golf 1.3b

golf 1.3b

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Radi se o golfu 1 1.3b.Auto je normalno radilo,ali mi se od juce pocelo desavati da cim skinem nogu sa gasa auto se ugasi.Cak kada hocu da presaltam brzinu,pa stisnem kvacilo ugasi se.Danas sam skidao dizne sa karburatora ciste su malo sam ih produvao mislim da nije do njih.
 
Član
pedja15kum je napisao(la):
Radi se o golfu 1 1.3b.Auto je normalno radilo,ali mi se od juce pocelo desavati da cim skinem nogu sa gasa auto se ugasi.Cak kada hocu da presaltam brzinu,pa stisnem kvacilo ugasi se.Danas sam skidao dizne sa karburatora ciste su malo sam ih produvao mislim da nije do njih.

isti motor imam i isti problem na g2 mada je to nadam se slicno sam imao dok nisam sam rijesio taj problem niko mi nije reko sta bi moglo da bude mnogi su predlagali promijeni svijecice kablove kapu finger neki su govorili ubaci 1.8 da neduljim prvo kreni od zracnog filtera odma ga zamijeni zatim pogledaj kad ti je auto hladan tj prije palenja kroz usisnu granu skini crijevo koje ide sa auspuha na usisnu granu i pogledaj jeli otvorena ona klapna ako nije nek tako stoji (neradi ti vakuum koji otvara i zatvara tu klapnu, kad je hladan uzima ti topli zrak sa auspuha kroz to crijevo i poboljsava sagorijevanje bez dodatnog pritiskanja gasa) ti lagano skini to crijevo sa usisne grane i spoji ga direktno na usisnu granu gdje ulazi hladan zrak ali to nemoj radit ako ti radi taj vakum koji otvara i zatvara jer nebi to valjalo po motor i jos pogledaj imal ti ona plastika pored hladnjaka na masci jer kad malo brze ides a imas taj problem hladan zrak direktno ide u motor i pocne ga gusit.eto druze nadam se da sam barem malo pomogao ja sam sve to napravio i problem sam rijesio cak mi se i potrosnja smanjila neki ce rec da pretjerujem ali potrosnja zimi mi se maltene duplo smanjila
 
Hvala druze na savjetu ali nije do ovoga sto si nabrojao,danas sam sve pregledao.Sumnjam jos na benzinsku pumpu,sutra cu to rijesit.Sto se tice potrosnje ovom *ovnu od motora nema pomoci,kada sam ubacio ovaj motor na pocetku je trosio 8 sad oko 11l:icon_mad:.
 
Član
pedja15kum je napisao(la):
Radi se o golfu 1 1.3b.Auto je normalno radilo,ali mi se od juce pocelo desavati da cim skinem nogu sa gasa auto se ugasi.Cak kada hocu da presaltam brzinu,pa stisnem kvacilo ugasi se.Danas sam skidao dizne sa karburatora ciste su malo sam ih produvao mislim da nije do njih.

imao isti problem na kucistu zracnog mi nije zatvarala klapna i gasio se i ja uzeo kartona iskruzio ubacio i izolirom izljepio i sad se ne gasi radi ko sat probaj tako ako bude radio do klapne je
 
Član
pregledaj gumu izmedju karburatora i grane karburatora, ako uvlaci zrak zbog toga se gasi;)
 
Sve pomenuto sam provjerio nije do toga.Kod mene je onaj providni filter goriva,pa sam primjetio kada auto radi da ima goriva samo u dnu filtera.Cini mi se da je prije bio pun,pa kontam da nije mozda pumpa goriva.Sta mislite o tome:icon_question:
 
Član
Normalno je to sa filterom stanje....a što se tiče i potrošnje i paljenja/gašenja, stavi karburator od Zastave 101 i Bog ima da te vidi..;)
 
Definitivno je do karburatora,necu se ja vise mucit sa ovom nesrecom od auta :icon_mad:.*ebo me onaj ko mi rece da ubacim ovaj motor.Moze katanac na ovu temu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top