Golf 2 1.8E direktno ubrizgavanje i plin?

Golf 2 1.8E direktno ubrizgavanje i plin?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
nedavno sam kupio golfa 1.8E sa direktnim ubrizgavanjem (crijeva goriva sa glave pumpe idu direktno na glavu motora), inace sam vozio cijelo vrijeme dizelase tako da zaista neznam nista o radu ovog motora, imao sam problema sa K glavom i razvodnikom paljenja, neko ceprkao i pomjerio solidnih 2cm :(, nesto sam to malo kao sredio i sada auto solidno ide, neprimjetno pusi, pali odlicno i dobro vuce, samo malo zatrza na recimo 4000rpm, zanima me ugradnja plina, da li je netko to uradio na ovom motoru?
da li ce mu smetati ovo sto se desava dok trenutno vozim na benzinu?

procitao sam negdje da se to ne preporucuje i da stvara probleme, post je bio star oko godinu, pa me zanima jeli izasao neki novi sistem plina sa kojim ce raditi bez problema????

da li je kod nas sredjeno to da mogu u saobracajnu upisati i plin????
da li placam vise registraciju ako imam i plin????

da li mi se isplati da to radim uopste ili da se zezam sa prebacivanjem na dizelasa????



Hvala vam svima i nadam se da imate razumjevanja, mozda sam cak i nesto pogresno napisao, ali mislim da shvatate o cemu se radi, usput motor ima 66kW
 
Član
zar stvarno nitko nije radio plin na ovaj motor??

onda mi ipak ostaje zamjena motora............. :(
 
Član
e nasao sam sistem rada k glave na netu i sam sam je podesavao, sada motor radi na 1200rpm, ne moze se gas vise smanjiti, vuce odlicno, ne pusi nimalo!!!
provjerio sam sve osim ler gasa (dio ispod razvodnika paljenja).

ali javio se novi problem, motor odlicno radi prvih 20-tak minuta, kada se prvi puta ukljuci ventilator i vrati ga na radnu temperaturu motor se pocne gusiti i na 2500rpm.

zna li tko do cega bi moglo biti, a da i jedan kabl sa razvodnika do svjecice ima bar 10x veci otpor, moze li biti ds mu to smeta? ali opet kako radi dok je hladan? ukoliko skinem kabl sa navedene svjecice motor mjenja zvuk sto je znak da svjeca radi...?!?

nemam nekog iskustva sa benzincima a pogotovo sa ovim motorom.....

jeli se nekome vec desavalo nesto slicno??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top