golf 2 turbina

golf 2 turbina

Član
imam problem s turbinom nakupilo se gareži,sad bi očistio ali problem je kako rastavit turbinu šarafi kao da su zavareni postoji li neka caka kako da to odradim prsko sam šarafe svime i svačim al ne ide?
 
Član
Kako vidis da se nakupilo garezi, i mozes li slikati kako budes skido i cistio da vidim postupak ?
 
Član
Ja ne bi otvarao iako je jednostavna turbina nesto ces zeznut 90% ima ona svoje lezajeve i dihtunge u unutrasnjosti :p Valja to sve vratit na svoje mjesto da bude uredu ;) :D
 
Član
majstor je ispito kaže da je to u pitanju objasnio mi je kako i šta sad je problem što je ne mogu rastavit
 
Član
Ne otvaraj je nego je potopi tako u kakvu kemiju da otopi te naslage i kasnije je samo dobro isperi i ispusi kompresorom i montiraj
 
Član
To je sa razlogom tako zavrnuto i najiskrenije ti preporucujem da je ne otvaras ti ako nisi strucan za turbine. Kao sto sam rekao iako je to jednostavna turbina zeznut ces nesto ona je balansirana i utegnuta da bi funkcionisala kako treba, sad ti nju mozes otvorit i ocistit garez ali kad budes to vracao neces moc rukama da vratis sve na svoje mjesto.Da je to tako lako svi bi radili turbine kod kuce nego ti otidi do nekog majstora sto radi turbine i posavjetuj se sa njim. Eto jedan primjer kod mog prijatelja je stradala turbina jer je neko otvarao i cistio je. Kada je otisao do majstora covjek je odvrnuo sarafe i imao je sta da vidi lezaji se rasuli, dihtunzi popucali i neko je bio toliko pametan da je pravio dihtung od neke gume koja je naravno izgorila i popucala :D Zbog eksperimentisanja iz dzepa ode 200 kerma, ne odma ali za kratko vrijeme ;)
 
Član
znači ipak da je nosim majstoru,iako mogu pokušati i ja jer imam viška td motor i turbinu sa istim problemom
 
Član
Ako imas rezervnu pokusaj sam. Mozda bas ti budes buduci majstor turbina. Kvalitetan alat u ruke nawpricaj dobro i pusti malo i okreci. Na njima su kvalitetni sarafi tako da ili ce puci iki odvrnuti 3 nema.
 
Top