Golf 2 gti eksperimentisanje sa motorom

Golf 2 gti eksperimentisanje sa motorom

Trenutno mi je u autu gti 1.8 8v k glava 81kw 110ks. Zanima me koji jaci gti motori imaju isti blok kao sto je moj? TIpa da li je blok isti na 1.8 16v ili cak 2.0 abf iz trojke? Sta bi tu valjalo staviti i kada stavim, kako jos vise poboljsati performanse motora, prvenstveno mislim na startnost, maks brzina mi nije toliko bitna
 
Član
Pa valjda ako hoces startnost, onaksani klipovi, klipnjace ( balansiranje). Drugaciji omjer brzina. a ne glave itd...
 
Član
Pa valjda ako hoces startnost, onaksani klipovi, klipnjace ( balansiranje). Drugaciji omjer brzina. a ne glave itd...
Aj' mi ovo pojasni, kako se olaksavaju klipovi i klipnjace, interesuje i mene?
Kako se pravi drugaciji omjer brzina?
Zanijiva tema, ovo me jako zanima.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Aj' mi ovo pojasni, kako se olaksavaju klipovi i klipnjace, interesuje i mene?
Kako se pravi drugaciji omjer brzina?
Zanijiva tema, ovo me jako zanima.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
Stavis plasticne klipove, a omjer brzina ko na igrici, podesis kako ti je najbolje :D
 
Član
Aj' mi ovo pojasni, kako se olaksavaju klipovi i klipnjace, interesuje i mene?
Kako se pravi drugaciji omjer brzina?
Zanijiva tema, ovo me jako zanima.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока

Drugacije legure ? Tokarenje. Sta nisi nikada cuto za ovo ? Da upravo tako, podesis na klizacima kako zelis. Nema tu otvaranja mjenjaca, i diffa, mjenjanja velicine zupcanika . Tako je.
Dobar forum u pm. gledaju svi kako da te podjebavaju i da podapnu.
Jos da cujem da nisu culi za olaksane zamajce
 
Član
Drugacije legure ? Tokar. Sta nisi nikada cuto za ovo ? Da upravo tako, podesis na klizacima kako zelis. Nema tu otvaranja mjenjaca, i diffa. Tako je.
Dobar forum u pm. gledaju svi kako da te podjebavaju i da podapnu.
Jos da cujem da nisu culi za olaksane zamajce
Pitam ozbiljno, a tebi ako je do zajebancije i neces da napises, nema veze.
Kako olaksati klip i klipnjacu i kako to tokaru reci da uradi?
Ako neces da objasnis, nema veze.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
na tom motoru jedino da trazis bregastu od audija 80 ali od 1.9 motora 83kw koji ima vece bregove na bregastoj za 1.5mm ja mislim i duze otvara ventile usisne i vise smese ulazi i dobijes malo na snazi i ubrzanju zatim nadjes dobar auspuh servis da ti naprave 4 2 1 izduvnu granu i stavis kn filter i ponovo sve fino neko presteluje i dobices max 10 15ks. Druga solucija je da uzmes 2.0 i da pakujes sve iz 2.0 u taj blok od 1.8 sem radilice i da dobijes malo ks. Uglavnom kao i vecina sto ce ti reci ne isplati ti se to raditi jer dok to sve uradis mozes dodati jos malo para i uzet 1.8t s papirima i da imas auto sa 150ks koji uz cipovanje ide do 180ks
 
Član
Pitam ozbiljno, a tebi ako je do zajebancije i neces da napises, nema veze.
Kako olaksati klip i klipnjacu i kako to tokaru reci da uradi?
Ako neces da objasnis, nema veze.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
Iskreno smetaju mi ovakva podjebavanja.

Jednako balansirane klipnjace ce pridonjeti laksem, "ubrzanju motora", kao i veci rev. limit zbog jednako balansiranje rotacione mase.
Kod klipova, se sa unutrasnje strane skida visak materija, kako bi klip bio laksi. Opet manja masa, lakse ubrzanje.
Ne znam zasto sam ovo uopste napisao, jer ti je cilj bio podjebavanje. Sto se ocito moze vidjeti iz tvog posta.
kn filter zamasti maf, kn filter bez neke kutije stavljati je ćunerska glupost. (Pritisak zraka)
Sta zna seljo sa balkana kako se stvari u Svijetu rade, samo VW 1.9 tdi i 1.8t

WDX73NP.png

A2XMh4r.png

Klipnjace, kovane, titanijum, celik itd. Balansiranje, izvagas i skidas materijal sa njih u cilju da imaju slicnju po mogucnosti istu masu.
(Nadam se da znas da postoje i kovane felge, i kolika je razlika izmedu ljevanih i kovanih) I masi i izdrzljivosti.
Pa moze se i masa skidati sa samog bloka. Ali naravno treba znati gdje koliko i kada stati.
Itd. najjednostavnija balkanska modifikacija za ovog naseg korisnika bi bila druga bregasta. Ali opet kompresija ce da zavisi od njeg. Sada ko sta trazi...
 
Poslednja izmena:
Član
Ovo sto si ti postavio tokar odraditi ne moze.
Druga stvar, ne zajebavm ja nikoga, zajebava onaj ko postavlja ove teme, a blage veze o zivotu nema.
Ovo sto si ti postavio za 99% ljudi na forumu je naucna fantastika.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Član
Ovo sto si ti postavio tokar odraditi ne moze.
Druga stvar, ne zajebavm ja nikoga, zajebava onaj ko postavlja ove teme, a blage veze o zivotu nema.
Ovo sto si ti postavio za 99% ljudi na forumu je naucna fantastika.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока

Ma cim se vidi tema vw motor kako snagu dobiti ovo ono. Najbolje nista I ne pisati .
Btw. moze ali hajde da se ne natezemo ja I ti sada.
 
Član
Ja se uopste ne natezem, pogotovo ne sa tobom.
Meni izuzetno idu na zivce ove glupe teme, ima ih milion kako povecati snagu, ljudi se razgule objasnjavajuci, a kloc koji postavi temu ne zna razliku izmedju svjecice i vodene pumpe.
Eto, to je poenta.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Prva stvar,da budem na nuli,tvoj motor moze vise,ne puno al 120 zivih konja moze,kao prvo I prvo budimo realni sad vozis oko 90 konja na njemu,prva stvar,otidji na mjerenje snage motora,druga stvar,zamjena kablova(silikonski),razvodne kape,fingera,svjecica,pumpa goriva nova,stelovanje paljenja I ubrizgavanja goriva,dalje protok zraka,njerenje kompresije(sukladno s tim rad na motoru ravnanje glave,zamjena svih potrebnih djelova)poliranje ispusnih kanala I širenje usisnih,zamjena nove lambda sonde,protocni zadnji I srednji lonac,I eto te na 3-4 tisuce km u motoru I nekih 120 ak zivih konja I letit ce samo tako...
 
Član
Ovo sto si ti postavio tokar odraditi ne moze.
Druga stvar, ne zajebavm ja nikoga, zajebava onaj ko postavlja ove teme, a blage veze o zivotu nema.
Ovo sto si ti postavio za 99% ljudi na forumu je naucna fantastika.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока

Od sve ove price kod nas tokar ti moze jedino olaksati zamajac "pod upitnikom je dali ce biti balansiran" Ovo tokarenje klipnjaca znaci i da se moze smanjis njihovu jacinu. Mozes stavit kraci mjenjac i diferencijal onda onda dobivas manju krajnu brzinu. I sa svim ovim nabrojanim prepravkama dobijes vecu potrosnju goriva " sto je kod nas najbitnija stavka, moze li auto ikako biti brze a da potrosnja ostane ista ili cak manja".
Najeftinija solucija je izbaciti nepotrebne stvari olaksati auto :D
 
Top