Golf 2 1.6D dim u kabini

Golf 2 1.6D dim u kabini

Član
Vozim i poceo dim izlazit negdje izmedju volana i obrtomjera i s lijeve strane volana, osiguraci nije nijedan istopljen.. ? Sta bi moglo biti? Dim je bio kao kad upalis 5 cigara odjednom poprilico,i smrdilo je na izolaciju kabla
 
Član
najbolje poskidaj plastike te tuda sto imaju pa vdii ako je nekii sitniji kvar pravi sam ako ne vozi sto prije majstoru... uglavnommm hitno rjesavaj da nebi bilo nestooo gore..
 
Član
brate moguce je do one rucice sto se prebacuje kratko i dugo svjetlo,bar je meni tako bilo na trici,smrdi uzas,pa pogledaj da nije mozda do nje
 

IGY

Član
da mogu biti rucice te, nakui se prasine na kontaktima i dodze do kratkotrajnog dima, ali svakako ti pregledaj svu instalaciju ;)
 
Član
Naso sam zicu koja je izgorila nalazi se iznad kutije od osiguraca smedje je boje stoji prikljucena na neki utikac kOji je zlatne boje pise na njemu WKW GERMANY i neki 9to znamenkasti broj ta zica vodi u motorni prostor.. Poso sam u kavanu popit pivu dok cekam vucnu koja ce doc za sat ipo ima da se oduzmem :) .. Ako netko zna sta bi moglo biti ili pretpostavka neka.. Stavit cu sliku vcrs ako budem u stanju...
 
Član
evo slike ako netko zna od cega je to kabal
znaci nalazi se na vozacevoj strani iznad kutije od osiguraca..
img5934.png


img5929s.jpg
 
Legend
Drug... to je masa... isprati je zujalicom pa ces znati gdje ide...
a nije samo ona i ta do nje sto je u dnu slike izgleda kao da se topi???

nesto ti je pod opterecenjem, jesi nesto kopcao skoro na auto?
 
Član
Liga je napisao(la):
Drug... to je masa... isprati je zujalicom pa ces znati gdje ide...
a nije samo ona i ta do nje sto je u dnu slike izgleda kao da se topi???

nesto ti je pod opterecenjem, jesi nesto kopcao skoro na auto?

samo je ona izgorila ovo dole sto se vidi nagoreno gdje plavo to je samo folija ona je bila prislonjena na to pa je malo tu foliju potopila a drugi kablovi zdravi svi, nisam spajo nista prethodnih 2mj, jedino me brine tamo gdje vodi u motor kroz tu rupu jeli tamo ista potopila jos jer su joj blizu drugi kablovi morala je jos koji ostetit.. hvala na informaciji
 
Član
evo danas povadim instrument tablu da vidim da nije koji izgoreni kabal promako
i nasao sam jos jedan izgoreni kabal znaci DVA su pregorila...
jedan vodi u kutiju od osiguraca ako itko zna o cemu se radi svaka rijec je dobrodosla...

2zq918w.jpg


vpc9k6.jpg
 
Legend
Kao sto rekoh... MASA motora...

34ou9tl.jpg


Pregledaj ostale zice i pod haubom SMEDJE (BRAON) boje... Masa je pod "opterecenjem", tanka je i topi se...
pregledaj kontakte mase na sasiji i akomulatoru...

il jednostavno otidji kod elektricara, to tako ne mozes voziti...
 
Član
Liga je napisao(la):
Kao sto rekoh... MASA motora...

34ou9tl.jpg


Pregledaj ostale zice i pod haubom SMEDJE (BRAON) boje... Masa je pod "opterecenjem", tanka je i topi se...
pregledaj kontakte mase na sasiji i akomulatoru...

il jednostavno otidji kod elektricara, to tako ne mozes voziti...

da masa je izgorila, prekino sam izgorene zice i stavio druge upalio i ne topi se nista ne gori... drzo sam ga 20tak sekundi nisam duze jer moram vodu usut hladno vani nemores ostat na zimi, kad ulijem vodu ostavit cu ga da radi dok se ventilator ne upali i ugasi pa cemo vidit oce li se ponovo topit... bilo je tu dosta neizoliranih kablova i ostecenih..izoliro sam ih pa cemo vidit sta ce bit.. jos nesto tu je netko nekad prcko oko struje sve je izmjesano nezna se gdje je sta,na broju 19 na osiguracima gdje bi trebao bit ventilator nema osiguraca jer se pali kontakt kad se stavi osigurac, i onaj veliki osigurac ispod veznog lima gdje je broj od sasije on je direktno spojen zar izgorio bio pa nekom lijeno bilo kupit drugi ccc... sretno mi! :cool:

ovo je spojeno sa multilockom i na bravu i svugdje negdje.. i tu se vidi da osigurac 19 nije spojen a ventilator radi normalno

img5995pn.jpg



to je osigurac koji fali
img5983f.jpg


ako netko zna od cega je ovo utikac jer nikad nije bio spojen...


img5974vw.jpg
 
Član
ovaj sto ti kazes utikac, mislim da je to neka slobodna instalacija i ide tamo dje se nalazi izlaz za maglenke kod glavnog kocionog, nisam bas siguran al tako sam pretpostavio posto i ja to imam, samo nikad da to provjerim 100% mrsko mi pogledat jesu li iste boje zica.. a sad za sta sluzi to ne znam... :D
 
Član
izgorene zice od MASE su otkunute tamo dokle su gorile i stavljene nove, izolirani drugi kablovi ponovo, golf se voza za sad jos nije doslo opet do dima.. nadam se da ce tako ostat.. hvala svima na pomoci posebno bordoncu...
 
Član
e ljepi moj golf nastavak problema...
nakon dima izgorenih kablova i slicno opet slican problem...
struja...
sinoc idem upalit auto kontakt se upali al anaser samo stokce klik klik klik,al to ok nista strasno, izvadim kljuc iz brave kontakt jos svijetli.. podignem rucnu upali se svijetlo od rikverca a auto na leru spustim rucnu ugasi se rikverc svijetlo, stisnem kvacilo upali se lijevi zmigavac...u autu se osjeti smrad necek kao da je izgorio opet neki kabal.. skinem klemu s akomulatora i odem pjeske :D

ovako.. altenator izgleda da ne puni skoro nikako jer lampica od aku radi cijelo vrijeme ugasi se tek na nekih 4tis okretaja, kad upalim svijetla onda se lampica od akomulatora ranije gasi cak i na 2ipo tisuce okretaja...

slijedi vadjenje cijele unutrasnjosti kabine i pregled svih kablova i skidanje multilocka jer mi je sumljiv da on sve to brlja..
jel netko ima ideju sta bi trebao detaljno pogledat?
 
Top