Golf 2 dizel izbaca vodu

Golf 2 dizel izbaca vodu

Član
Ovako odakle da pocnem stavio sam drugi motor u navedeni auto jer je stari prokuho i sve je otislo sto je moglo otici a naso drugi kojem je radjena polugeneralna ali je nakon nekog vremena prokuho i samo dovucen u garazu i izbacen iz auta i nakon 2 godine ja ga kupim stavim na auto i imam sljedeci problem crijeva se pusu kad zatvorim bocu medjutim kad odvrnem izbija vodu iz boce i nema vode na odusku sa hladnjaka vec puse zrak iz njega kad ga skinem na hladnjaku pomalo baci vode sto znaci da nije zacepljen odusak na pumpi sva peraja okej termostat skroz izbacen nedimi vozilo kad radi ni sekunde znaci fin rad motora nemjesa vodu i ulje temperaturu i sa termostatom i bez malo podigne iznad lampice al neprimjetno malo kad se da gas nepovuce vodu u boci e sad moje je pitanje jeli moguce da je zacepljeno neko crijevo kanali glave bloka pa necirkulira okej ili je dihtung glave ili glava hitan mi odgovor treba znaci dosad provjereno pumpa termostat proban drugi i nakraju izbacen i preliv iz hladnjaka (odusak) novi hladnjak je stavljen prije cc 5-6 mjeseci na mjestu gdje dodje termo prekidac na hladnjaku je mlako
 
Član
Pa vidi, malo pritiska mora imati, ne znam sad koliko tacno ali mora biti, i ne znam koliko si cekao da voda krene na povrat, nekad treba zaista dugo dok napuni citav sistem. moze biti i crijevo zacepljeno a moze i posuda, tj ona cijev sto izlazi iz posude i na nju se stavlja ono malo povratno crijevo. a to sto je prokuhao je malo siri pojam, sve zavisi do koje mjere. moj stari je 15 godina vozio jettu 1 1.6 diesel, prokuhala je X puta, samo joj jednom motor osvjezen, i to je to, a i posle toga je mnogo puta prokuhala, nikad nikakvih problema nije imala ni sa vodom ni sa cim. tako da ako znas da je sto se kaze momacki pregrijan onda ti nema druge nego skidaj glavu.
 
Član
vidi ono bi trebalo odma da baca na povrat s obzirom da sad nema nikako termostata ;) al ono ni nakon sat vremena nista ;) to mene buni a oke radi pumpa mslm evo sad opet odo u garazu da provjerim ono zeljezno crijevo i sva crijeva i hladnjak pa ako nebum niss skidam glavu i na povjeru brusenje novi dihtung i sklapanje opet ;) al ovo nije malo pritiska ono znaci cep zatvoren 5sec crijeva ko kamen ;) otvorim to pusi isto ko da je auspuh skopcan na bocu hjehehe
 
Član
znaci dns ustanovljeno nakon 2 sata mucenja pranja hladnjaka svih mogucih crijeva propuhivanje glave koliko se moglo da puse kompresiju u crijeva mada kada sam sve uradio uredu je bilo dok se nije zagrijo i opet poceo puhati znaci ustanovijo sam prilikom skidanja glave da nije bila dotegnuta da je bila na nekih 8-9kila a treba na 12 al jbg kad se doslo do skidanja nisam odustajo pa sam je i skino i kao vidi se na jednom mjestu da je ko pusto kompresiju u vodu glava sutra ide u temax pa cemo vidjeti sta ce ljudi reci jeli pukla ili nije ako nebude super prosla i musterija i ja :D dihtung 20 ravnanje 20 i hidro test 20 :D i to je to mjenjane su vodjice i par ventila i tefloni :D
Nek tema ostane otvorena da na kraju tacno mogu reci jeli vrisno samo dihtung i nije glava bila dotegnuta ili je vrisnula glava :D
 
Član
Nije dzaba preporuceno dotezanje glave kad vozilo odradi jedan period posle skidanja glave, jer si naveo gore vec da je radjeno prije to.
 
Član
heheh a staces neko se pridrzava neko ne ja uvijek kad to radim novi sarafi ifu i na 12 kila u vise faza i sa odmorom izmedju i nista poslije nediram nikad nikakvih problema ko ce skidati ponovo deklo i objasnjavati cojeku da propusti kad se skine stavi dihtung dekla da mora novi ici ;) medjutim kad sam skido na osjecaju sam osjetio da nije 8-9 kila samo dotegnuta glava jer se nekad poprilicno namucim da popustim sarafe a ovi isli sa rajsnom bez poluge
 
Član
E pa kome je skup dihtung dekla od 5 km( jer je dotezanje gratis, tj ulazi u cijenu kad se mjenja dihtung) onda nek rizikuje da opet skida glavu.
 
Član
evo odgovor na temu izbijo je kompresiju u kanale od vode u glavi skinuta glava hidro odradjen ravnanje takodjer novi diht oke sve pet sto znaci da nije bila glava dotegnuta na propisanu kilazu

A za oggy-a i allroad izbijo vodu na bocu znaci odvrnes cep i on izbaca vodu da ste pogledali prvi post skontali bi o cem pricam ;)
 
Član
Voda na nivou, zavrnut cep, motor hladan, upalis auto i ostavis ga da radi jedno 30 sekundi ili minut eto... Posliej toga piples crijeva, ako su tvrda otisoa dihtung glave i motor se mora rastavljati da se uvtrdi gdje je otisao...

Tako se gleda je li dihtung otisao ;)
 
Član
heheh u mom slucaju dihtung je bio kao nov znaci nigdje nista ;) inace stavljen 200km prije mog skidanja ;) i crijeva se puhala tek kad postigne radnu temperaturu tj nakon 5-10min rada i u medjuvremenu konstatovo da je glava bila popustana nije bila dotegnuta kad sam skido
 
Top