[GOLF 2] Kocnica propada, prednji disk pušta zrak, na zadnjem curi ulje

[GOLF 2] Kocnica propada, prednji disk pušta zrak, na zadnjem curi ulje

Pozdrav, jutros sam primijetio da mi kočnica slabije koči.. Kad sam došao kući i stisnuo kočnicu na ugašen auto, u prednjem točku se čulo kao neko puštanje zraka, i primijetio da curi ulje ispod zadnjeg sjedala (samo dok je kočnica stisnuta).. Kontam da je nazad probijeno crijevo, ali nije mi jasno to puštanje zraka ili čega već..
 
Član
U mene je isto slabija ima nekoliko dana,ali imam glicerina i sve bih rekao da je uredu.
ali nije mi tvrda ono kao prije,nezz do cega bi ovo moglo biti u mene..kada je stisnem bas jako i drzim propane ono bude meksa do cega b ito moglo biti :icon_question:
 
Skrabo je napisao(la):
U mene je isto slabija ima nekoliko dana,ali imam glicerina i sve bih rekao da je uredu.
ali nije mi tvrda ono kao prije,nezz do cega bi ovo moglo biti u mene..kada je stisnem bas jako i drzim propane ono bude meksa do cega b ito moglo biti :icon_question:

Mozda su gumice na glavnom kocionom lose,pa propustaju,stisnes kocnicu a ona lagano propada,tako je kod mene bilo pa govorim iz iskustva...ili imas negdje zraka u sistemu...
 
Kreni rjesavati problem nekim redom:

1. provjeri nivo kocione tecnosti
2. ako je nivo tecnosti ispod min onda jedan od kocionih cilindara pusta ulje... u tom slucaju treba auto podignuti na dizalicu, skinute tockove i provjeriti sve kocione cilindre, viditi koji pusta i provjeriti kociona crijeva...
3. ako tecnosti ne fali onda je u pitanju glavni kocioni cilindar jer su gumice u njemu oslabile i nemoze da drzi pritisak pa zato na pritisnutoj pedali kocnica lagano propada... ponovnim pritiskom pedale se dobije pritisak u kocnici ali nakon kratkog zadrzavanja ona opet propada... mogu se samo gumice zamijenuti...

kao sto je kolega rekao, moguce da ima i zraka u kocionom sistemu pa da zbog toga kocnica propada, ali ako ti je do sada kocnica bila uredu, onda bi tu mogucnost iskljucio... u svakom slucaju odvezi auto majstoru nek' ti to detaljno pregleda jer sa losim kocnica ugrozavas sebe i druge u saobracaju ;)
 
Član
almir_1983 je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
U mene je isto slabija ima nekoliko dana,ali imam glicerina i sve bih rekao da je uredu.
ali nije mi tvrda ono kao prije,nezz do cega bi ovo moglo biti u mene..kada je stisnem bas jako i drzim propane ono bude meksa do cega b ito moglo biti :icon_question:

Mozda su gumice na glavnom kocionom lose,pa propustaju,stisnes kocnicu a ona lagano propada,tako je kod mene bilo pa govorim iz iskustva...ili imas negdje zraka u sistemu...

e bas tako,onda mora biti to..Provjerim pa cu javiti..Jer bila mi je pravo jaka ono,i odjednom propada tako..provejriti ove korake redom ovo koji dan..;)

opravak para ?? :cool:
 
@ Gradimir ako si koristio lance po ovom snijegu moguce je da je lanac zakacio za crijevo i sve ti zezno a to nazad da ti pusta ulje sigurno si negdje zakacio komad leda na putu pa ti probio crijevo od ulja a i nisu to tako zdrava crijeva ima im preko 20 godina pa ih nije ni tesko probiti ;)
 
momci , kočnica propada i kad je staro ulje , zamjenit ulje obavezno, meni je tako na trici bilo , morao pumpati kočnicu da bi uhvatila , zamjena ulja sve riješila
 
Član
Kod mene bile gumice otišle na glavnom kočionom... Odnio ga u hrasno u ferodu, ljudi prepakovali za cvaju, ovi mi uzeli cener za ugradnju i sve me izašlo oko 35KM.... sad koči ko da je sve novo :)
 
Član
ako ti pusta ulje na zadnjem tocku,provjeri kocioni cilindar,moze biti i do njega da je odradio svoje meni je se to desavalo prvo otisao lijevi pa desni u kratkom vremenu,a zamijeni i ulje vec su ti neki rekli
 
Hvala svima na odgovorima, u pitanju je bilo neko crijevo pored cilindra koje sam zamijenio i sad više ne curi..

E, novi problem je da kočnica ne hvata dok je ne stisnem do kraja, a kad stisnem do kraja onda uhvati skroz i blokira točkove.. Ulje je na ok nivou, tako da nije to.
 
Gradimir je napisao(la):
Hvala svima na odgovorima, u pitanju je bilo neko crijevo pored cilindra koje sam zamijenio i sad više ne curi..

E, novi problem je da kočnica ne hvata dok je ne stisnem do kraja, a kad stisnem do kraja onda uhvati skroz i blokira točkove.. Ulje je na ok nivou, tako da nije to.

Dakle prvi problem je bio u kocionom crijevu.

Za ovaj drugi problem bile bi korisne informacije: stanje diskova i disk plocica, zadnji pakni te koji od tockova blokira da bi ti mogao dati konkretan odgovor. ;)
 
Član
zilla_ je napisao(la):
Kod mene bile gumice otišle na glavnom kočionom... Odnio ga u hrasno u ferodu, ljudi prepakovali za cvaju, ovi mi uzeli cener za ugradnju i sve me izašlo oko 35KM.... sad koči ko da je sve novo :)

pozz druze jel rade ove kocine cilindre u ferodi i jel cvaja sve da tii urade da zamjene one gumice i moras li uzimati posebno gumice il je uracunato u tu cijenu i ko ti je radio poslije to vracao na auto..pozz
 
Top