Golf 2 jaca svjetla ugradnja ?

Golf 2 jaca svjetla ugradnja ?

Pozzz svima :)
Posto su u golfa 2 slaba kratka duga svietla one sijalice od 55w,zanima me ugradnja jacih h4 sijalica od 90w.
Sama izmjena sijalica znam da ne moze jer je uz to potrebna ugradnja 2releja
i plus provodenje zica do glavnog prekidaca pozicije,kratkog svjetla da ne bi doslo do njegovog crkavanja.
Zna li tko kakvu semu ili video kako sta treba i kako bi se to moglo odraditi
i o kolikom trosku govorimo ili koliko bi kostalo kod odlaska elektricaru.
 
Poslednja izmena:
Član
Imas 100 tema gdje se pricalo o svjetlima :) jedina prava stvar sočiva i xenon. I jmas svjetla zagarantovano ;)
 
Član
ne trebas voditi nigdje na prekidac zice vec se stave kod fara jedan na kratka jedan duga relej al opet te sijalice su jake ubise onog ko ti dolazi u susret jaca svjetla kao sto rece vec covjek stavis sociva i enone i imas svjetla
 
Član
Kod mene su obična svijetla sa sijalicama od 55w sa četiri fara i mogu reci da super sijaju i kratko a dugo pogotovu jer sva cetri fara se upale.
To sto ti hoces je bacanje para prvo te sijalice ne valjaju nista i stradat ce za mjesec drugo ako ne stavis relej pregori prekidac a i sjenila znaju da stradaju..Najbolja opcija su hella farovi sa dobrim sjenilom i naravno cetri fara ako hoces jace dugo svijetlo.
 
Kod mene su obična svijetla sa sijalicama od 55w sa četiri fara i mogu reci da super sijaju i kratko a dugo pogotovu jer sva cetri fara se upale.
To sto ti hoces je bacanje para prvo te sijalice ne valjaju nista i stradat ce za mjesec drugo ako ne stavis relej pregori prekidac a i sjenila znaju da stradaju..Najbolja opcija su hella farovi sa dobrim sjenilom i naravno cetri fara ako hoces jace dugo svijetlo.
Sto se farova tice hella farovi su i nastelovani su u servisu mene najvise zanima kratko svijetlo da je jace a dugo rijetko koristim jer mi vecinom auta dolaze u susret najvise mi treba jaca svijetlost radi uocavanja ceste da ne upadnem i rupu ili slicno bile su mi zute sijalice al sam kupio neke plave koo bixenon al znam da su obicne sijelaice eto sto imaju plavu svijetlost mnogo su ljepse za viditi nego zute npr a kad bi stavljao releje za jace sijalice od 90w ne znam koliko bi me to doslo i dal bi to smetalo radu auta jer ipak crpit ce dosta vise struje a auto je 1.6td sa 75a akumulatorom.
 
Član
Sto se farova tice hella farovi su i nastelovani su u servisu mene najvise zanima kratko svijetlo da je jace a dugo rijetko koristim jer mi vecinom auta dolaze u susret najvise mi treba jaca svijetlost radi uocavanja ceste da ne upadnem i rupu ili slicno bile su mi zute sijalice al sam kupio neke plave koo bixenon al znam da su obicne sijelaice eto sto imaju plavu svijetlost mnogo su ljepse za viditi nego zute npr a kad bi stavljao releje za jace sijalice od 90w ne znam koliko bi me to doslo i dal bi to smetalo radu auta jer ipak crpit ce dosta vise struje a auto je 1.6td sa 75a akumulatorom.
Ma te plazma plave sijalice samo lijepo izgledaju ali nemaju toliko efekta..ako hoces uzmi Osram H4 sijalice..kvalitetnije su i vise vuku na bijelo nek na zuto.
 
I ja sam za opciju da kupiš osram night braker ili osram cool blue.Obje ove varijante su extra i imaju i jaču za 30% odnosno 20%svijetlost ja snaga im je kao kod klasičnih sijalica 55w i neće škoditi instalaciji i niti smetaju drugim vozačima i imaju bjelu svjetlost.Ovo ti govorim iz ličnog iskustva20141115_153901.jpg
 
I ja sam za opciju da kupiš osram night braker ili osram cool blue.Obje ove varijante su extra i imaju i jaču za 30% odnosno 20%svijetlost ja snaga im je kao kod klasičnih sijalica 55w i neće škoditi instalaciji i niti smetaju drugim vozačima i imaju bjelu svjetlost.Ovo ti govorim iz ličnog iskustvaPogledajte prilog 58371
i koliko se krece cijena tih sijalica ako imaju 20% bolju svijetlost bio bi prezadovoljan ako je tako
 
2 releja sa stopicama ispod broj: 85,86,87, 30 i (jedan na kratko , jedan na dugo svjetlo ugradis ) i sijalice od 90/100W
neces se pokajat. (mozes sam sebi spojit uz imalo znanja) ako ne umijes, elekticaru otidji, sat posla =10-15 KM i rahat si.
 
Top