Golf 2 gti,problem s motorom

Golf 2 gti,problem s motorom

xrx

Član
GTI FAN je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Ma jok.

Jeftinija varijanta ti je polugeneralka:D

Pogledaj sve ovo što sam naveo ako je sve ok onda je OK:icon_biggrin:
Nece biti ok jer ulje svejedno raste:icon_confused:.

Hajd sto raste, moze se ispustit, nego se i razrijedi... znam kako je to jer sam imao isti problem ali je kod mene mijesao sa vodom . Dok nisam rijesio skoro svake sedmice mijenjao ulje bojeci se da ne zariba negdje...zato bolje stavi neki jeftinjak od ulja dok ne rijesis to nego ispustati visak
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Pregledaj da li se motor gasi kada skineš poklopac od ulja. Mora se brzo ugasiti. Ne smije bacati ulje jer nije ventilaš. Također ne smije mnogo puhati. Ne smije bacati ulje na šipci, niti dimiti, ne smije dimiti na iber laufu.

Ako nemaš ovih simptoma, sve je okej;)
Provjerio sam to,dakle kad odvijem cep od ulja motor se ne ugasi nego samo padnu okretaji ali ulja ne baca nimalo(za razliku od onog zelenka s kojim si se ti utrkivao na pisti u Mostaru iz onog pljusti ulje kad odvijes cep)takodjer ne baca ni na sipki niti dimi.
Primjetio sam da se stvorila neka cudna gusta bijela masa na cepu za ulje i oko otvora a dosad to nisam primjecivao,cuo sam da je to kondenzacija ulja ali nisam siguran a novo ulje sam promjenio prije 5 dana evo slika.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



ZELA GTI je napisao(la):
Imaš dvije pumpe, jednu na zadnjem dijelu i jednu u motornom prostoru.
Pricao sam danas sa mehenicarom koji mi je nedavno stelao smijesu mozda mu ga sutra opet odvezem da ovo rjesava uglavnom on kaze da ovaj motor nema nikakvu pumpu za gorivo na ili u motoru nego jednu u i jednu pokraj rezervoara za gorivo_Osim pumpe za vodu i alternatora na remenje je prikljucen jos jedan spaner,vlasnik zelenka tvrdi da je to pumpa od serva ali mi je to cudno malo_Ovaj mehanicar misli da je problem sa diznama,cuo sam da problem moze biti i u zacepljenom povratnom crijevu za gorivo.Jbga treba odvest pa se nadati da necu opet uzalud mijenjati neki dio da ce biti tocna dijagnoza.
 

xrx

Član
Auu majoneza :icon_sad:
Nema sanse da je kondez a ulje od prije par dana...kod mene ga nije bilo ovoliko kad je mjesao pola litre permanta na dan...
Ne znam motor pa ne bi da pametujem, da nisi rekao da ti se ne gubi voda rekao bi 100% da je to...
sretno
 
Član
Ovo je previše kondenza:icon_eek: Može se stvarati malo ako imaš mnogo gradske vožnje. Sumnjam da dizne mogu dovesti do ovoga. Stvarno ne znam:icon_rolleyes:
 
Član
xrx je napisao(la):
Auu majoneza :icon_sad:
Nema sanse da je kondez a ulje od prije par dana...kod mene ga nije bilo ovoliko kad je mjesao pola litre permanta na dan...
Ne znam motor pa ne bi da pametujem, da nisi rekao da ti se ne gubi voda rekao bi 100% da je to...
sretno
Voda na max.Ne primjecujem nikakvu potrosnju vode.
 
Član
ako je smjesa u redu i i dizne su ok visak ulja ti je zato sto se vozis na kratke relacije i auto se ne stigne ugrijati kako treba te je cesto pod cokom jer je hladan. kakva membrana na pumpi kad nema on ac pumpu...
 
Član
kec je napisao(la):
ako je smjesa u redu i i dizne su ok visak ulja ti je zato sto se vozis na kratke relacije i auto se ne stigne ugrijati kako treba te je cesto pod cokom jer je hladan. kakva membrana na pumpi kad nema on ac pumpu...
Smjesu sam ustelovao ali dizne jos moram provjeriti.
U zadnjih mjesec dana stvarno sam ga vozio stalno na kratke relacije.Nisam presao vise od 2 kilometra u komadu inace nemam takav rezim voznje.
 
Član
nema veze ulje... moja majka ima polo 1.0 i dva puta po zimi moram ulje zamjeniti jer se vozi na kratke relacije a bilo je unutra uvjek castrol od 505.01 (za pumpa diza motore) do nezz kojeg sad je valvoline jer mi se nije dalo bacati pare i ista stvar. probaj ga svaki drugi dan malo na duze voziti...
 
Član
ova bijela masa meni samo ukazuje na jedno a to je da dihtung glave odradio svoje i da te ceka otvaranje motora
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
ova bijela masa meni samo ukazuje na jedno a to je da dihtung glave odradio svoje i da te ceka otvaranje motora
To bi trebalo znaciti ulazenje vode u motor ali meni se nivo vode u posudi ne smanjiva a nivo ulja raste.Moze li zbog dihtunga prodrijeti gorivo.Ili taj gubitak vode u posudi za vodu dakle jedno pola litra djeluje neprimjetno,neznam.
 
Član
kec je napisao(la):
nema veze ulje... moja majka ima polo 1.0 i dva puta po zimi moram ulje zamjeniti jer se vozi na kratke relacije a bilo je unutra uvjek castrol od 505.01 (za pumpa diza motore) do nezz kojeg sad je valvoline jer mi se nije dalo bacati pare i ista stvar. probaj ga svaki drugi dan malo na duze voziti...
I kod nje se vjerovatno skuplja bijeli talog ali jeli joj raste nivo ulja.Cuo sam da se bijeli talog moze skupljati pri voznji na kratke relacije sa hladnim motorom ali jeli u tom slucaju raste nivo ulja.Malo sam trazio po netu i bijeli talog upucuje ili na to sto ti kazes ili na dihtung glave ali jeli se u tom blazem slucaju takodjer povisuje nivo ulja?
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
ova bijela masa meni samo ukazuje na jedno a to je da dihtung glave odradio svoje i da te ceka otvaranje motora
To bi trebalo znaciti ulazenje vode u motor ali meni se nivo vode u posudi ne smanjiva a nivo ulja raste.Moze li zbog dihtunga prodrijeti gorivo.Ili taj gubitak vode u posudi za vodu dakle jedno pola litra djeluje neprimjetno,neznam.

Nekad davno mi je na golfu otisao dihtung glave i pomjesao ulje i vodu,niti je kad falilo ulja niti vode,vozio ga tako nekih 1500km bez ikakvih problema i posljedica i onda uradio dihtung.
Znaci jedino se moglo prepoznati kad otvoris bocicu od vode bila je voda ovako sa bijelim talogom i masna,pjenasta.
 
Član
Drug pogledaj ti dizne, mozda su prljave pa nedihtuju i moze biti da u stanju mirovanja nakapaju goriva na klip i spusti se gorivo u karter i eto belaja!
 
Top