Golf 2 GTI 16v neće da upali??

Golf 2 GTI 16v neće da upali??

Član
Auto je trokiralo, skinem kapu vlažna, osušim, upalim i dodjem kući. Jutro osvanulo, skinem razvodnik da ga dodatno očistim i osušim. Sve uradim kako treba, neće ni da se javi, na guranje neće. Razvodnik nije, svjećice nove, kapa nova, rotor na razvodniku nov. Bobina baci struju, ali na kablovima se čudno ponaša. Izvadim kablove, vergla i pratim situaciju. Dešava se da nekad baca, nekad ne baca, ili baci na jednom ili na dva, ili na tri. Komutator paljenja (pločicas džekom na kompjuteru) skinuo i probao na drugom Golfu, upali, znači nije ni ona. Šta mu je?
 
Član
Prije neki dan se slicna situacija desila mom drugu, problem je bio dzek sto ide na razvodnik, jedna zica se bila skoro prekinula, a isto je verglo, nije htjeo da upali. sta znam to mi je palo na pamet odma cim sam vidio ovu temu, provjeri mozda je to

lp
 
Član
A provjerio sam dzek, kad okrenem
Prije neki dan se slicna situacija desila mom drugu, problem je bio dzek sto ide na razvodnik, jedna zica se bila skoro prekinula, a isto je verglo, nije htjeo da upali. sta znam to mi je palo na pamet odma cim sam vidio ovu temu, provjeri mozda je to

lp
Provjeravao sam taj džek, u jednoj žici ima struju, a u druge dvije nema. Uredno su spojene.
 
Član
razvodnik ti los ili je kompjuter prolupo..na 16v motorima paljenje ide kroz racunar koji se nalazi sa lijeve strane ispod sajbe.
 
Član
Pokusaj naci jos neki razvodnik paljenja pa probaj.A takodje pregledaj releje,mozda je neki riknuo.Meni se desavalo slicnih situacija,i sjecam se jednom sam, sve zice oko bobine sredio,bilo ih je par ostecenih, i znam da sam jedan relej zamjenio,ali nemogu da se nikako sjetim pod kojim brojem je bio..Nakon toga golf je palio i sve uredu bilo.
 
Član
Hvala svima, da objasnim šta je bilo u pitanju možda se neko zadesi u sličnoj situaciji. Auto je 4 dana bio kod majstora, ja ga zakačim i kući. Skinem razvodnik i gledam šta sam mogao zeznut. Razvodnik je fiksni, ali onaj pokretni dio što uklapa u bregastu se može okrenut pogrešno tako da paljenje bude na četvrtom umjesto na prvom. Tako da je to bilo u pitanju :D
 
Top