Golf 2 limited edition

Golf 2 limited edition

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
moram reci da jedan postoji u jajcu takav golf,uvijek sam se pitao zasto mu je maska plava.nije nista radeno,preradivano il tako nesto,stariji covjek ga vozi,kaze da mu je prvi vlasnik,i jos je kod njega,sve sto je navedeno gore,u ovom postoji,sem sto boja malo tezi na maslinasto zelenu.
 
Član
edoze je napisao(la):
menjic je napisao(la):
Nije lose i svaka mu cast, ali i dalje je golf :) Ne mislim nista lose pod tim samo hocu da kazem da za te pare kupis 10 drugih "obicnih" golfova i da ce duze da traju i bolje da izgledaju i brze da idu nego ovaj tako da nikad necu razumjeti ne golfa nego bilo koje auto limited edittion ???

Sa strane kupca odnosno vlasnika istog, a sa strane proizvodjaca to je jako jako dobar marketinski potez koji donosi mnogo para.

Uz pomoć G punjača i interkulera iz Rallye Golfa motor je razvijao 210 konjskih snaga pri 6500 obr/min i 252 Nm obrtnog momenta pri 5000 obr/min, to je ujedno bio najjači serijski motor na Golf-u do pojave MkIV R32 2003. godine
ne bi ja bas rekao:D

A šta bi to ti rekao? Zar je bio neki jači serijski :icon_question:
 
Član
GocaS6 je napisao(la):
edoze je napisao(la):
menjic je napisao(la):
Nije lose i svaka mu cast, ali i dalje je golf :) Ne mislim nista lose pod tim samo hocu da kazem da za te pare kupis 10 drugih "obicnih" golfova i da ce duze da traju i bolje da izgledaju i brze da idu nego ovaj tako da nikad necu razumjeti ne golfa nego bilo koje auto limited edittion ???

Sa strane kupca odnosno vlasnika istog, a sa strane proizvodjaca to je jako jako dobar marketinski potez koji donosi mnogo para.

Uz pomoć G punjača i interkulera iz Rallye Golfa motor je razvijao 210 konjskih snaga pri 6500 obr/min i 252 Nm obrtnog momenta pri 5000 obr/min, to je ujedno bio najjači serijski motor na Golf-u do pojave MkIV R32 2003. godine
ne bi ja bas rekao:D

A šta bi to ti rekao? Zar je bio neki jači serijski :icon_question:

Toliko ste me zbunili da sam pregledao sve po internetu...
Uglavnom, serijski jaci od G60 nije bilo, naravno sve do R32.
 
Član
spreman sam dat 20000 eura z aovakvu dvojku.dizem kredit ako treba hehhe...citao sam jos ko mulac o ovoj limited edition dvojci..odma sam se zaljubio...auto je perverzija... D A S A U T O
 
Član
toon je napisao(la):
golf g60 je napisao(la):
kako nije,a vr6..
a 16vg60 ima sigurno 210 konja.

Najjaci vr6 imao je 204ks, kasnije se obujam povecao na 3.2 litre i od onda se zove r32, 225ks
evo link za dokaz

a g60 je imao 209ks :D

najači vr6 je 190 konja to je 2.9 koji je dolazio u corradu i golfu 3 syncro,204 konja ima samo v6 to su različiti motori, g60 je imao 160 konja a g60 16v nekih 210 konja
 
Član
GocaS6 je napisao(la):
edoze je napisao(la):
menjic je napisao(la):
Nije lose i svaka mu cast, ali i dalje je golf :) Ne mislim nista lose pod tim samo hocu da kazem da za te pare kupis 10 drugih "obicnih" golfova i da ce duze da traju i bolje da izgledaju i brze da idu nego ovaj tako da nikad necu razumjeti ne golfa nego bilo koje auto limited edittion ???

Sa strane kupca odnosno vlasnika istog, a sa strane proizvodjaca to je jako jako dobar marketinski potez koji donosi mnogo para.

Uz pomoć G punjača i interkulera iz Rallye Golfa motor je razvijao 210 konjskih snaga pri 6500 obr/min i 252 Nm obrtnog momenta pri 5000 obr/min, to je ujedno bio najjači serijski motor na Golf-u do pojave MkIV R32 2003. godine
ne bi ja bas rekao:D

A šta bi to ti rekao? Zar je bio neki jači serijski :icon_question:

ne bi bas rekao da ima brzi golf od ovog...serijski...i opet potices raspravu na svadju,bespotrebno:icon_rolleyes:
 
Član
bolc je napisao(la):
toon je napisao(la):
golf g60 je napisao(la):
kako nije,a vr6..
a 16vg60 ima sigurno 210 konja.

Najjaci vr6 imao je 204ks, kasnije se obujam povecao na 3.2 litre i od onda se zove r32, 225ks
evo link za dokaz

a g60 je imao 209ks :D

najači vr6 je 190 konja to je 2.9 koji je dolazio u corradu i golfu 3 syncro,204 konja ima samo v6 to su različiti motori, g60 je imao 160 konja a g60 16v nekih 210 konja

necu se svadjati, ali evo malo drugacijih podataka: "VW added further modifications to the design in 1999 with the introduction of the 24-valve 2.8 L VR6. This engine produced 204 PS (150 kW/201 hp) and 265 N·m (195 ft·lbf) of torque."
 
Član
Pa jeste seriski je uredu, al brate sta bi mi napravili za te pare .....
Ne smijem ni zamisliti, zao bi mi bilo asfalta :)

Za seriskog je svaka mu cast, ali jos jedna od stvari koje ne razumijem jeste styling tog golfa, cuj stedili na tezini a imaju najjaci seriski motor ??? Zasto ? A aerodinamika, ne bi mu skodilo malo isao bi brze nego ovako sto su ga olaksali :) A muzika, mogu ja da dosutra nabrajam sta mu se moze dodati jos.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top