Golf 2 izgubi gas

Golf 2 izgubi gas

druze nebi se ugasio mozda ga zeza dizna elektricna moze bit slab spoj na stopici pa gubi i to se desava pa gubi gas pa dodje nek i to vidi ako covjek kaze nije lamela zna valja skontao bi a na ovo me asocira kad tresne na rupi moze bit los spoj na stopici ili labava stopica pa izgubi spoj nek vidi nije na odmet a tesko iko ovak oda mu moze pomoci napamet vrlo tesko sve je opet pricanje da se covjek napomene da pogleda
Auto radi na leru , rukom pipni tu zicu i ako prekine kontakt auto se gasi.
E samo kad bi nam jos pojasnio ,
da li auto izgubi gas (kao kad lamela proklizuje)
ili kao da mu se na trenutak "otkaci sajla gasa"
U tom trenutku.....
 
Kao da nema sajle, (isto kao kad nestane goriva al se ne ugasi) bas kao kad je ugasen pa pritisci koliko hoces, ne reaguje 2-3 sekunde ako ostavim nogu na gasu dakle prekine gas ja ostavim nogu kako stoji usporava i samo o5 krene ubrzavati , a ako pritisnem kvacilo pa pustim brzo kao da nije nista bilo nastavi reagovati na gas ali samo se desava ako cimne auto dal na neravninu, dal na rupu ili naglim davanjem gasa.
 
Kao da nema sajle, (isto kao kad nestane goriva al se ne ugasi) bas kao kad je ugasen pa pritisci koliko hoces, ne reaguje 2-3 sekunde ako ostavim nogu na gasu dakle prekine gas ja ostavim nogu kako stoji usporava i samo o5 krene ubrzavati , a ako pritisnem kvacilo pa pustim brzo kao da nije nista bilo nastavi reagovati na gas ali samo se desava ako cimne auto dal na neravninu, dal na rupu ili naglim davanjem gasa.
E onda ovo gore sto sam napisao oko prenosa snage zaboravi :)
ispade nesto kao da ti "zatusi" auto na sekundu ?
 
E onda ovo gore sto sam napisao oko prenosa snage zaboravi :)
ispade nesto kao da ti "zatusi" auto na sekundu ?
Druze i ja ovo prvi put vidim, jer da je lamela ne bi isao uzbrdo kako treba i klizala bi cesce, i ja cekam uplatu pa da vozim sve da prerovi dok ne nadje sta je u pitanju. Zahvaljujem se svima na odgovorima, samo sam htjeo da vidim da li je neko imao slican problem jer znate i sami ruke su skupe sad da se skida mjenjac, ovo ono, sve sto skine bilo ispravno, ne bilo platiti se mora. Mozda mu je i neki dio u mjenjacu pa kvacilo kad se pritisne legne kako treba o5 a ako se ne pritisne treba mu vremena sve su to sad nagadjanja. Uglavnom javim sta je bilo ako bi neko nekada imao o5 problema.
 
Druze i ja ovo prvi put vidim, jer da je lamela ne bi isao uzbrdo kako treba i klizala bi cesce, i ja cekam uplatu pa da vozim sve da prerovi dok ne nadje sta je u pitanju. Zahvaljujem se svima na odgovorima, samo sam htjeo da vidim da li je neko imao slican problem jer znate i sami ruke su skupe sad da se skida mjenjac, ovo ono, sve sto skine bilo ispravno, ne bilo platiti se mora. Mozda mu je i neki dio u mjenjacu pa kvacilo kad se pritisne legne kako treba o5 a ako se ne pritisne treba mu vremena sve su to sad nagadjanja. Uglavnom javim sta je bilo ako bi neko nekada imao o5 problema.
Da , ali mu nebi oduzelo gas ,
 
Član
probaj negdje nizastranu vozi ga na leru pa probaj na neku rupu nalaetit i turiraj vidi dal ce ga i tada prekunut po tovojoj prici problem je gorivo nesto ok otoga vidi i sito u rezervaru da nije prljavo filter nafte pregledaj malo ako znas ista ako ne znas bas nista oko auta nemas sta ovde pitat vozi nekom ko zna golf dvojak je nije nzm sta to se rjesava odmah
 
vidi el diznu na bospumpi provjeri dovod struje na nju druze ili da nije mozda labava stopica pa te zeza to
Ovo je bio problem prvo bila labava i sva masna vjerovatno prošle godine kad je otišla opruga na bošpumpi pa gorivo na sve strane letilo pokvasilo i nju opran motor nakon toga, ali ispod stopice ostalo, ošmirglano, stegnuto, isprobano po svim mogućim uslovima puta gdje prije cimao i gubio snagu, sad sve ok. Kvacilo kad pritisnem vjerovatno se motor umiri pa ostavi opet kontakt. A mrežice na plovku nemam, neko skinuo valjda mu bilo viska dijelova o_O, ima li ta mrezica da se kupi nova ili? Zahvaljujem se druže, ako te put nanese za Sarajevo javi se imas piće. :)
 
Poslednja izmena:
Član
heheh ma nista druze znao sam odma sta je u pitanju mrezicu nemas novu nadjes polovan plovak komplet ocisits fino sve i postavis na auto i miran si evo pa objasni ovim iznad strucnjacima sto kazu ugasio bi se da je do dizne sretno drug nema na cemu puno predjenih kilometara zelim ! :D
 
heheh ma nista druze znao sam odma sta je u pitanju mrezicu nemas novu nadjes polovan plovak komplet ocisits fino sve i postavis na auto i miran si evo pa objasni ovim iznad strucnjacima sto kazu ugasio bi se da je do dizne sretno drug nema na cemu puno predjenih kilometara zelim ! :D
Interesantno , ja prije 9 god sa kadetom 1.6D izlazio u rikverc i auto se ugasi.
Verglo sam dok nisam izvuko akomulator , nema sanse da upali.
Prekinuo tu jednu jedinu zicu na pumpi , samo je spojio i vozi dalje.
E sad nevidim razlog zasto se kod njega G2 nebi isto ponasao .
Valjda neko pojasni ;)
 
Član
zato jer nije pukla vec bio slab spoj drug i kad tresne izgubi spoj pa izgubi i gas i oce da se ugasi al onda opet dobije malo spoja i dodje i sve tako
 
Problem je riješen, ni ja ne bi vjerovao da mi je neko pričao da to može da predstavlja problem, rekao bih idi pričaj lovačke nekom drugome, ali s' obzirom da sam se lično uvjerio da je ovo bio uzrok, nema potrebe da sada tema ide na raspravu, bitno je da je sada sve ok zato je i postavljena tema, da sam otisao kod nekoga trebalo bi mi najmanje 200 km, skidaj poluosovine, skidaj mijenjač, možda bi rekli i motor ne valja, možda bi i znao šta je pa htjeo da uzme malo keša, ali čisto sumnjam da bi neki koji se nije susretao prije znao da je stopica popustila, još čekam jutro da vidim hoće li bolje paliti, i hoće li ga odmah ugasiti kad upali, mislim da ne bi trebalo ali vidjet ćemo sutra šta i kako, možda me to zezalo, a htjeo sam ići mijenjati grijače. Uglavnom momci svima hvala što ste odvojili vrijeme pa napisali moguće kvarove. Nema potrebe za svađom i raspravom a tema može lock što se mene tiče. :D
 
zato jer nije pukla vec bio slab spoj drug i kad tresne izgubi spoj pa izgubi i gas i oce da se ugasi al onda opet dobije malo spoja i dodje i sve tako
Da al pazi nesto , ako vozis recimo na 2.5-3 000 rpm zar nemislis da bi za 2 sekunde bez kontakta uspio ustat upaljen ?
(negdje sam procitao tako oko 2-3 sekunde)
i koliko mu se puta to desilo a da mu se nijednom nije ugasio.
E to je ono sto mi je bilo nejasno.
Ali sudeci po svemu i veoma rijedak slucaj :)
Drago mi je da je rijesio problem.
 
Oko 2-3 sekunde je bilo ako ostavim nogu na gasu, sta znam vjerovatno posto se tockovi i dalje vrte dobije se efekat kao da se pali auto na guranje, jer nije palio lampicu od akumulatora da se ugasio, a ako kvacilo pritisnem kao da nije nista bilo nastavi(znam kad preticam izgubim gas samo kvacilo pritisnem i nastavim) u ovom drugom slucaju jedino da kvacilo umiri motor od cimanja pa se normalizuje ne znam.
 
Član
Da al pazi nesto , ako vozis recimo na 2.5-3 000 rpm zar nemislis da bi za 2 sekunde bez kontakta uspio ustat upaljen ?
(negdje sam procitao tako oko 2-3 sekunde)
i koliko mu se puta to desilo a da mu se nijednom nije ugasio.
E to je ono sto mi je bilo nejasno.
Ali sudeci po svemu i veoma rijedak slucaj :)
Drago mi je da je rijesio problem.
pa vidis sta ti kazem tacno je da bi se ugasio da je stopica spala skroz al ovdje je u pitanju samo los ili ti slab spoj bio
 
Top