Golf 2 gti digifant gasi se na leru

Golf 2 gti digifant gasi se na leru

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Vjerovo ili ne meni je isto ali nemoj ni ti da budes siguran da je do tog motorica,ipak je to benzinac a benzincu svaki qrac smeta !
 
Član
Jetta GTD je napisao(la):
Vjerovo ili ne meni je isto ali nemoj ni ti da budes siguran da je do tog motorica,ipak je to benzinac a benzincu svaki qrac smeta !
Ovo je 8v atmo benzinac,prilicno jednostavan i vrlo pouzdan motor ,svaki motor moze imati kvarova ukljucujuci i dizela.
 
Član
Jetta GTD je napisao(la):
Trebas da imas TD extra dobrog pa neces vise nikad tako da pricas ! Kod mene je motor 1.6 GTD nit ima vibracija nit je bucan opste cak je tisi od pojedinih 1.9 motora...!

el' moze to u kocku da se stavi?
 
Član
Kao sto ti ljudi gore kazu... problem ti je sto ti ne radi LER MOTORIC (nisam rekao da je neisprevan !!!)
Prvo da objasnim nesto. Ler motoric preuzima funkciju odrzavanja ler gasa tek onda kada mi oduzmemo gas. Na klapni usisne grane postoji jedan mikroprekidac (ustvari dva, od kojih je drugi sa gornje strane i meri polozaj punog gasa) kojeg dodiruje jedna poluga vezana za mali leptir i on se nalazi sa donje strane usisne grane. Kada otpustimo papucicu gasa, poluga dohvati mikroprekidac i on spoji svoje kontakte (taj zvuk spajanja kontakata na mikropekidacu se cuje kao "cak" u momentu kada lagano pocinjes davati gas ili pri samom zatvaranju leptira) i taj signal ide u racunar koji TEK TADA posalje napon na motor ler gasa koji pokusava da odrzi odredjeni broj obrtaja.
Sa gornje strane postoji jedan saf od 5mm (8 kljuc) koji sluzi za podesavanje nultog polozaja leptira. Ako je se neko igrao sa tim safom, poremetio je zatvaranje klapne do kraja i "ona poluga" ne moze da dohvati do mikroprekidaca tako ti nece ni raditi "ler motoric".
Znaci, treba da proveris da li se cuje "cak-cak" (koje sebas slabo cuje) u momentu kada se leptir vraca na nulti polozaj. Ako se ne cuje, popustaj onaj saf 8 kljuc sve dok ne cujes to "cak" i onda jos maksimalno pola kruga nastavi da odvijas.
Kada dignes haubu, nadam se da ces skontati sve .
Srecno !!!
 
Početnik
Evo ova Jetta sa slike je bila GTI i izbacio sam to smece i ubacio TD-a i rahat evo vec 5 godina ! Rekao sam NIKAD vise benzinjara u moju avliju nece i jbg svako ima svoje pa tako i ja ovaj ! Svakom svacije al meni moja dizelka puna kapa...!:123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top