Golf 2 - felge 16 zakacaju mi

Golf 2 - felge 16 zakacaju mi

Član
prije svega lijep pozdrav ...

zovem se Alen i imam auto Golf 2 na koje sam planirao stavit felge 16-ke sa gumama 195/50...na autu su mi trenutno crvene opruge i auto je spusteno oko 7 cm nize od standardne visine..eh sad kad stavim te gore navedene felge i smotam puni zakacaju mi gume za rub sasvim malo al dovoljno da mi smeta (malo po malo i ode guma)..
felge mi se jako svidjaju i nekako ne zelim da odustanem od njih ...

eh sad kako bi ja mogao da dobijem malo na visinu vozila.. makar 1 cm i sve bi bilo oke..
razmisljao sam da napravim sebi od one tvrde gume nesto kao podloske promjera u precniku oko 10 cm i debljine 1 cm i postavim ih izmedju amortizera i solje sasije..tako bi dobio taj jedan cent visine sto mi fali...eh sad koliko je to pametno uradit i da li ce uticat na upravljivost vozila....ako ima ko kakav drugi prijedlog neka napise ..bicu jako zahvalan ...ako sam postovao ovu poruku gdje ne treba izvinjavam se ..novi sam korisnik pa se malo teze snalazim na stranici .. unaprijed hvala
 
Član
16" ne bi trebale grebati ako su "parametri" na mjestu: ET ~35, ne više od 7J naprijed i 195/45, 195/40 ili 205/40 gume. Samim ovim ti se veličina guma ne poklapa, sad još ako ET ne valja bi'će grebanja iako ga odigneš.

Bar je ovo koliko ja znam, sada sigurno ima stručnijih ljudi koji će ti detaljnije objasniti (nemoj mi vjerovati :cool:).
 
Član
e ovako ...felge su ET 35 7.5j sa gumama 195/50 ... i da kaci mi samo na prednjim blatobranima (rubovima) .. samo malo znaci ...grebe od onaj vanjski plasticni rub...razmisljao sam ja da malo blatobran savijem gore..i to bi bilo dobro al jos kad bi taj cent digao na amortizerima bilo bi super.....najbolje bi bilo da imam viska kesa pa uzet makar naprijed gume sa 40 profilom...rijesio bi sve brige ;)
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Profil gume ti je prevelik, idi na dimenziju koju ti je predložio invisible.

ma izgleda da ce to biti jedino rjesenje..al morat ce malo sacekat..potrosio sam kes dok sam kupio felge (tockove).. :icon_cry:
 
Član
Il profil gume ili digni auto.Nesto da rezes,sjeces,tuces,savijas...
Ne bi trebao ne vrijedi...
 
Član
Ma samo savi blatobrane iznutra i napravi dobro odmjerene gume i ubaci u opruge i mozes voziti bez ikakve opasnosti,prosao sam jedno 100 000 km obijesne voznje na tome ;)
 
Član
ma ja ba ...to cu prvo pokusat..narucio sam od covjeka da mi napravi te gume pa cu ga malo odignut..a za nevolju moze se ono malo i rub obradit savit ga unutra ..onda bi trebalo sve bit oke (teoretski) ;) ..nikad se ne zna ... znas kako ono ide..sve napravis kako treba i na kraju opet ne moze :lol:
 
Top