Golf 2 sa benzinca na diesela

Golf 2 sa benzinca na diesela

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ljudi trebam savjet imali velike procedure da stavimm u golfa 2 trenutno je benzinac 1.3 motor.imal puno pola i sta se sve treba mjenjatt...??? pa da mogu ubact disel 1.6??
 
Početnik
U 1,6 i 1,8 benzin,vrlo lako se ugradi dizel,sve ide saraf na saraf..kod 1,3B imas malo vise posla,odnosno treba ti vise dijelova: moras mijenjati mjenjač (150Km+,sa 5 brzina,80KM sa 4 brzine),nosače,hladnjak,auspuh od grane do srednjeg lonca, i malo zahebancije oko instalacije,najbolje ti je staviti komplet instalaciju od dizela zajedno sa instrument tablom..Ako se jos cega sjetim dodacu..mislim da je to to..
 
Početnik
Ja,i jos ako ti je isao na bezolovni ima ona klapna u cijevi gdje se toci gorivo,i to treba razvalit..ne znam da li ti odgovarju poluosovine od 1,3 benzinca na mjenjac,mozda bi trebalo mijenjati samo unutarnje kineticke,al nisam siguran, uglavnom smo ubacivali dizele u 1,6, 1,8 i 1,8 16V, u 1,3 kazu da im se ne isplati,pa ti vidi..inace,meni su to najgori motori u sto ih ima u golfu, trosi skoro ko 1,8 a slabo vuce,osjetljivi ako se imalo pregriju,a i benzinske pumpe su lose skroz,kao i vodene,zbog njih zna puci zupcasti..ma mijenjaj ti to,isplatit ce se,nije ti tesko za dijelove.
 
Član
ja koliko znam i glavcine treba mjenjati jer su poluosovine kod 1,3 dosta tanje od onih na vecim motorima.
 
Početnik

poluosovine mozda,i unutarnji kineticki,al glavcine ni slucajno,razlikuju se samo glavcine golfova prije 87 godine,i poslije 87 godine, i to zato sto je u novih tipa veci unutarnji fi lezaja,nema nikakve veze sa poluosovinama... vanjski kineticki se razlikuje samo kod Gti,kod njih je veci,kao i unutarnji,isti kao kod trice golfa i vw t2 (unutarni)..
 
Početnik
Ja_i_Moj_GTI je napisao(la):
kako god drug moj, izgleda da se ne isplati...


Približan račun:
Motor sa papirima - 1000Km +-
Mjenjac 5 brzina - 150Km+ 4 brzine 70KM
Korpa i lamela - 120KM
Hladnjak nov za dizela oko 50KM polovan 30KM
Nosači 3 kom po cirka 30KM - 90KM
Poluosovine 2kom po 25Km - 50KM
Kinetički unutarnji 2 kom- 50KM (polovni)
Kilometar sat (ne mora se) - 30KM
UKUPNO: 1540 KM (mjenjac 5 brzina,nov hladnjak) - bez ugradnje
+ atest oko 150KM

Ako vec ne mozes negdje naci jeftinije dijelove, moj savjet ti je da uzmes golfa dizela na stranim papirima, on ti dodje negdje oko 1500KM i prebacis sta ti treba,ostalo prodas,kao i svoj motor i mjenjac. Papire za motor mozes kupiti na otpadu,oko 150Km to kosta, daju ti sve sta ti treba za atest. Tvoj motor 1,3 moze se prodati za oko 250KM, mjenjac ti je vjerovatno 4 brzine,to ti je 80KM, ako je 5 brzina on ti je preko 200KM.
 
Član
ee hvala ljudi kraljevi steeeee nisam se nado ovlikim informacijama..i nisam ni sanjo da ima toliko jebade oko golfa 2 :)....al najbolje onda stranca uzet .....:)..
 
Član
Oggy je napisao(la):
Ja_i_Moj_GTI je napisao(la):
kako god drug moj, izgleda da se ne isplati...


Približan račun:
Motor sa papirima - 1000Km +-
Mjenjac 5 brzina - 150Km+ 4 brzine 70KM
Korpa i lamela - 120KM
Hladnjak nov za dizela oko 50KM polovan 30KM
Nosači 3 kom po cirka 30KM - 90KM
Poluosovine 2kom po 25Km - 50KM
Kinetički unutarnji 2 kom- 50KM (polovni)
Kilometar sat (ne mora se) - 30KM
UKUPNO: 1540 KM (mjenjac 5 brzina,nov hladnjak) - bez ugradnje
+ atest oko 150KM

Ako vec ne mozes negdje naci jeftinije dijelove, moj savjet ti je da uzmes golfa dizela na stranim papirima, on ti dodje negdje oko 1500KM i prebacis sta ti treba,ostalo prodas,kao i svoj motor i mjenjac. Papire za motor mozes kupiti na otpadu,oko 150Km to kosta, daju ti sve sta ti treba za atest. Tvoj motor 1,3 moze se prodati za oko 250KM, mjenjac ti je vjerovatno 4 brzine,to ti je 80KM, ako je 5 brzina on ti je preko 200KM.
Mala ispravka, tesko ces naci stranca GTD-a za 1500km jer i svabe pocele precjenjivat ta auta, nedavno smo jedno jednog nasli i svabo trazio 700€ nece da prica ispod....Dok su kod nas cijene od 900-1100€ za dobre GTD- ili interkulere...
 
i racunaj da je svaki dizel iz dvojke presao najmanje 300.000 km uz sta ja znam kakvu voznju tako da taj motor nece biti idealan
 
Početnik
Ma znam da su skupi,ali ja kupio neki dan za 1050 KM,SLO table,obicni dizel, 4 brzine,89 godiste..samo neka ne zuri,naice kakav povoljan sigurno,njemu ne treba extra stanje limarije..i mi svaki mjesec bar jedan motor dizel kupimo,uvoz iz njemacke,nikad ni jedne reklamacije,svaki je sigurno bolji od sve i jednog koji je ovdje voz,vjeruj,100% provjereno...najmanje 100.000KM svaki iz njemacke moze preci bez problema,a onda osvjezenje uradis i jos toliko predjes bez problema.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top