Golf 2 GTI motor

Golf 2 GTI motor

Poz
Trenutno imam golf 2 sa 1.6 benzin motorom. Hteo sam da stavim neki jaci motor, npr neki gti motor 1.6 ili 1.8. Da li je to uopste moguce, i ako jeste sta sve treba da se radi, sta treba da se menja itd?
 
Član
u dosta slucajeva ta promjena motora izadje skuplja pita nego tepsija, tj ne isplati se, ali posto je u poitanju golUf 2 moze bit da se isplati. Samo 1.8 motori su GTI.. Imas ih sa 8v 16v. treba ti naravno motor, sva prateca elektronika i mjenjac (ne znam pase li taj 1.6 mjenjac?) i nosaci motora...

nadam se da ce ti neko ko ima vise iskustva sa ovim detaljnije napisati
 
Član
Moja preporuka prodas tog golfa kupis kakvog GTI-a i onda ga radi po zelji...Jeftino ako nadjes sigurno je izmuzen a bogami dijelova za GTi kod nas i nema bas na pretek a sve sto je dobro morat ces i platiti...a ako hoces da je to sve nabacano bezveze i da calaka neki gti pod haubom et da se zna da je gti to je onda veliko sranje..regularno treba ti dobar motor koji ces opet fino platiti sa papirima da mozes atestovati,s tim da ima duplo vise kilovata moras raditi i kocnice tj vece celjusti diskovi..zato je bolja opcija kupi sebi gti pa lagano sarafaj i sredjuj.
 
Član
Jel te zuljaju bas toiliko pare? :D Dok sve to upakujes mozes sebi kupit pristojno auto, znam naci ce se onih sto kazu gdje je car u svemu tome. Car je da je dvojka isprdila 99% su u losem stanju i vjerovatno ces se ukopat sa tim zato lijepo uzmes pare i kupis neko fino auto. Da se neko ne nade uvrijeden nije samo dvojka isprdila iz iskustva kazem na staro se ne isplati davat pare :D
 
u dosta slucajeva ta promjena motora izadje skuplja pita nego tepsija, tj ne isplati se, ali posto je u poitanju golUf 2 moze bit da se isplati. Samo 1.8 motori su GTI.. Imas ih sa 8v 16v. treba ti naravno motor, sva prateca elektronika i mjenjac (ne znam pase li taj 1.6 mjenjac?) i nosaci motora...

nadam se da ce ti neko ko ima vise iskustva sa ovim detaljnije napisati

Postoji I 1.6 gti iz golfa mk1 kao sto postoji I g40 iz pola koji je 1.3 I 1.4 ovisno o verziji
 
Ma ljudi ne brinite vi za delove ima neka sema iz nemacke, mene samo zanima sta mi tacno treba, dakle motor, menjac, kocnice, sta dalje, ne brinite vi za finansije samo pisite na sta da obratim paznju i sta da kupim :D
 
Druze uzmes motor digifant 1.8 8v sa komplet strujom i svim i svw iz tog 1.8 (klipove klipnjace radilcu glavu motora usisnu granu izduvnu granu) prebacis na 1.6 blok posto su blokovi identični razlkka u hodu klipa. I imas regularan 1.6 blok motora sa kubikazom od 1.8 gti a ti 1.8 motori nisu skupi ljudi ih vade i ubacuju dizele a ti digifant motori su extra. Da je skupo jeste ali ako volis to onda nema cijenu. Mimo sto vecinu "novijih auta" mozes preskakati s tim motorom ako je ispravan, imao pa znam iz iskustva. Sto ce kocnica tice kupi most s passata 3 gt venta ili golfa 2 gti sa disk kocnicama i zavrsio si posao. Mjenjac moze tvoj ostati.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Član
Ma ljudi ne brinite vi za delove ima neka sema iz nemacke, mene samo zanima sta mi tacno treba, dakle motor, menjac, kocnice, sta dalje, ne brinite vi za finansije samo pisite na sta da obratim paznju i sta da kupim :D

Posto se ne razumijes, nadjes kakvog dobrog majstora i dolaze ti djelovi iz njemacke. Kako finansije nisu problem dobri majstori ce znati sta sve treba tako da ti savjeti i ne trebaju. Kad to budes radio otvoris ovdje temu mi pratimo komentarisemo :)
 
Član
Druze uzmes motor digifant 1.8 8v sa komplet strujom i svim i svw iz tog 1.8 (klipove klipnjace radilcu glavu motora usisnu granu izduvnu granu) prebacis na 1.6 blok posto su blokovi identični razlkka u hodu klipa. I imas regularan 1.6 blok motora sa kubikazom od 1.8 gti a ti 1.8 motori nisu skupi ljudi ih vade i ubacuju dizele a ti digifant motori su extra. Da je skupo jeste ali ako volis to onda nema cijenu. Mimo sto vecinu "novijih auta" mozes preskakati s tim motorom ako je ispravan, imao pa znam iz iskustva. Sto ce kocnica tice kupi most s passata 3 gt venta ili golfa 2 gti sa disk kocnicama i zavrsio si posao. Mjenjac moze tvoj ostati.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
Koja je to razlika u hodu klipa,koliko milimetara je hod klipa kod 1.8 motora? Hvala puno!
 
Top