Golf 3 colour concept TDI>GTI

Golf 3 colour concept TDI>GTI

Član
Dobre je transformacije doživio i uvijek si dizo na viši nivo, ali ovaj mi je bedluk bezveze i bode oči i kvari ukupan dojam auta, koji je jako dobar, boja je ekstra, dobre felge, spušten i motorizacija će biti VRH, ali mislim da je šteta za ovakvo haubu, uz to si i morettke nabavio... Sretno u nastavku
 
Član
Hvala na komentarima decki ;)
idemo dalje sa slikama
Za ovaj 1.8T sam uzeo mjenjac od ABF-a pa ga je trebalo malo ocistit da ga mogu obojati u mat crno
sredstvo za ciscenje, zamjena za ivasol-nije los Felix :)


mjenjac prije ciscenja, dosta je praljav i mastan, i jos ima i neki plastifikat po njemu....pa sam se patio i strugao to spahtlicom koliko sam mogao




i poslije ciscenja...i nije bas bilo uspjesno ali vec je bolje, posto me uhvatio mrak, a i dosta je hladno ponovit cu postupak






nabavio sam i poklopac motora od passata , morat cemo ga malo iskrojiti ali bit ce dobar


i rezervoar sa pumpom benzina od VR-a...


Jos trebam satove od ABF-a, a nigdje nemogu naci bijele sa putnim racunalom noviji tip, pa ako netko ima to a da bi imao volje to poslt u hrvatsku nek se javi

Pa je zadnja hauba od GTI-a pripremljena za farbanje i odmah zatvoren znak i brisac.
Zasto GTI hauba, zato sto je bolja od obicne po tome sto u nju idu plasticne tiple kroz rupe gdje se sarafi tablica i ona lajsna pa mislim da ce trajat duze od obicne jer kroz obicnu sarafi idu direkt kroz lim sto rezultira brzom pojavom hrdje


prednji blatobran,odrezan donji dio i stavljen drugi od novog blatobrana kojeg sam imao od prije



zatim obadva vrata do lajne sanirana hrda i novi lim..



hauba prednja u pripremi za filer,a onaj dio je do lima zbrusen,da nebude nisam znao..


zatim,kompletan pod je napravljen i zasticen i do pragova te sve zasticeno..




zadnja hauba je super ali isli smo na ovu od GTIja zbog razloga koji sam gore naveo




I onda je auto napokon slozen nakon sto je 3 tjedna bio kod limara :icon_mad: i izgledao je ovako



stavili zadnje lampe zelene malo za promjenu



















Pa je nabavlje IC veliki za turbaka, bio sam narucio komplet IC s cjevima i silikon koljenima s ebaya ali nije mi nikad stiglo, a posto kod nas nisam imao gdje kupiti univerzalni ic uzeo sam ovaj



slozit cemo ovaj kad se bude radilo, pa kako mu bog da, a ostatak cjevi i silikona je ponovno narucen sa ebaya ali ovaj put iz Engleske pa cemo vidjeti nadam se da ce ovaj put doci
ovako sam isao na tehnicki pregled jedino sam farove bio zamjenio jer nisu nastelani, a ne volim da mi oni tamo mrdaju po njima, ali sve super prosao bez problema


I onda je dosao paketic sa ebaya turbo pipes :)
Aluminijske cijevi, nazalost nije bilo crnih pa sam ipak uzeo ove....
Cijevi su fi60 2x90*, 2x75*, 2x45* i 2 ravne cijevi + silikon koljena 2x90* i 6 ravnih silikon spojnica + selne za sve to postezati
Cijevi su ok ali silikoni ne valjaju jer nemaju oplet u sebi i jako su slabi i deformirani, tako da cemo ponovno naruciti silikone ali crne i s opletom







i usporedba silikon s koncem(crni) i bez konca(plavi)




i malo posudio stopove od frenda a zelene mu vratio :), bolji su mi nekak ovi crni :)




I jos sam dobio poklon za rodjendan grudnjak za haubu, koji je dobavljen iz BIH od Raleta ;)







tu na slikama jos nije nategnut dobro ali sada super izgleda, i tako se vozim trenutno i za sad sam zadovoljan izgledom...sad je na redu ubacivanje motora dok jos neke stvari prikupim
To je to za sad, kad se bude nesto dalje radilo bit cete obavjesteni...do tada pozdrav :icon_smile:
 
Član
Hvala ;)
Znak sam se u zadnji cas sjetio da ide u boju auta, ali imam i 1 crni i jedan original pa cu mjenjat kad mi dosadi :icon_smile:
 
Član
evo da se javim malo, jos se nista nije radilo oko motora....zbog nedostatka novca, ali djelovi se i dalje prikupljaju, kupio sam auspuh inox od lastovcica sa homologacijom jer to mi je bitno zbog atesta kojeg cu radit nakon ubacivanja motora, auspuh sam uzeo sa cjevi fi60, full protocnim loncem sa 2 x fi70 izlazima odrezanim u koso sliku auspuha trenutno nemam
Ali eto nedavno smo malo prali aute ja i 2 frenda pa imam 2-3 slike
Od najboljeg frenda golf3 GTI 2.0 16V - borbet A 9x16 s poliranim rubovima, recaro sjedala, prosireni blatobrani, vento front itd itd
I od drugog frenda kadett GSI 2.0 16V- isto radjen od 0, unutrasnjost kozna od kadetta championa itd itd
I moj TDI
imgp7814custom4ozfb.jpg

imgp7816customaaxaa.jpg

imgp7819customt0btw.jpg

imgp7820customoebdu.jpg
 
ovaj zadnji zeleni nazalost razbijen prosli tjedan sto se tice tvog auta dobra oprema i motor ali mi ova boja ne odg nikako znam da je color concept orginaln ali mi ne lezi nikako pozz srento dalje
 
Član
Evo da se javim malo....99% djelova za ubacit 1.8T sam nabavio, ovaj ostatak cu jos kupiti kad se krene s radovima.
Od dijelova IMAM: -motor
biggrin.png
-mjenjac od MK3 16V -IC od iveca -alu cijevi za IC fi60 sa pripadajucim koljenima i spojnicama silikonskim -oil catch can -blowoff novi recirkulirajuci -K&N gljivu s preparatima za ciscenje i podmazivanje -auspuh lastovcic inox sa cjevima do katalizatora i katalizator orginalni od 1.8 atmosfere 66kw(neznam dal ce mi odgovarat taj kat, hocu proci eko test s njim, pa ak netko zna nesto o tome nek napise) i brtva za auspuh originalna takodjer inox -rezervoar od mk3 16V sa cjevima i pumpom benzina -papucica gasa od mk3 GTI za svaki slucaj jer neznam hoce li mi stimat moja -traka za umotat auspuh tj downpipe zbog smanjenja isijavanja topline A FALI mi jos: -sat od mk3 16V -sajla za gas(kupit cu kad krenu radovi jer neznam koja ce mi stimat) -nosac motora(kupit kad krenu radovi) -downpipe(izrada kad se ubaci motor) E trebam jos TUV za FK gewinde ako netko ima da mi kopira ili slicno......jedino sto cu morati osakatit auto skidnjem tempomata, webasta i mozda klime(ovisi kakva ce bit situacija s IC-om, ali radije klimu dole nego izrezat pola branika) Evo koja slika djelova na okupu gljiva, blowoff....itd IC i cijevi auspuh s homologacijom mjenjac ociscen jos ga mozda obojam u mat crnu i za ciscenje K&N-a

I u roku 5 dana ja i frend smo ubacili motor...i provozali se i ide super...stavit cu jos slika uskoro
 
Član
Kad imas osnovu, smisla, strpljenja ovako se auto mjenja vremenom... Sve sto radis radis sa smislom ... Svaka cast auto extra izgelda vec kad se sve sklopi ne smijem ni da zamislim kakvo ce zlo biti !!!
 
Top