Golf 2 problem

Golf 2 problem

Član
Imam problem s golfom gti,u pitanju je 1,8 16v kr.
Kad je vruc motor dugo vergla i jedva upali,dok hladan pali odma..
promjenio sam vodenu pumpu,termostat i krusku na hladnjaku,od tad mi se naduvavaju crijeva od vode,ventilator pali normalno ne pregrijava se i nije pomjesao ulje i vodu...
mislio sam da je do termostata pa sam jos 2-3 imijenjao al isti problem...
mjerio sam kompresiju malo preko 14 na svakom klipu..
 
Brate, ti sam sebe uvjeravas da nemas problem a ovdje postavljas pitanje ... crijeva ti se naduvavaju a auto ti se ne pregrijava, ne mijesa ulje i vodu, promijenio nekoliko termostata itd. sta je onda reci, usli gremlini u crijeva :D

ako ti mislis da je sve uredu, samo vozi a moje misljenje je da postoje 3 uzrocnika naduvavanja crijeva pa ti vidi:
1. dihtung glave (ne mora mijesati ulje i vodu) jer zavisi ako je progorio dihtung izmedju vodenog kanala i kompresionog prostora onda ti pritisak iz cilindara ide u rashladni sistem i otuda ti tvrdja crijeva
2. termostat i termosalter - ako na vrijeme ne otvori termostat ili ne aktivira termosalter ode visoko temp, onda voda prelazi u paru a para stvara pritisak .. ako ti je unutra antifriz, on ima nesto vecu tacku kljucanja..
3. vodena pumpa - zbog slabe cirkulacije vode, ona se grije i stvara pritisak u crijevima

Ovo navodim pod uslovom da je ostali dio sistema uredu (crijeva, veliki i mali hladnjak, rashladna tecnost) .. pa ti zakljuci sta je u pitanju ....
 
kad skinem termostat crijeva budu mekana,al nemoe da postigne radnu temperaturu.
heh pa vidis da znas do cega je ... samo moras naci ispravan termostat ... imao sam ja negdje kod sebe orginalni termostat od golfa 2 .... made in germany ... mada ga nisam probao da li ispravan jer je skinut sa motora, vise vjerujem tom termostatu nego onom iz autodijelova ... druze, nadji ti ispravan termostat i vozi dalje ;)
 
Član
ja sam promjenio 5-6 termostat iz auto dijelova i nijedan nije valjo a igleda i ovaj da nije dobar...
a za paljenje kad je vruc motor zna li neko?
 
Član
Provjeri svećice kablove i bobinu!
Sto se tice duvanja crijeva mislim da je tu dihtung malo progorio. Jer kad izvadis termostat onda nema pritiska jer izadje na exp bocu....ako je permant u autu nema sanse da se duvaju crijeva. Moraju uvjek biti mekana i normalne velicine. Tako da ti to kod majstora vozi da glavu skine i sredi
 
Član
zamjenio sam bobinu,kapu,svijecice al isti problem i dalje....
al kad je vruce auto nalije previse goriva i nemoze da sagori,istekao sam petu diznu(ili cok dizna kako je neki zovu) i sad pali bolje dosta .
sta regulise rad pete dizne,jer izgleda da na svakom paljenju se ona aktivira.
 
Član
za petu diznu imas davac na glavi sa lijeve strane to jest sa vozaceve ali tesko je naci sad taj auto da je taj davac ispravan i imas kabal na alnaseru jedan koji prilikom verglanja da signal dizni preko tog vremenskog davaca koji je drzi 1- 2 sec upaljenu e sad sto nece da ti pali ima vise faktora mogucnost da ti dizne kaplju pa nalije goriva dosta akumulator goriva koji se nalazi ispod auta na pumpi on je zaduzen za paljenje vruceg motora 99% slucejava bude on ako je k jet ispravan posve nije to bobina kablovi svjecice kapa samo do ubrizgavanja imali crnog dima kad ga stisces kako vuce ?
 
Član
E ovako,crnog dima nema,vuce dobro do nekih 5 hiljada pa ima ko neku knedlu do 6 i onda bas povuce...prilikom paljenja zna se cuti i pucanje u auspuhu..trenutno se ugusuio u toku voznje i relej plavi je poceo stalno da kucka...trenutno moze da upali i da radi na stangasu a gas nece da primi samo se gusi i puca..
 
Član
izmjeri pritisak goriva tu ti je k glava u ptianju treba to stelati a vjerovatno nema ni pritiska tu ti je u bar bitan pravilan rad sistema moras provjeriti radni i diferencijalni pritisak to je veoma btino 5 bara minimum mora biti promjeni ilter za gorivio zna praviti preobleme pa onda izmjeri pogledaj sve to pa mi napisi a onda cu ti reci staces dalje raditi ;)
 
Član
pritisak nisam mjerio,problem je bio do mase koja se kaci na razvodnik od pajenja pukla zica i pravia probleme,sad pali odma nema duzeg verglanja al sporo susta obrtaje zna da ostane ma 2 holjade i onda padne na 1000.
 
Top