste,dat cu ti ja od pl-a bregaste i dobit ces snagu na nizim obrtajima.;)
 
pozzzz svima .... ja ponovo sa problemima .... ovaj put malo veci . imao sam slijetanje sa ceste , pokosio 2 ivicnjaka tako da je predpostaviti da sam oko guma malo havarije napravio . molim sve koji imaju dijelova za golf-a 3 gti 16 v kraj 96 godine da mi se jave . dijelovi koji su otisli su odprilike : prednja desna strana : lafeta , spona , dupli disk , kugla nosac amortizera kinetici .... a na zadnjoj desnoj gumi : disk , osovina , lezaj ... trebaju mi i zadnja (gepek) vrata ili samo sajba kao i zadnja desna (zatamljena) stopka . uz sve to i 4 zimske gume sa felgama 14-ke ili 15-ke sa 5 rupa .unaprijed hvala ....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top