golf 2 gti sekiracija

golf 2 gti sekiracija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E ovako imam golfa vec nekih 5 god.ima unikatan zvuk ali ono sto me nervira-nekonstantan u leru.obrati variraju od 800 do 1 200 i to je verovatno uzrok. u jednom momentu dubok i extra zvuk vec u dr kad obrtaji padnu bzvz.
da cujem vase savete i misljenja?
postavicu posle jos podataka i slike ;)
 
Super Moderator
otislo ti ono crijevo ja mislim sad ne znam kako se zove
od iberlaufa pa trese na leru :lol:
ma ono crijevo vjerovatno sto ti vuce zrak u karburator ono moze otic pa se to desava sa obrtajima i auto mislim da malo izgubi snage i trosi vise
ne znam samo nagadjam jer mislim da je to to
 

sUx

Član
krajisnik je napisao(la):
E ovako imam golfa vec nekih 5 god.ima unikatan zvuk ali ono sto me nervira-nekonstantan u leru.obrati variraju od 800 do 1 200 i to je verovatno uzrok. u jednom momentu dubok i extra zvuk vec u dr kad obrtaji padnu bzvz.
da cujem vase savete i misljenja?
postavicu posle jos podataka i slike ;)

imao sam istih problema ... varira ti auto,K glavu treba nastimati ( imas mali imbus tu na k glavi ,to je za gorivo da povecas ili da smanjis ,to treba malo pogledati dok radi auto ,vidjeti gdje najbolje radi i tako ostaviti... a na usisnoj malo zrak isto vidjet da li treba dodati jos zraka ili smanjiti (kad okreces na lijevo tad povecevas zrak i tada ti rastu obrtaji,a nadesno kad okreces onda smanjujes zrak i spadaju obrtaji ) probaj ga uskladiti da radi na 950 - 1000 obrtaja i malo paljenje pregledati razvodnik okrenuti ( probaj to uraditi kad auto radi ,popustis 2 sarafa desetke i okreni malo prema kabini tu ti je pred paljenje i tu ces imati najvecu snagu motora,samo ce ti auto kad ga verglas okrenuti par puta i onda tek sastaviti ,a imas i drugu opciju probaj ga dok radi okrenuti prema hladnjaku,onda ce imati normalno paljenje i malo smireniji rad motora. nadam se da sam ti pomogao bar onoliko koliko mogu preko tastature.... probaj to pa javi sta je bilo... ili ako se ne smijes usuditi (ako te strah da jos nesto vise pokvaris ) onda vozi majstoru :)

pozzzz
 
Član
ma i budala to zna , jednostvno je naštelovati ..a majstor će ti naplatit 10-20km samo što dva tri puta okrene šarafcigerom da ga uštima , možeš to i sam starac ...nađi ga negdje na 900-950 obrtaja ....;)
 
:lol: ma zabo mi net pa sam 100x kliknuo "add". i ja sam se krstio kad sam video:)
jos jednu stvar da pitam.Imam relativno lose osvetljenje pa sam hteo da stavim halogenke (H4)!Mislite li da mogu da stavim nesto jos bolje a da pritom ne menjam instalaciju??
 
Član
:lol::lol::lol:aj sto oplakah kad ugledah ovoliko slika, umalo nisam poceo trazit razlike na njima ono kontam neka usporedba prije i sad hahahahha:lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
drug pogledaj kakve su ti svjece.one se mijenjaju otprilike svake 2 god.one dosta uticu na variranje rada motora.
 
Član
al ih covjek nareda:lol:
vidi svijece,sipaj gorivo na drugoj pumpi,mozda ima vode pa kasljuca:D
i ovo gore sa ovim sarafima probaj ustimat:D
 
Član
krajisnik je napisao(la):
:lol: ma zabo mi net pa sam 100x kliknuo "add". i ja sam se krstio kad sam video:)
jos jednu stvar da pitam.Imam relativno lose osvetljenje pa sam hteo da stavim halogenke (H4)!Mislite li da mogu da stavim nesto jos bolje a da pritom ne menjam instalaciju??

Stavi H4 xenone od 6000k, nije to sada ni skupo, a ugradis za 15 minuta ;), jos bolje kad bi mogao naci od 4300k, jer nemas sociva, i bilo bi ti taman, samo moras dobro ustimati farove da drugima na smeta ;)
 
sanchez22 je napisao(la):
drug pogledaj kakve su ti svjece.one se mijenjaju otprilike svake 2 god.one dosta uticu na variranje rada motora.
Nove su svećice
SamiRX-8 je napisao(la):
Stavi H4 xenone od 6000k, nije to sada ni skupo, a ugradis za 15 minuta ;), jos bolje kad bi mogao naci od 4300k, jer nemas sociva, i bilo bi ti taman, samo moras dobro ustimati farove da drugima na smeta ;)
hvala na savetu (zapamticu za kasnije), al idem postepeno-prvo cu da probam halogenke ;)

[attachment=22033][attachment=22033][attachment=22033]
 
Član
e ovako pogledaj idi nakakvo vece brdo i stani prebaci u prvu i vidi dali ce se ugasiti ili ce krenuti trebo bi da reze asfalt ako je dobro gorivo ako je lose ugasice se
 
Murinho je napisao(la):
e ovako pogledaj idi nakakvo vece brdo i stani prebaci u prvu i vidi dali ce se ugasiti ili ce krenuti trebo bi da reze asfalt ako je dobro gorivo ako je lose ugasice se

:icon_rolleyes: zanimljiv savet......mada sumljam da ce se ugasiti :123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top