golf 3 2.0 16v abf problemi

golf 3 2.0 16v abf problemi

Član
pozz raja...Ne rado pisem ovdje na ovu temu ali eto situacija je takva kakva jee pa mozda ovdje mogu nekim slucajem pronaci odgovor na svoje pitanje koje me vec danima muci..Naime radi se o golfu mk3 Jubi 2.0 16v poznati kao abf auto je 97godina kupio sam ga prije par mjeseci moze se reci sa ovim kvarom...Ovako da ne duzim puno o vozilu motor je zdrav bez plavih dimova puhanja crijeva potrosnje ulja i slicno ali ima nesto drugo sto kao sto sam vec rekao danima me muci i ne znam vise sta da radim desava se sljedece.... Motor neravnomjerno radi na leru ne dize obrtaje puno ali kao trucka pomalo varira i trokira tacno na 3.000 obrtaja kako u leru tako i u voznji ,nekad trokira nekad ne trokira bukvalno kako mu nadodje,zamjenjen razvodnik paljenja, pumpa goriva, svijece, kablovi sve je ok aa problem opet ostaje isti citao sam puno po forumima jedan decko se bas na bh tuningu javio sa slicnim problemom i neko je napisao da postoji mogucnost da je problem u procesoru tj u crijevu od nekog vakuma ili sta vec koje ide u procesor i to sam skidao otvorio procesor crijevo je citavo i nigdje nije puknuto nisam vise pametan, aa i majstora je sve manje i manje za ove nase tzv "divlje ventile" i 90%njih nece to da pravi da se zeza oko toga ima li neko da mi preporuci adekvatnog majstora od povjerenja u sarajevu ili u okoloni da mi rijesi problem nije bitno kolko ce vozilo vremenski bit kod njega dan dva sedmicu ili dvije samo da problem rijesi odnosno sve ispita ili cak od vas ako neko imao isti problem nek mi napise na koji nacin ga je rijesio ako ga je rijesio bio bih veoma zahvalan jer stvarno ne znam kome da se obratim jednostavno me izludjuje hvala unaprijed svima ;)
 
Član
Kakva mu je klapna gasa? Jel elektronska Magnetti Marelli? Moze lako biti do nje. Slicno sam imao na Lupu 1.4 16V

Send via Gameboy Color
 
Član
Kakva mu je klapna gasa? Jel elektronska Magnetti Marelli? Moze lako biti do nje. Slicno sam imao na Lupu 1.4 16V

Send via Gameboy Color
Nije elektronska,gas mu je na sajlu maa ja bi najradije majstoru odvuko i nek vjestaci sta je i kako je ali nema adekvatnog majstora to je u biti problem najveci
 
Pozdrav ljudi, novi sam na sajtu. Imam isti problem na mom autu, golf 3 gti 85kw. Drug da li si mozda rijesio problem, ako jesi ako moze pomoc da i ja rijesim problem. Hvala!
 
Riješio sam problem, kompjuter koji se nalazi ispod brisaca bio loš. Zamijenio njega ali sam morao zamijeniti i bravu paljenja i kljuc, jer se u kljucu nalazi kod bez kojeg auto na novom kompu ne moze upaliti. Sada je sve ok, auto ide kao metak, nema trokanja, potrošnja normalna.
 
Top