Golf 2, lupa/melje

Golf 2, lupa/melje

Član
Pozdrav forumaši, u zadnje vrijeme me muči jedan problem a to je nekakvo lupanje u zadnjem djelu auta, više kao da melje
To se dešava kada se auto optereti i kad ide po neravnini(naši putevi), nekad i bez tereta
Takodje se dešava kad pod teretom dam gas, melje li ga melje
Prošle godine u 5-tom mjesecu sam stavio nove selene i ležajeve (Febi bilštajn marke) (godina garancije na lezajeve i selene)
Kontam u sebi, sigurno nisu ležajevi i seleni, odem do Milovanovića i uzmem nove amortizere, stavim i opet ista priča...
Danas uzmem dotegnem ležajeve, našpricam wd-om selene sve sve dakle provjerim, opet isto.
Najgore mi je kad u cvaju strpam 3 ženske odzada pa ono počne mljeti kao da sam u mlinu pa onda moram muziku pojačat na 100% kako one ne bi čule (mlin) odzada haha :D
 
Član
Kakvi ležajevi, točka ili ?
Znam da je jaranu na G2 isto otišao ležaj, auto imao zvuk kao da tenk prolazi
 
Član
Da da, ležaj točka, sve sam pretresao, vadio rezervnu iz gepeka sve sve, sad jedino da me jebe taj ležaj, ali da vidim ima li ko iskustva sa tim, možda nije on, da ne mjenjam džaba stvari
 
Prvo provjeri gumice koje drze auspuh i auspuh sam,lezaj ces cut da si gluh ko top digni ba dizalicu i zavrti cut ces mozda je nesto s paknama mozes i to pogledat a lezajeve uzmi lenforder ili skf,ti febi isti k ko i topran
 
Član
Prvo provjeri gumice koje drze auspuh i auspuh sam,lezaj ces cut da si gluh ko top digni ba dizalicu i zavrti cut ces mozda je nesto s paknama mozes i to pogledat a lezajeve uzmi lenforder ili skf,ti febi isti k ko i topran
Nove pakne stavio prije 3-4 mjeseca, kazem ti danas dizao auto, malo se otpustili lezajevi, kad ga zavrtim cuje se normalan rad lezaja, nema nikih neobičnih zvukova, dotegnem ga do mjere da ne koci tocak i da nema lufta i jedan i drugi, cimnem nogom gumu i osjetim neko pomjeranje kao da je otegnut lezaj, sad prvo pomisljam na selene, ali sve fino izmjenim za 20km i cao haha :D
A auspuh cu odrezat i pružit gor' na haubu ko ga jebe ba
 
Član
I kod mene na dvici isti slucaj, cim 3+ osoba sjede nazad kao da struze, al ja kontam da je to do opruga ili amortizera...
Nisam vozio majistoru jer me ne zanima toliko vecinom sam se vozim , a kad sam idem ne cuje se nista :D
 
Član
Imam utisak da ti guma cese od nesto kad se opteret, kakve su ti felne nazad, aluminijumske, da nisu sire malo od 7j il sa malim et om pa da guma cese od rub, sedni njih troje nazad i izadji i malo zaljuljaj zadnji kraj i gledaj taj tocak mozda negde dodiruje

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Član
što je najjače, sad su čeličare na njemu 13-tke za zime, danas sam sve živo pregledao, na kraju ostaje samo da uzmem drugi ležaj, najjeftinija varijanta mi je to, drugo šta nema lupati, jebaj ga, taman garancija istekla na ležajevima, počeo je u vožnji praviti onaj zvuk kad se ležaj sjebe, kao bruji, udarim od rupu on lupne i tako
 
Top