Golf 1 2 1.6 turbo dizel 51kw dihtung glave

Golf 1 2 1.6 turbo dizel 51kw dihtung glave

Pozdrav svima.
Imam problem sa navedenim motorom.
Motoru je generalka radena prije nekih 150 000km.
Do sad ovo sad bi mu bilo vec mislim 4-tvrto mijenjanje dihtunga glave.
S obzirom na zadnje mjenjanje presao je jedno 20 000km,otac mi je ranije vozio,a sad ja.
Imam tezu nogu pod gasom al ne vjerujem da bi to trebao biti uzrok da ode dihtung glave vec nakon 20 000km.
Zadnje ravnanje glave kad je bilo radeno,receno je da je glava skroz nesto sitno bila kriva,al je poravnata zajedno sa ubacenim novim dihtngom glave koji je placen 30KM i navodno neki original.
Ja sam cuo da ima aluminijski ili nez koji vec dihtung glave dosta bolji od ovih obicnih pa sad me zanima jel to istina i gdje bi se mogao naci.
U radnji kojoj sam kupio dihtung nisu znali za to i imali su samo ovaj dihtung na prodaji,ne mogu marke da se sjetim al je kvalitetni njemacki.
Imal kakva preporuka sta bi bilo najbolje za uraditi i koji dihtung staviti,sto se tice temperature rijetko kad je znala prelaziti malo 90 C.
Motor je znao uzimati dosta ulja oko prilike do 2l na 5000km do sljedece izmjene.
Dok je se auto vozalo pod malim gasom je izbacivao mali oblak plavog dima,dok kad se punim stisne izbaci veliki oblak plavog dima,gumice su mijenjanje takoder prije jedno 20 000km.
Ovo samo govorim ako ne bi uspijelo dati vam do znanja u cemu bi problem mogao biti i hvala.
 
Trazi Gotze marku dihtunga on ima bakarne prstenove na slivnicima i veoma dobar silikonski diht koji pri zatezanju glave se aktivira i tako zalijepi za glavu i blok
A to bacanje plavog dima to su uljne karike dobro spekle a trebas malo vidit bacal na turbini mozda je i ona prosvirala pa baca plavog dima
Al eto prvo provjera pa onda radit al ako skines dihtung glave onda ti je to pola puta do karika
Okvirna cijena kod mene dodje oko 300KM set karika+ set letecih lezajeva + dihtung glave + ruke sve to za 300 al ako je glava losa onda ravnanje ili cak naci drugu jefinije dodje 100-130 druga glava a ravnanje ispod 200 nije ;)
 
Trazi Gotze marku dihtunga on ima bakarne prstenove na slivnicima i veoma dobar silikonski diht koji pri zatezanju glave se aktivira i tako zalijepi za glavu i blok
A to bacanje plavog dima to su uljne karike dobro spekle a trebas malo vidit bacal na turbini mozda je i ona prosvirala pa baca plavog dima
Al eto prvo provjera pa onda radit al ako skines dihtung glave onda ti je to pola puta do karika
Okvirna cijena kod mene dodje oko 300KM set karika+ set letecih lezajeva + dihtung glave + ruke sve to za 300 al ako je glava losa onda ravnanje ili cak naci drugu jefinije dodje 100-130 druga glava a ravnanje ispod 200 nije ;)
Hvala prijatelju najljepsa.
Znaci taj dihtung gotze je bolji od ovih drugih sto je dobro jer bi stavio nesto bas kvalitetno i da ne posumnjam u to.
A za plavi dim moguce da su uljne karike,al bi ja rekao da je prije turbina kod mene.
Kako mogu provjeriti turbinu da vidim trosi li mi ona ulje,zadnji put kad sam skidao crijevo od kucista filtera bilo je nesto ulja i skroz mali luft na turbini,mehanicar sto je jedan pogledao rekao je da moze jos turbina da je to nista.
 
Top