golf 2 - cudan zvuk

golf 2 - cudan zvuk

Član
Prije par dana počeo mi se čut čudan zvuk iz predjela motor/mjenjač, zvuk otprilike kao neko "šištanje"... To se dešava kad tek upalim auto, izbacim iz brzine i pustim kvačilo... Čim ponovo stisnem kvačilo to "šištanje" nestane... Čim se auto malo zagrije tog zvuka više nema :icon_confused:

Prvo sam pomislio da je možda druk ležaj pri kraju al čitajuči po netu vidim da se on čuje kad se stisne kvačilo a ne kad se pusti?

Šta bi moglo bit :icon_rolleyes: Najgore mi trebam u pon do mora a ne znam smijem li se zaputit :icon_rolleyes:


*bem ti golfa... majke mi moje nema veće trulje od auta :icon_mad:
 
Član
zilla_ je napisao(la):
Prije par dana počeo mi se čut čudan zvuk iz predjela motor/mjenjač, zvuk otprilike kao neko "šištanje"... To se dešava kad tek upalim auto, izbacim iz brzine i pustim kvačilo... Čim ponovo stisnem kvačilo to "šištanje" nestane... Čim se auto malo zagrije tog zvuka više nema :icon_confused:

Prvo sam pomislio da je možda druk ležaj pri kraju al čitajuči po netu vidim da se on čuje kad se stisne kvačilo a ne kad se pusti?

Šta bi moglo bit :icon_rolleyes: Najgore mi trebam u pon do mora a ne znam smijem li se zaputit :icon_rolleyes:


*bem ti golfa... majke mi moje nema veće trulje od auta :icon_mad:

ja koliko znam, obrnuto je...
 
Član
da, upravu si... malo sam ja okrenuo dok sam pisao post.... zvuk se javlja kad stisnem kvačilo to je onda druk lezaj???

ne znam smijem li se zaputit na more tako ili da ga mijenjam :icon_rolleyes:




Čitam na netu da se druk ležaj na dvojci može zamijeniti bez skidanja mjenjača??? Maloprije pitam ovog u autodijelovima kaže da ne može a i nema odvojeno druk ležaj već samo u setu :icon_rolleyes:

navodno ležaj se nalazi tu:

http://img442.imageshack.us/img442/9657/95061459ke6.jpg

http://img442.imageshack.us/img442/5146/13634676mn1.jpg
 
Član
Da ali ako se za druk ležaj ne mora skidat mjenjač zašto bezveze bacat pare... Skidat je kod mene mjenjač prije 3 mjeseca kad sam mijenjao semering i tada mi je majstor rekao da je lamela dobra...

Samo me zanima dali se druk ležaj može zamijeniti bez da se skine mjenjač???
 
Član
to ti nije druk lezaj na slikama sto imas na sastavu motora i mjenjaca ti stoji korpa,lamela i druk lezaj,da bi ga zamjeno moras da odvojis mjenjac od motora,mozda cak i van da ga vadis zavisi jel onaj "mali" mjenjac,,,mislim da je to to ;)
 
Član
meni je bilo da kad stisnem kvacilo sve normalno,a kad ga pustim culo se zujanje pogotovo u 1 i 2 brzini..rekli su mi da je neki drugi lezaj otisao u mjenjacu,a ne druk..i niko se nije htio zafrkavati s tim tako da sam morao promjeniti citav mjenjac..a vozio s tim zujanjem 2g, i nisam imao problema, osim sto je ruzno za usi i sto se valjda mogao sasuti taj lezaj ://
 
Član
Znam ja da je na svim autima druk ležaj između motora i mjenjača al tražeći po netu naišao sam na par mjesta da je to kod golfa 2 drugačije i da se druk ležaj kod golfa nalazi u onom pokpopcu na slikama.... ima tu neka šipka koja ide do korpe kako sam shvatio....

valjda je neko mijenjao to???

Evo sta sam našao na jednom forumu:

"Golf2 1.6 benz. kao i disel nema klasican druk lezaj koji se nalazi u zvonu menjaca kao sto nije ni korpa klasichna kao kod vecine vozila koja su u eksploataciji na nasim drumovima.Kod G2 1.6 kuplung korpa je vezana za radilicu, a na nju se srafi zamajac , a lamela normalno u sredini tog sendvica.

Druk lager se nalazi sa zadnje spoljne strane menjaca ispod poklopca.Da bi se on zamenio nije potrebno skidanje menjaca sa vozila.Najcesci kvarovi vezano za sam potisak su:
ostecenje (skracenje)sipke menjaca
potisni poklopac korpe(odvojeni deo)
membrana-lepeza korpe pukla."

nadam se da je ovo tačno?
 
Član
Evo danas kupio druk lezaj i ja kako vidim to je to... Ipak se ne mora skidat mjenjač... Ovo mogu i sam zamijenit :icon_biggrin:

Samo tužno je da dođeš majstoru koji ima 50 i kusur godina i pitš ga za zamjenu druk ležaja na golf 2 a on ti kaže da se mora skidat mjenjač... šta reći... ili je neupućen ili me pravi budalom...



Sa slike se jasno vidi da je to druk ležaj
 
Član
Mislim da je isti problem i kod mene, ja tako vozim vec neko vrijeme...Ali svakako ti ga je dobro zamjenit. ;)
 
Član
Ležaj ti je 19KM u motorexu a čini mi se da ga je lahko i zamijeniti... Danas ću ja pokušat pa ti javim dali sam uspio :icon_biggrin:

Taj ležaj ako zakuje onda nastaje belaj... ona šipka što ide kroz mjenjač probije onu potisnu ploču i osta ti na cesti
 
Član
Evo da javim svima da sam uspješno zamijenio druk ležaj i otklonio kvar... Posao je vrlo jednostavan i za zamjenu treba oko 15 minuta...

Prvo se otkači kvačilo a onda se izbije onaj zeleni poklopac sa wv znakom. Zatim se uzme neki tanak šarafciger i lagano se izvuče druk ležaj. Posle toga se ubaci novi ležaj, vrati se poklopac i na kraju zakači sajla. To je cijela mudrost oko zamjene druk ležaja na golf 2 :lol:

Eto kod mene npr taj ležaj nikad nije mijejan jer bi se vidjelo da je onaj poklopac otvaran... E sad vrlo mali broj ljudi je upućen da je kod dvojki druk ležaj na tom mjestu i da nije potrebno skidati mjenjač da ga se zamijeni... Siguran sam da je mnogo majstora prikazalo da su zamijenili kompletan set a u stavi zamijene samo druk ležaj i otklone kvar... BAGRA :icon_mad:

Čak i onaj u motorexu ne znade mi reć dal se može taj ležaj zamijenit bez skidanja mjenjača... A dole kod bosnalijeka jedan mehaničar mi reče ne isplati ti se skidat mjenjač radi tog druk ležaja :lol::lol::lol:

Eto na kraju sam riješio problem za 19KM i 15 minuta vremena. LJEPOTA :icon_smile:
 
Top