golf 2- motor 1.3 ajnspric umjesto karburatora

golf 2- motor 1.3 ajnspric umjesto karburatora

Član
pozdrav
zanima me koliko je komplicirano tj. trebaju li ikakve preinake da bi se u golfa mk2 koji je dosada bio 1.3 karburator ubacio motor 1.3 ajnspric?
 
Član
Instakacija kompletna, rezervuar, pumpa goriva, nosaci pumpe, lajtunzi za gorivo, relej pumpe, i instacija za pumpu, ecu, auspuh ako ima lamdu sondu, usisna grana, dizne za granu, guma za protokomjer, protokomjer, senzori, sajla gasa, pogledati gdje se nalaze dizne na grani, ako na samom pocetku usisne gdje se zaserafljuje na glavu motora, onda ti treba i glava motora jer tvoja nema ostavljene otvore pri vrhu za dizne, a ako su dizne na pola usisne grane onda ne trebaju ti otvori pri vthu na glavi. Onda naci nekog da provede evu instalaciju, pokopca anjspric popakuje sve i upali auto, ja mislim da i nije bas isplativo ako ti sam ne znas baratati oko toga svega pa da sam to uradis....
 
Član
ubaci dizela i miruj :D
Budi ozbiljan :D kakav crni dizel i te ljute masine...
Radje ganjati 1.6 ili 1.8 iz gti-a 112konja anjspric i ubsciti jer ce imati snage na bacanje a jako malu razliku u potrosnji izmedju tog motora i 1.3 motora, jer 1.3 vec uzme 9L lagane voznje po gradu, a ovaj 1.8 ce uzeti 10L po gradu a razlika u snazi ogromna...
 
Top