GOLF 2, 1.3 benzin 1985

GOLF 2, 1.3 benzin 1985

Član
Ujutro teško upali akada upali ispočetka radi kao traktor (slengovski,na tri klipa) dok se ne zagrije a poslije toga cijeli dan bez problema. Kupio nov akumulator, nove svjećice NGK, filterčić benzina. Kada neće ujutro da upali skinem svječice koje su masne i crne, očistim,vratim na svoje mjesto i onda će da upali. Majstori spominju karburator (Pierburg 2E) ali mi nejasno to što kada upali i ugrije se onda poslije pali svaki put, radi odlično...., pa spominju kablove,pa neke vakume, pa..... Vozio kod 2 majstora ali radi dan a sutra ujutro isti problem, neće da upali....Golf je garažiran i kod mene je od 1998. Nikada do ove godine nije bilo problema!
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    445,6 KB · Pregleda: 1
  • 2.jpg
    2.jpg
    408,2 KB · Pregleda: 1
Član
Interesantno, niko se ne javlja i niko nema mišljenje niti iskustvo. Danas sam skinuo crijevo koje sa benzinske pumpe ide na posudu-separator prije karburatora i verglo da vidim ide li gorivo u jednu staklenu flašu. Gorivo ide , znači benzinska pumpa radi. Skinuo svjećice koje su postavljene neki dan nove i samo jedna je bila suha ali garava ostale tri su bile mokre. Očistio ih, montirao vratio sve na svoje mjesto i golf upali isprve. Grijao sam ga nekih 10 tak minuta pa vozao malo, fino radi ali kada radi na leru osjeti se nejednak rad sa prekidima. Također sam primjetio da mnogo dimi bijeli dim, znam hladno je zima ali nešto se ne sjećam da je tako prije dimio. Dali može biti kvar u polomljenim ili istrošenim uljnim karikama, ulja nefali nimalo. Sada je došlo do karburatora, još to da zamjenim i onda sam većinu zamjenio. Ima li neko iskustvo, majstorsko mišljenje,savjet. Pozz
 
Top