golf 2 gtd

golf 2 gtd

U pitanju je golf 2 1.6 gtd 51kw.
Prvo mi je pukao mali hladnjak,to sam zamijenio.
Onda primjetim da stvara pritisak u crijevima za vodu,promijenim cep posude.
Situacija je malo bolja,ali ponovo stvara pritisak.
Ima li iko kakav savjet,a izgleda da je glava motora ili dihtung?
 
Član
Ako baca plav dima na auspuh i fali ti tečnosti dihtung glave je negdje probio......prati to malo..pozzz
 
Član
upalis auto i pritisnes crijevo sto ide na hladnjak i dodajes gas (turiras) ako osjetis pod prstima da ti puse crijeva (malo mora puhati jer vodena pumpa stvara pritisak isto) ali ako puseono da fino osjetis da ti puse i siri prste onda ti je dihtung glave otisao. Ovo sto kolega rece za plav dim, ne mora znaciti ako baca plav dih da je dihtung otisao, plav dim znaci ulje u cilindrima, to moze biti od gumica, lose turbine, losih karika...
 
Član
Ma nisam mislio striktno malo dima al kad ode pomješa ulje i vodu i onda baca na auspuh plav tj bijel dim ma vidi se baš i diže temp non stop...pozzz
 
Član
ne moze, pritisak ti stvara kompresija koja ulazi u sistem rashladne tekucine, moze stvarati ako je ne ispravna vodena ili cep ali to je malo, ako su tvrda crijeva kad auto odradi 15-ak minuta (ono poprilicno da ih ne mozes pritisnuti) to je dihtung nema sta...
 
Stisnem crijevo sto ide na hladnjak,i dam gas.Crijevo se siri pod rukom i to dobro...
Koliko ce me izaci dihtung glave sa rukama? :)
 
Član
Ehh to ne mozes znati sve zavisi od majstora do majstora kako radi...
Uglavnom treba mijenjati kad se radi glava
-rashladna tekucina
-ulje u motoru
-dightung glave
-dihtung poklopca ventila
-dihtung izduvne grane
-dihtung usisne grane
-gumice ventila
-vodjice po potrebi ako su lose
-obrada glave motora
-najbolje bi bilo i zupcasti remen ako nije nedavno mijenjan i spaner zamijenuti isto
-itd...
Zato kazem sve zavisi sta majstor mijenja i kako radi...
 
Član
E moj RS TURBO, lijepo si ono napiso sve, ali da zivimo negdje vani. Vjeruj da sam znao vratit stari dihtung dekla po naredjenju vlasnika, a ovo ostalo da ne pominjem.
 
Član
E moj RS TURBO, lijepo si ono napiso sve, ali da zivimo negdje vani. Vjeruj da sam znao vratit stari dihtung dekla po naredjenju vlasnika, a ovo ostalo da ne pominjem.

Uvijek je bilo koliko para toliko muzike, ali to za duju je sve kad izracunas sto sam naveo osim rasladne tekucine i ulja, nije preko 60-70km dijelova i sa uljem i rasladnot tekucinom bude oko 120km + ruke, mada vecinom kad se to radi ljudi samo skinu glavu zamijene duhtung ako je do dihtunga, promijeni ventil dekla dihtung, nit dira gumice nit ostale dihtunge, i vrati staro ulje i stari antifriz i pici...
 
Član
Zato ti kazem, ulje se i ne vadi nikako, antifriz zamjeni voda ako je ljeto, ako je zima 2l stopostotnog i gas.
 
Top