gljiva

gljiva

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da pitam za savijet.Htio sam da izbacim svoj onaj standardni filter zraka i da stavim gljivu onu obicnu ovako nesto:
http://img170.imageshack.us/i/photo0227xc8.jpg/
Sada me zanima da li mi je to pametno raditi jer zelim malo da mi promjeni zvuk nista mi drugo ne treba samo malo zvuka.
E sada me zanima posto je blizo motora hoce li biti kakvih problema sto ce da usisava malo vise toplijeg zraka
et toliko ako je to neko vec radio da mi da koji savijet
toliko pozzz;)
 
Član
z3k4 je napisao(la):
Da pitam za savijet.Htio sam da izbacim svoj onaj standardni filter zraka i da stavim gljivu onu obicnu ovako nesto:
http://img170.imageshack.us/i/photo0227xc8.jpg/
Sada me zanima da li mi je to pametno raditi jer zelim malo da mi promjeni zvuk nista mi drugo ne treba samo malo zvuka.
E sada me zanima posto je blizo motora hoce li biti kakvih problema sto ce da usisava malo vise toplijeg zraka
et toliko ako je to neko vec radio da mi da koji savijet
toliko pozzz;)

nećeš ništa ni dobiti,osim zvuka.naravno da će motoru smetati topal zrak,prosječna temperatura u motoru ti je od -10 do -5 stupnjeva
 
Član
dobit ces zvuka malo jaceg,,,od snage nista...a ako stavljas gljivu bilo bi dobro napraviti joj neku zastitu od motora,znaci nekakav granicnik ili jos bolje staviti produzenje, cjev koju bi trebao dobiti uz gljivu i odvesti sto dalje od motora jer vuci ce ti topli zrak pa ce gusiti auto:icon_smile:
 
Član
Ako ces stavljat gljivu,uzmi vec kopmlet kit nazvan K&N High Performance Air Intake Kits, dobijes citav kit sa gljivom i pregradama koji ce ga odvojit od motora.
Imas takodje i KN Apollo univerzalni COLD AIR kit za motore ili BMC carbon air box.

Cijene svih ovih kitova su ti otprilike oko 300KM.
Ako vec radis uradi da je kako treba. Stavljanjem pijacarskih filtera neces nista dobit nego samo zagusenje motora, povecanu potrosnju i slab odziv na gas... ovi simptomi su jos bolje izrazeni ljeti kad narastu temparature.
Takodje rizirkuje da ti se i pijacarski filter zapali pa da ti mozda plane motorni prostor sto se dogodilo mojim prijateljima.

Eto razmisli,ako mislis stavljat gljivu uradi kako bog zapovjeda i miran si, ako ces stavljat pijacarsku koja kosta 20KM rizikujes mnogo toga..:icon_biggrin::icon_biggrin:
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
:cool: 300 mambi za filter:icon_eek: bolje u nešto korisnije uložiti:cool:

Nema ti korisnijeg od dobrog usisa... inace obicni KN Panel filter kosta oko 130KM...a ovo je komplet kit.

Vrijedi investirat ako se hoce kvalitetno...:D
 
Član
DAnas cu da idem uzeti vjerovatno uzmem onaj hromirani sto je fazona zasticen malo od toplog zraka ima onu zastitu oko sebe :icon_smile:
 
Član
z3k4 je napisao(la):
DAnas cu da idem uzeti vjerovatno uzmem onaj hromirani sto je fazona zasticen malo od toplog zraka ima onu zastitu oko sebe :icon_smile:

Bacas pare druze al izvoli kako zelis...on ce svakako uvuc topliji zrak ako ga fizicki ne odvojis od motora...:icon_biggrin:
 
Član
naravno da cu gledati da ga odvojim i to da ubacim u ono kuciste od fabrickoga koliko toliko ce biti zasticen ako ne onda ide nastavk fleksibilno crijevo i spustam ga skroz kod tocka ;)
 
Član
z3k4 je napisao(la):
DAnas cu da idem uzeti vjerovatno uzmem onaj hromirani sto je fazona zasticen malo od toplog zraka ima onu zastitu oko sebe :icon_smile:

Taj ti se lako zaprlja od kise i prljavstine jer mu je ogranicen prostor za usisavanje zraka, uzmi obicnu gljivu, i nadji tanki komad savitljivog crijeva kao na slici za dovod hladnog zraka i Bog te veselio ;)

kn57i_mk2.jpg
 
Član
Uzeo sam gljivu ovu 25 km i stavio sam, svidja mi se zvuk auta u mjestu kada ga malo stisnem.Nisam ga vozao jer je snijeg preveliku pa mi se nije dalo ali sam zadovoljan sa zvukom
evo koja slika : samo onako postavljen direktno na motor


ova druga sa fleksibilnim crijevom filter postavljen u svoje kuciste


Sta mislite?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top