Golf 2 grije se

Golf 2 grije se

Član
Mozda u zadnjih par dana malo smaram postovima al j*** ga:D
Problem je sljedeci, kazaljka od temperature mi prelazi preko pole. Termostat sam vadio i kuci stavljao u vrelu vodu, otvara kada voda vrije. Termicki prekidac sam grijao upaljacem, pali ventilator, da li neko zna mozda sta je problem? Moze li biti do sata? Da pogresno pokazuje?
 
Član
Pa sto nebi kazaljka trebala doci do 3/4, bar je tako na golfu od mog starog
Zato sto mi je prije palilo ventilator cim do pola dodje, cim predje polu 2milimetra ventilator se upali. Kada sam radio hajmo reci servis, sve sam mjenjao pa sam i njega promjenuo, to je bio mozda 11ti mjesec. Zimi nisam imao problema, sada kako su krenuli malo topliji dani pocelo mi se to desavati.
 
Član
I jedno i drugo. Vozim se od posla do kuce, to je nekih 5 kilometara, toliko se zagrije. Ne daj Boze neke guzve u gradu. U leru ista prica. 10-15 minuta i kazaljka se isto toliko zakuca, a ne pali se ventilator.
 
Član
Kako ja skonta i grije se brzo i ne pali ventilator.jesi li provjeravao termicki prekidac ili sam ventilator i termostat?
 
Član
Kako ja skonta i grije se brzo i ne pali ventilator.jesi li provjeravao termicki prekidac ili sam ventilator i termostat?
Kada spojim zice direktno ventilator se upali. Kada ih vratim na termicki i njega grijem upaljacem opet se ventilator upali. Izvadio sam danas termostat skroz i auta, vidjet cemo kakva ce situacija biti.
 
Član
Može biti da sat pogrešno prikazuje, ali može biti da ti je stavljen termoprekidač od benzinca pa pali ventilator tek na 95-100 °C.
 
Član
Pa nije bas na sredinu nego malo predje koliko se sjecam.trebao si probati novi termoprekidac moguce da on sam nije uredu
 
Član
90°C je sredina na satu. U mene pali prije sredine, kada sam radio ravnanje glave i mijenjane dihtunga zato što je počeo puhati crijeva i miješati ulje i tećnost za hlađenje mehaničar je ugradio termoprekidač koji pali na 85 ili 87 °C umjesto standardnog koji je palio na čini mi se 92°C, korodirao je pa se nije moglo pročitati na njemu na koliko je palio i gasio, uglavnom mi nije prelazila pola normalne vožnje, a sada ne dolazi do pola ako vozim normalno.
 
Član
Ja sam sebi kupio ovaj i izmjerim temperaturu tećnosti ako sumnjam da ne valja kazaljka.
 

Prilozi

  • temperature gun.jpg
    temperature gun.jpg
    13,9 KB · Pregleda: 7
Član
Mislim da tu prekidac nije problem jer se auto pregrijava i u voznji, a znamo da je ventilator (kojemu termoprekidac daje signal) bitan dok je auto u leru, tesko ces ga bas toliko opteretiti u voznji da se on upali. Problem je ili termostat ili zacepljen hladnjak, i to mogu ruku dati u vatru. Utvrdit ces sutra posto ces se voziti bez termostata. Naravno ovo tvrdim uzevsi u obzir da je kazaljka ispravna
 
Top