golf 1 turbo gt35-komentari

golf 1 turbo gt35-komentari

Član
Sve je divno ovo sto radis ali je sve djaba bez pogona na sva 4 tocka....
Svu silnu snagu koju izvuces iz ovog motora ces rasuti na slajdranju i nema slicka ili spere koji ce ti to rijesiti... Ja imam dosta manje snage u odnosu koliko ces ti imati (ili koliko bi trebao da imas) pa opet preslajdram kompletne prve 2 i pola 3 brzine i to na slickovima....
Sretno sa daljim radovima ali, ako imas mogucnost, pocni razmisljati o ugradnji pogona na sva 4 pa da iskoristis sav potencijal motora kako treba
 
Legend
esso_sa je napisao(la):
Sve je divno ovo sto radis ali je sve djaba bez pogona na sva 4 tocka....
Svu silnu snagu koju izvuces iz ovog motora ces rasuti na slajdranju i nema slicka ili spere koji ce ti to rijesiti... Ja imam dosta manje snage u odnosu koliko ces ti imati (ili koliko bi trebao da imas) pa opet preslajdram kompletne prve 2 i pola 3 brzine i to na slickovima....
Sretno sa daljim radovima ali, ako imas mogucnost, pocni razmisljati o ugradnji pogona na sva 4 pa da iskoristis sav potencijal motora kako treba

Onaj osjecaj kad moras potvrditi misljenje jednoj chunera... :icon_confused:
 
Član
hvala na savjetu al moguce je ako imas dobre slikove..ja cu voziti na 17" 255 ako uspijem da ih ubacim.neznam dali vozis sa fullslick i dali imas speru al sa dobrom optimizacijom sve moguce..i drugi vozi 9sec na prednju vucu....samo kazem zivi bili pa vidjeli...ja sam sa 12.00 zadovoljan
 
Član
donamero je napisao(la):
hvala na savjetu al moguce je ako imas dobre slikove..ja cu voziti na 17" 255 ako uspijem da ih ubacim.neznam dali vozis sa fullslick i dali imas speru al sa dobrom optimizacijom sve moguce..i drugi vozi 9sec na prednju vucu....samo kazem zivi bili pa vidjeli...ja sam sa 12.00 zadovoljan

Ja vozim na semi-slickovima (Toyo R888) i nemam doduse speru ali ne mislim da bi spera skinula vrijeme puno, mozda do 0,5 sec... I to je u planu pa cemo vidjeti i u praksi
Auta koja pominjes da idu 9 sec sa prednjom vucom (npr Bobba Motoring VW Polo iz Njemacke) imaju dosta vise snage (700+ ks) nego sto ces ti imati pa zato i mogu nadoknaditi gubitak na slajdranju...

Ti svakako pokusaj ali bojim se da ces se razocarati...
Bilo je vec ljudi u BiH koju su pokusali voziti 300+ks u Golfu 1 sa prednjom vucom pa su na kraju presli na pogon na sva 4 tocka. Idealan primjer ti je Harbas sa svojim Golf 1 1.8T.

Obzirom da odprilike vidim sta si sve kupio i koliko si ulozio u svoj motor i ostatak auta, ja se sa 12.00 sec nebi ni blizu zadovoljio
To je onako, cisto moje misljenje ;)
 
Član
hvala svakako...ja hocu auto da vozim i cestom normalno jer je registrovan a da hocu da vozim 9 ili 10 kupio bih nissan gtr.hehehe...ja ovo auto radim vec 3g i ulozio sam preko 20000 zato necu da pretjerujem sa nekin snagama vec da cefim.

a svaki savjet i komentar je dobrodosao..tu smo da se druzimo a nije meni 18g vec 34g...zato akobogda od marta na cesti
 
Član
nije to samo radi izgleda vec ima i funkciju...oajeti se preko 100 da pritisce pozadi.treba jos difuzor pozadi da se stavi i izgledace drukcije

Chuza je napisao(la):
donamero je napisao(la):
ma drug spojler je cool...nema ga niko.heh

Chuza je napisao(la):
Odlicne stopke,al spojler no no ;)

nije bitno sto ga nema niko,nego sto tom auto to ne stoji ;) skini pa ces se uvjerit da xy puta ljepse al opet svako ima svoj ukus ;)
 
Član
Koliko god imao konja mislim da mu ovaj spojler ne treba za 402m, da ide na krug pa da mu mozda i treba....Ali kad ti dosadi skinuces i onako, a auto kao auto je vrh, zelim ti nisko vreme;)
 
Član
Msl taj spojler jedino bi prošao da su kola u DTM fazonu tj. nešto poput ovog...

golf1dtm42.jpg
 
Član
hvala drug ..ja nezamjeram nikome na komentarima al auto je moje meni se svida i uzivo izgleda interesantnije.
zlajaaa je napisao(la):
Neka spojlera, ipak je racing auto :icon_biggrin:



kao sto rekoh meni se svida.unikatno je.i ovaj difizor pozadi nema funkciju al meni je zivotni moto biti poseban i drzim se toga.a nije bas tacno da nema nikakve funkcije.auto je pozadi lagan da se moze podici bez problema jer nema nista sve je prazno.na velikoj brzini preko 100 se itekako primjeti razlika.ovaj dtm look je svakako planiran za sljedecu godinu.prvo malo da se vozi ovako.lp
 
Top