Golf 2 kupovina savjet i informacije

Golf 2 kupovina savjet i informacije

Član
650 i 1000, to su grobovi teski koji su vjerovatno gnjili a motori su bili prije 5 godina za generalke... U tu od 650 ces morati jedno 2000 dati i opet nemas auto nego golf 2 :D
 
  • Like
Reactions: Kec
Član
hehe znam, prošle godine sam uzeo groba za 1100 ali mi je hitno trebao pred zimu, pa sad malo ranije tražim da ispitam situaciju

bitno mi je samo da nije protruhao i da ne troši ulje, otišao bi pogledati oba

ne znam samo kakavi su motori što se tiče pouzdanosti, snage i to

edit: ne očekujem i ne tražim neku snagu, samo nek ne stoje baš u mjestu kad dam gas
 
Član
ako natrefim jedan od ta dva (1.6 i 1.8) pa koji bude u boljem stanju? za njih sam najviše čitao

i još jedno pitanje, koji će me manje tjerat na benzinsku? :D
 
Član
Ovi motori su odlicni, nema im smrti ako se pravilno odrzavaju. Oba motora su vrlo startna i imaju dobro ubrzanje. 1.6 manje trosi, naravno pod uslovom da je ispravan. Nemaju nekih generalnih mana ali ima par stvari na koje treba obratiti paznju. Kad budes isao gledati, prvo pregledaj vizuelno kako izgleda motor, pusta li ulje na deklu ili na glavi, ako karburator izgleda kao da je "nagorio" na bocnim stranama na spojevima to znaci da je los i neispravan. Otvori bocu rashladne tecnosti, daj gas i provjeri da li vodena pumpa baca vodu u skladu sa obrtajima. Skini svjecicu i vidi kako izgleda. Obrati paznju kako motor pali kad je hladan, da li el. saug sam dize i odrzava obrtaje kad ga upalis, ili padaju pa moras davati gas da se motor ne ugasi, u drugom slucaju vrlo je moguce da je karburator rastelovan. Na test-voznji prati rad motora, ne smije ni malo da trza pri ubrzavanju, usporavanju i u leru. Provjeri kako pali vruc, ako duze vergla kad je zagrijan to je uglavnom slaba bobina. Sto se tice limarije, to vjerovatno i sam znas, zadnja desna solja, pragovi i coskovi poda, ali to je manje-vise normalno. Trebas bjezati ako ima hrdje ili jos gore truhlu rupu na prednjim krakovima ili prednjim soljama, to je auto koje je nekad bilo dobro udareno naprijed pa je samo skrpljeno. Izuzetak je mjesto oko akumulatora, jer nema starijeg auta koje tu ne hrdja. ;)
 
Član
jebi ga ide uzet polovno auto do 1000 1500 KM staro 300 godina,budel on to sve gledao nema njemu kupovine...
 
Član
Za te pare ima odlicnih ispravnih Golfova. Zar neko treba momku uvaliti smece, pa da ulozi jos jednom te pare da ga dovede u vozno stanje ??
 
Član
Hvala ti puno, to mi je trebalo!
U slučaju puštanja kod poklopca ventila, da li je to samo do lošeg dihtunga ili je problem ozbiljniji? (deformacije od toplote itd?)

Ne očekujem savršeno auto, ali nebih da baš dam pare za auto koje troši ulja koliko i goriva :)
 
Top