golf 2 1.3 problem

golf 2 1.3 problem

Član
drugovi jel zna neko sta bi u 1.3 benzinca moglo da se skvasi od kablova i tako tig g..... i odjednom se ugasi kad je malo jaca kisa.odma se moze upalit ne vergla nista ali samo se ugasi ili ako malo drzim gas ne gasi se razvodnu kapu sam zastitio i nema sanse da se ona skvasi jer je odma do haube, dali je moguce da udje vode na usisnu granu ili alternator da se skvasi.ljudi pomagajte :icon_confused:
 
Član
jeli ti razvodnik paljenja sa platinama ili je sa halov davacem?

Jer ti ako si zastitio kapu mozda nisi razvodnik, a ako je platine i ako udje malo vide u njega a dovoljna je kad da padne na platine on ce poceti da se gasi i gusi...
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
jeli ti razvodnik paljenja sa platinama ili je sa halov davacem?

e sad druze to stvarno neznam golf je 86 godiste

arnes_c je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
jeli ti razvodnik paljenja sa platinama ili je sa halov davacem?

e sad druze to stvarno neznam golf je 86 godiste

evo sad sam isao krug napravit sa njim i isao sam po najvecim lokvama malo se gusio ali se nije gasio al sam ga bas eksploatisao :lol: kad sam digao haubu alternator je bio mokar i pomalo je bila mokra usisna grana razvodnik paljenja je bio potpuno suh kao i razvodna kapa.



Uploaded with ImageShack.us to je taj motor
 
Član
Nije razvodnik sa platiama :)
Alternator nema veze s tim, moze biti da ti udje vode i filter mada to bi ta voda ostala na filteru nebi usla u motor, i da ti povuce vodu u motor on bi na auspuhu morao pucati, jer voda kad se pomijesa sa gorivom onda auto pucka na auspuhu i trza a gusenje i ronjenje znaci da je ostao bez struje, a tebi moze biti da ti zalije bombinu i da izgubi struju.
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Nije razvodnik sa platiama :)
Alternator nema veze s tim, moze biti da ti udje vode i filter mada to bi ta voda ostala na filteru nebi usla u motor, i da ti povuce vodu u motor on bi na auspuhu morao pucati, jer voda kad se pomijesa sa gorivom onda auto pucka na auspuhu i trza a gusenje i ronjenje znaci da je ostao bez struje, a tebi moze biti da ti zalije bombinu i da izgubi struju.

mozda i nije moguce da zalije bobinu jer vidis da jeskrivena ispod lima a mozda i moze da se zalije jer ima malo prostora ismedju motora i pregradnog lima pa da odatle dodje voda do bobine.ja neznam sta bi mu moglo vise biti:icon_question:
 
Član
Ja sam imao isti problem sa gasenjem po vlaznom vremenu. U pocetku mi nije previse smetalo ali kasnije je poceo da trokira, gubi snagu, za nekih 50km zacadi svjecice pa ne moze nikako, izbacuje crni dim, nece da primi gas... Posle zamjene razvodnika, kondenzatora, platina, ciscenja karburatora, zamjene one gumene ploce ispod karburatora i ne znam cega vise nisam uspio da napravim pa vec nasao drugi motor da ubacim jer majstori nisu znali sta je. Slucajno kuci nadjem staru (bacenu) bobinu od neke lade i odem da mi zamjene i opet prica kao bobina ili radi ili ne radi i zbog toga je i prije nisu mjenjali. Posle mog insistiranja i zamjene auto radi k'o sat i nemam vise nikakvih problema :lol:

Nadji neku drugu bobinu pa pokusaj ;)
 
Član
i ja sam imao slicnih problema kao ti tek auto kad sam kupio auto je trokirao nije htjeo gasa gasio se puno trosio crn dim izbacivao itd..... promijenim mu svijecice zracni filter benzinski filter ulje, filter od ulja, razvodnu kapu,kablove ,finger i dalje da ne nabrajam i te mane su se uklonile postepeno i nije se gasio niti je trokirao malo je trosio mada mi mnogi nisu vjerovali dok nisu sjeli pa sa 20 KM goriva(8l)znali preci po 120 do 140 kilometara znaci masina zdrava bez problema sam na startu dizele ostavljao 1.6 ali sad me to muci cim kisa pada ta se voda negdje zavuce i problem pravi (sumnjam na razvodnik paljenja jer ima na njemu poneka rupica odozgo(razvodnik bez platinskih) i sumnjam na tu bobinu jer su na njoj kablovi i zabice goli i voda bez problema moze da dodje do njih i da stvara probleme.napominjem da se nece ugasit ako malo kocim rucnom prilikom stajanja i mali gas drzim negasi se(da mu je malo veci stangas nebi se gasio):icon_rolleyes::lol::lol:
 
Član
Ista stvar bila i kod mene i ja sam povecavao stangas i nekad bude dobro a nekad se opet gasi i izgleda da je mali. Probaj prvo sa bobinom i kablom od bobine pa onda sa razvodnikom, ja sam ih 3 promjenio :lol:
 
Top