Golf 2 1.6D - Lampica za ulje upaljena u leru

Golf 2 1.6D - Lampica za ulje upaljena u leru

Pozdrav,

Par sedmica mi već traje navedeni problem. Lampica za ulje u Golf 2 1.6D je upaljena kada je auto u leru, prebacujem brzine. Lampica se ne pali momentalno po pokretanju auta, nakon ~30 min. počinje se paliti. Prijatelj mi je rekao da sumnja na problem sa radilicom. Interesantna stvar je kad sam u leru i lampica blinka, ako malo dodam gas prestane blinkati i ugasi se skroz, dakle u vožnji nema nikakvih problema.
 
Član
Nije problem u ulju.

Pa hajd' probaj za pocetak provjeriti prvo nivo ulja ili promijeniti ulje i filter ako vec nisi.
Provjeri senzor ulja, zna oslabiti kontakt.. Skini onu papucicu i malo ocisti kontakte.. Ako to ne bude, provjeri malo pumpu, mozda nema dovoljno pritiska.. Probaj, pa javi jesil' uspio stagod rijesiti :D
 
Pa hajd' probaj za pocetak provjeriti prvo nivo ulja ili promijeniti ulje i filter ako vec nisi.
Provjeri senzor ulja, zna oslabiti kontakt.. Skini onu papucicu i malo ocisti kontakte.. Ako to ne bude, provjeri malo pumpu, mozda nema dovoljno pritiska.. Probaj, pa javi jesil' uspio stagod rijesiti :D
Bacam se na posao, hvala raja. :)
 
Član
Kreni od stopice koja ide na senzor mada mislim da nije do nje. Mislim da je do senzora iki je pumpa pred kraj pa slabiji pritisak nabija. Kod mene se na istom motoru desava potpuno identican slucaj i tako je evo godinu dana.
 
Top