Golf 2 nece da upali

Golf 2 nece da upali

Član
Kod mene je golf 2 1.3 benzin. Evo vec drugi put mi staje po kisi, neznam dali je razlog sto se stope instalacije ili je nesto drugo. Svijecice su mi suhe vadio sam ih, svi kablovi su na mjestu neznam do cega je. Vergla normala ali nece da upali... zna li neko sta bi mogao biti problem?
 
Početnik
kakve veze imaju platine i karburator...platine ti se nalaze u razvodniku palenja,a ako je on elektronski A NIJE onda ih nemas..do platina ti je garant
 
Član
goriva ima pola rezervoara, filter goriva je providan tako da sam vidio da je i on pun, znaci benzinska pumpa baca gorivo. A nisam gledo bacal iskru sutra cu pogledati sad je kasno, a i nema mi ko pomoci
 
Član
ovako probaj uzmi sto deblje kablo i stavi na plus na akumulatoru pa na plus na bombinu i probaj onda upalit iii ako upalis moras skinut kablo jer ti ostaje kontakt upaljen
 
mozda si pokvasio razvodnu kapu, pa nece da upali
ili bi ti mogao biti razvodnik paljenja, on kad ode vergla sve 5 ali nece da upali, najbolje ti to majstoru odvuci da pogleda ovako mozemo samo nagadjati
 
Član
Zupcasti je ok, sad sam gledao i upalio je normala od prve. To je se on bio samo stopio vjerovatno. Kako da ga zastitim da se ne stopi opet ovako?
 
Član
m?rko je napisao(la):
a zupčasti
oj majko moja

WTF:icon_question: Pa covjek fino rece da mu staje auto po kisi vec drugi put, i onda kasnije upali sve normala... Kakve veze ima zupcasti s tim ako auto opet upali kasnije normalno...

Razvodnik paljenja ti se pokvasi, kako kolega rece, jer prodjes kroz lokvu i pokvasis ga, ako po suhom radi normalno onda ti je 100% razvodnik paljenja se pokvasi... To hoce da i yuge rade po kisi :D Kad to bude skini jedan kabl sa svijecice i stavi neku staru svicicu u taj kabl i stavi na motor negdje (mora biti naslonjen na go materijal radi provodnosti, masa) i onda zaverglaj i vidi dali ce bacati iskru, ako ne baca onda ili se pokvasi razvodnik pa ne radi (razvodna kapa, razvodna ruka, udje voda u razvodnik) ili "halov" davac u razvodniku, ovaj halo davac ces znati dali imas ako na razvodniku ima steker i na njega dolazi steker sa kablom, On hoce da zahebava, da se auto ugasi iz cista mira i odna kasnije opet upali, i to se desava sve cesce i cesce dok auto skroz ne stane i ne mogne upaliti. To je cest kvar na golfu koji ima taj razvodnik sa halo davacem, obavezno auto ako stane ponesi sa sobom neku staru ispravnu svijecicu i kad se ugasi da mozes provjeriti dali baca iskru, ako ne baca onda ti je 95% do halo davaca u razvodniku...
Ovaj steker u dnu slike na razvodniku...
whnm.jpg
 
Član
nerijetko vlaga samo izmijesa struju po kablovima,varnica preskace sa prvog na treci pa na drugi i sl.....paljenje nije u pravom trenutku i nema snage,nerijetko vlaga odvede varnicu na masu motora prije nego li dođe do svjecice....
e sad sta raditi:
nova kapa razvoda,finger (ako je potrosen) novi kablovi sa zastitom limenom na krajevima do svjecica.

koji je lijek kad vam se to ipak dogodi a nemate novaca da to mijenjate:

WD40 u gepek i kad auto stane usljed kise pospricati WD po svim kablovima onako nemilice slobodno i unutar kape kao i unutar svih lulica i okolo svjecica (paziti se vrelog aupsuha da se nezapali magla od WD-a).....
nakon spricanja slobodno zatvorite haubu i UPALITE auto i vozite se dalje :)
ovo je znaci samo privremeno rjesenje do zamjene pomenutih dijelova....kad je sve ispravno mozete se voziti otvorene haube po kisi...
 
RS TURBO ti je sve rekao imam isto auto isti problem kad je kisa smokri se razvodnik i nece da pali cim femom osusim sve ok pali iz prve ja sam taj problem rjesio nabavio zastitu ispod motora i vise se nemoze skvasit jer ima dole zastita
 
Član
i ja sam imao isti problem,samo je kod mene u razvodniku bila platina,to je jos vece sranje. Cim se dokuci vode,ili kondenza nece da upali,moze verglat dok ima akumulatora ali nece upalit,potrebno je ili ostavit auto neko vrijeme,ili posusit razvodnik. Nije to nista strasno,to je boljka tih motora;)
 
Top