Golf 2 rastavljanje fara (otvaranje)

Golf 2 rastavljanje fara (otvaranje)

Član
Pozdrav,

Na koji način otvoriti far na golfu 2, unutra je prljav poprilično tako da mi svjetlost ne baca onako kako treba.

Lijevi far mi je HELLA, a drugi SATURNUS
 
Član
Zagrijes pec na 200 stepeni i ostavi 5-10 minuta, onda samo lagano odlijepis sarafcigerom, rasklapao sam vec
 
Član
Ako imas industrijski fen rastavi, ali nema potrebe da otvaras far mozes ga ocistiti i bez otvaranja. Naspi vode i deterdzenta u njega i malo ga ostavi nek odmasti prljavstina ona i kasnije isperi far. Za brisanje sjenila mozes isto odradit sa necim tankim da prode kroz rupu od sijalice npr. neku zicu namotaj sa krpom ili tako nesto. Da editujem ja msm da neki helini farovi imaju one zakacke znaci samo ih poskidas i odvojis staklo, a za taj drugi nisam siguran.
 
Član
Ako imas industrijski fen rastavi, ali nema potrebe da otvaras far mozes ga ocistiti i bez otvaranja. Naspi vode i deterdzenta u njega i malo ga ostavi nek odmasti prljavstina ona i kasnije isperi far. Za brisanje sjenila mozes isto odradit sa necim tankim da prode kroz rupu od sijalice npr. neku zicu namotaj sa krpom ili tako nesto.

Hoce li ostati mrlje od susenja, cito sam nesto da treba destilovanom vodom isprati a ja nemam


Imam bruku one tecnosti za ciscenje stakala, da li bi bilo dobro sa time isprati farove nakon ispiranja obicnom vodom :D
 
Poslednja izmena:
Član
Cisto sumnjam za tu tecnost jer I ona zna ostavit tragove ako se ne obrise krpom dobro (ako mislimo na istu tecnost) mozda bolje samo vodom
 
Član
uzmes komadica spuzvice i ubacis i muckaj sa onim od stakala malo obrisi i ostavi na suncu..
 
Član
Htio sam ti i ja rec za ove spuzvce dobra je ideja samo malo ces se pomucit dok ih povadis, ali ipak je lakse nego far rasklopit :D
 
Član
Bas cu to i uradit sa spuzvicama i samponom sa voskom za pranje auta.
I onako moram oprat motor pa da malo i kroz hladnjak vapom probijem zacepljen je sav od muha pa mi usputno dodje ciscenje farova.


I da cime da najbolje operem motor?
 
Član
Za motor idi na praonu imaju oni onu tecnost zaboravio sam kako se zove uglavnom za 5 markica lik opere motor i plus auta s polja opere. Bar je kod nas tako :D
 
Član
Iso sam radi za cenera i pere kiselinom tako da sve oksidira, imam VAP, kompresor 100 Litara tako da ga mogu i osusit, vazno mi je samo cime da ga perem ?
 
Ja sam kod sebe skidao stakla sa fara , na autu, samo skinuo masku, ali iz razloga sto mi je nosac sijalice plasticni, pa se od grijanja godinama istopio, pa se lomi plastika, a zbog xenona jer sam ih jedva nariktao na lose nosace nisam smjeo da vadim sijalice. Lagano skalpel i sila. Prvo sjekao postojece ljepilo, i onda snazno povukao staklo. Zatim obrisao sjenila, krpa pocrnila kao da lozim u farovima. Ocistio ostatke silikona sa sjenila i stakla, uzeo providni silikon, namazao po rubu stakla ravnomjerno( oprez da ne bi bilo previse silikona) stegao krep trakom do ujutru da odstoji. Dihtuje kako treba, a staklo ni da mrdne. Po faru sat vremena posla. P.s. jeste ovo tezi nacin, ali ako imate problema kao ja, onda je najbezbolnijo nacin. :D
 
Član
Ja sam kod sebe skidao stakla sa fara , na autu, samo skinuo masku, ali iz razloga sto mi je nosac sijalice plasticni, pa se od grijanja godinama istopio, pa se lomi plastika, a zbog xenona jer sam ih jedva nariktao na lose nosace nisam smjeo da vadim sijalice. Lagano skalpel i sila. Prvo sjekao postojece ljepilo, i onda snazno povukao staklo. Zatim obrisao sjenila, krpa pocrnila kao da lozim u farovima. Ocistio ostatke silikona sa sjenila i stakla, uzeo providni silikon, namazao po rubu stakla ravnomjerno( oprez da ne bi bilo previse silikona) stegao krep trakom do ujutru da odstoji. Dihtuje kako treba, a staklo ni da mrdne. Po faru sat vremena posla. P.s. jeste ovo tezi nacin, ali ako imate problema kao ja, onda je najbezbolnijo nacin. :D
Koji si silikon stavio,jel zvace kad si skinuo krep traku
 
Koji si silikon stavio,jel zvace kad si skinuo krep traku
Onaj obicni od 3km nezz proizvodjaca, ne zvace zato jer sam kad se taj sloj osusio,stavio tanak sloj silikona po rubu stakla i sjenila sa vanjske strane nanjeo prstom, samo zastitis krep trakom da ti ne predje slucajno silikon na vidljivi dio stakla, dakle odmaknes par mm od sastava stakla i sjenila krep traku (naravno vec zaljepljenog prije, mislim na drugi sloj) silikon na prst i mazi, kod mene skoro dvije godine nije ni spalo, na isti nacin stavio male farove od bmw-a nisu se pomjerili a jos je silikon na masku zaljepljen tj na plastiku samo, samo neka je povrsina gdje se stavlja silikon cista. I takodje kod mene su xenoni pa se ne grije kao halogenka, tako da ne znam da li ce silikonu smetati jer halogenke malo jace griju mada ne bi trebalo ali eto. I ako se budes ovako radio cim zaljepis odljepi ovu krep traku oko ruba da ti posle ne povuce sve kad se osusi, jer je tanak sloj.
 
Član
ima ba i vatrostani silikon nemas brige kad zalijepis, a treba racunat na to da se silikon grije i preko ljeta kad je sunce jako. :D
 
Top