Golf 2 1.6 dizel problem

Golf 2 1.6 dizel problem

Član
E ovako ko sto naslov kaze znaci radi se o godlfu 2 1.6 dizel. O cemu se radi od nedavno imam problem prilikom provg paljenja auta znaci kad prenoci. Desava se sljedece auta kad upalim trese isto kao ono kad nestane goriva pa ga navlaci i pusi bjel dim to mozda traje nekih 10 secundi i poslje sve normalno radi i nepusi vise nikako. Promjenuo sam naftni filter i stavio nepovratni ventil ali i dalje mi se isto desava.
 
Član
provjeri grijace i kod mene je palio dobro ali izbacivao bijeli dim kada sam provjerio crkla dva i zamijenio i sada sve normala pozzzz...
 
Član
Odvezi nekom bošmajstoru ko ima aparate da ti pregleda dizne,najvjerovatnije neka/e od njih ne rade dobro,ne ušpricavaju naftu kako treba,bijel dim=fali nafte :)
 
Član
Glock pregledat cu ona i ja grijace nema mi druge
Krvlmer ma to se desi znaci samo kod prvog paljenja odradi 10 sekundi i nestane dim a dok to traje auto trese ono isto ko da mu nestaje goriva
 
Član
Glock pregledat cu ona i ja grijace nema mi druge
Krvlmer ma to se desi znaci samo kod prvog paljenja odradi 10 sekundi i nestane dim a dok to traje auto trese ono isto ko da mu nestaje goriva
Po mom nekom nestručnom mišljenju iz tuđih iskustava mislim da je neka od dizni,tako je bar kod jednog jarana koji je inače mehaničar bilo kao kod tebe problem,kad tek upali trese i prestane,kaže dizne :D
 
Član
Po mom nekom nestručnom mišljenju iz tuđih iskustava mislim da je neka od dizni,tako je bar kod jednog jarana koji je inače mehaničar bilo kao kod tebe problem,kad tek upali trese i prestane,kaže dizne :D
ma prvo cu pregledati grijace sad pa ako ne bude do njih ona na dizne prelazim
 
pozdrav isti problem mi se desava na mercedesu. radio se o w124 200d. prilikom startanja auta kad prenoci(dugo se ne pali) zatrese se motor ko da preskace. i smiri se poslije 5-10 sekundi. nema bijelog dima, grijaci ispravni. jel i to do dizni il nesto drugo?
 
Član
provjeri prvo grijace i moj je isto dobro palio ali bio otiso jedan grijac i prvih pola minutaa tresaoo se bas dok se malo ne ugrije...
 
Član
Kod mene je tako bilo, bila pukla glava motora (da napomenem da nije miješao ulje i antifriz) . Isto sam sve pokušao dok nisam našao do čega je . Mijenjao sva 4 grijača , nepovratni ventil , filter , pumpa i dizne bili kod bošiste i opet isto dok nisam skontao da je do glave .

Kad dobro stegneš čep na prelivnoj posudi provjeri kakva su crijeva od vode dok daješ gas , ima li pritiska u crijevima .
 
Član
Kod mene je tako bilo, bila pukla glava motora (da napomenem da nije miješao ulje i antifriz) . Isto sam sve pokušao dok nisam našao do čega je . Mijenjao sva 4 grijača , nepovratni ventil , filter , pumpa i dizne bili kod bošiste i opet isto dok nisam skontao da je do glave .

Kad dobro stegneš čep na prelivnoj posudi provjeri kakva su crijeva od vode dok daješ gas , ima li pritiska u crijevima .
ma ima pritiska ali normalno nije nesto puno
 
Top