Golf 2 izgubi gas

Golf 2 izgubi gas

Pozz forumasi, kao sto naslov kaze imam problem sa golfom 2 1.6 mala turbina. Radi se o sledecem u voznji ako cimne na rupu, neravninu, bilo sta malo jace, auto izgubi gas kao da izbaci iz brzine, pa pritisnem kvacilo i sve normalno bude opet, ali zna mi se desiti i prilikom brzog dodavanja gasa isti problem, i ako ne pritisnem kvacilo ostavim nogu na gasu nakon par metara auto prima gas opet, ne znam sta je ali mi smeta pogotovo ako preticem samo iznenada izgubi gas. Kod majstora cu ici samo da vidim da li je neko ovdje imao slicnih problema? I takodje ujutru moram paliti sa gasom, i kad upali stuca malo to su dizne sigurno i da li one mogu praviti i ovaj problem sa gubljenjem gasa?
 
Osjetilo bi se to, susretao sam se sa takvim problemom lamela bi trebalo da je dobra auto vuce kako treba, kad proklizava trebalo bi da se cuje da se dodaje gas a da ne ubrzava tako da mislim da nije do nje.U mom slucaju se ne cuje nista bas kao da osjeces sajlu gasa.
 
Filter nafte prosle zime i ove planiram prvo to promjeniti, jer se ljeti loza sipa pa zacepi prije, zracni je cist dosao prosle godine zamjenjen, mene samo buni sto se to desi kada auto cimne dal na rupu dal gasom, ja takodje sumnjam i na mijenjac, ali eto reko da vidim da neko nije imao slican problem.
 
Član
Provjeri ti gorivo ili lozu sta vec sipas da ti nema vode,da li ti trese u toku voznje i dodje na nekih 60kilometara i stane pa trese...i ove filtere vidi isto.
 
Član
Nikad nisam cuo da auto gubi vucu pri udarcu nekom, ali ako vec i gubi onda je stvar u prijenosu. Motor radi i kada tockovi nalete na rupu prekine se prijenos snage na tockove.Zato odvezi majstoru nek pregleda to jer po nekoj logici to bi trebalo biti. Ne vidim nikakav razlog u bosch pumpi ili filterima, jer kako si i sam rekao da auto vuce normalno s tim da samo gubi vucu pri udaru ili naglom davanju gasa sto upucuje na proklizavanje prijenosa...
 
Član
Nikad nisam cuo da auto gubi vucu pri udarcu nekom, ali ako vec i gubi onda je stvar u prijenosu. Motor radi i kada tockovi nalete na rupu prekine se prijenos snage na tockove.Zato odvezi majstoru nek pregleda to jer po nekoj logici to bi trebalo biti. Ne vidim nikakav razlog u bosch pumpi ili filterima, jer kako si i sam rekao da auto vuce normalno s tim da samo gubi vucu pri udaru ili naglom davanju gasa sto upucuje na proklizavanje prijenosa...
Sve bi se to culo, ja ovakav problem jos na tako jednostavnom motoru nisam vidio.
 
Prvo pogledaj trap , vanjske a i unutarnje zglobove , odnosno kompletan prenos do tockova.poluosovine.
Pa onda dalje. (mjenjac hoce ali izbaci iz brzine)
 
Član
druze nebi se ugasio mozda ga zeza dizna elektricna moze bit slab spoj na stopici pa gubi i to se desava pa gubi gas pa dodje nek i to vidi ako covjek kaze nije lamela zna valja skontao bi a na ovo me asocira kad tresne na rupi moze bit los spoj na stopici ili labava stopica pa izgubi spoj nek vidi nije na odmet a tesko iko ovak oda mu moze pomoci napamet vrlo tesko sve je opet pricanje da se covjek napomene da pogleda
 
od gore navedenog nista te ne zeza i pumpa ni filter nego de ti izvadi plovak iz rezervoara i skini plasticni poklopac na samom kucistu dole na dnu ocisti sitku imas mulja na njoj sve sklopij i gas ;)
 
Top